Polskie Radio Dzieciom

Uniwersytet Młodego Badacza. "Zostań szalonym naukowcem - chemiczne eksperymenty"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2024 11:38
Chcecie zrobić wybuch? Wystartować rakietę? Na tych zajęciach założycie fartuchy i samodzielnie wystrzelicie w powietrze nasz eksperymentalny statek kosmiczny, doprowadzicie do wybuchu wulkanu, czy też wyhodujecie wielokolorowe kryształy. Chemia to nie tylko sztuczne substancje i zanieczyszczenia. Chemia to procesy tłumaczące jak funkcjonuje świat – z czego jesteśmy zbudowani, jak to się dzieje, że pachnie nam czekolada i z czego robi się mydło. Patronem medialnym projektu Uniwersytet Młodego Badacza jest Polskie Radio Dzieciom. W wybranych audycjach stacji można otrzymać bilety na to wydarzenie.
Spotkanie pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom. Zdjęcie z przykładowych zajęć, które odbyły się w ramach projektu Uniwersytet Młodego Badacza
Spotkanie pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom. Zdjęcie z przykładowych zajęć, które odbyły się w ramach projektu Uniwersytet Młodego BadaczaFoto: mat. pras.

Uniwersytet Młodego Badacza – UMB, to nieodpłatny projekt, który powstał z myślą o dzieciach w wieku 6-11 lat i ich rodzicach. Gromadzi on wykładowców akademickich, których łączy pasja dzielenia się wiedzą z innymi – niezależnie od wieku. Celem jest wsparcie samorozwoju i talentów Młodych Badaczy.

Zajęcia w projekcie Uniwersytet Młodego Badacza poprowadzi 11 maja Małgorzata Wszelaka-Rylik - biolog i Dziekan Wydziału Biologii i Nauk o Środowisku.

Zajmuje się z zagrożeniami płynącymi z nadmiernego używania plastiku we współczesnym świecie, który trafia do naszych organizmów z pożywieniem. Bada również jak pozbyć się farmaceutyków (pozostałości lekarstw), które rozpuszczają się w wodzie i są niebezpieczeństwem dla ludzi i zwierząt. Organizatorka Nocy Biologów, w ramach której prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży pt. "Chemia na kolorowo" oraz "Kolorowo w zielonych roślinach". Dwukrotnie została doceniona przez studentów UKSW jako najlepszy wykładowca roku i przyznano jej tytuł "Belfra Roku". 

Zajęcia odbędą się na kampusie UKSW ul. Wóycickiego 1/3, budynek 23, Warszawa

Patronem medialnym projektu Uniwersytet Młodego Badacza jest Polskie Radio Dzieciom.

W wybranych audycjach stacji można otrzymać bilety na to wydarzenie.

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje paudycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci.
Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki.
Stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych


Zobacz także
Czytaj także

Co jest największym przysmakiem fok i jak się zachować spotykając je na plaży?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 15:51
22 marca  obchodzimy Dzień Foki, dlatego w Poranku Polskiego Radia Dzieciom zadzwoniliśmy do Fokarium Stacji Morskiej Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, by porozmawiać o zwyczajach tych uroczych ssaków. Co jest dla nich prawdziwym przysmakiem? Jak zachować się gdy na nadmorskiej plaży spotkamy fokę? Co zrobić i pod jaki numer należy zadzwonić, jeśli napotkana foka wymaga pomocy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co warto wiedzieć o szczurach? Ciekawostki prosto ze świata gryzoni

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2024 13:48
Chociaż szczury cieszą się wyjątkowo złą sławą, to obwiniane ich za spowodowanie historycznych epidemii groźnych chorób zakaźnych nie jest do końca słusznym zarzutem, o czym przekonują naukowcy. Ich badania pokazują też jak ciekawy jest szczurzy świat i umiejętności jego przedstawicieli! Odwiedziliśmy go w Polskim Radiu Dzieciom.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pierwsze kolonie, albo obóz. Od czego rozpocząć naukę samodzielności? Podpowiadamy w "Strefie Rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2024 16:10
Wielu rodziców zastanawia się kiedy jest ten właściwy czas, aby wysłać dziecko na samodzielny wyjazd wakacyjny. Czy przygotowywać dziecko metodą małych kroków, czy od razu rzucić na głęboką wodę? Wątpliwości rozwiały ekspertki "Strefy Rodzica": psycholog dziecięcy Marta Bąkowska i Joanna Narożniak - wieloletnia rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie.
rozwiń zwiń