DwójkaAudycje
Section06
Lista audycji

Duża czarna

Audycja dla miłośników nagrań z czarnych płyt analogowych.

Dwójka na miejscu

Z okazji 80-lecia Dwójki w wakacyjnej ramówce zaplanowaliśmy wyjątkową audycję, w której spotkamy się z Państwem nie tylko na antenie, lecz także w wielu miejscach w Polsce. 

Dwukropek

Audycja Doroty Gacek i Andrzeja Franaszka, w której literatura będzie spotykać się z tym wszystkim, co obok niej – współczesną kulturą, innymi dziedzinami sztuki, filozofią, religią, socjologią, ale też polityką i ekonomią.

Kleszczowisko

Włodzimierz Kleszcz dzieli się ze słuchaczami swoimi odkryciami, doświadczeniami, ukochanymi przez siebie stylistykami i dokonaniami zaprzyjaźnionych artystów z wielu zakątków globu. Wszystko to w duchu tak zwanej "pozytywnej wibracji".

Krótko mówiąc sztuka

W roku 2017 obchodzimy jubileusz stulecia awangardy w Polsce, dlatego zapraszamy Państwa na Dwójkowe spotkania ze sztuką najnowszą.

Kwadrans bez muzyki

Rozmowy z twórcami na bieżące tematy, wypowiedzi krytyków o filmach, książkach, płytach, festiwalach.

Letnia noc

Codziennie po 23.00 zapraszamy na autorskie audycje poświęcone różnym zjawiskom muzycznym, także tym awangardowym i "niszowym".

Mikrokosmosy

Cykl audycji Justyny Piernik poświęcony kulturze bliskiej i jej znaczeniu w tworzeniu lokalnych wspólnot (raz w miesiącu w niedzielę o 17.00)

Molo melomana

Pasmo audycji muzycznych prezentujących kanon dzieł muzyki polskiej i światowej (nagrania radiowe oraz nagrania fonografii polskiej i obcej).

Muzyczna Noc Euroradia

Muzyczna Noc Euroradia" to wyjątkowe pasmo na antenie Programu 2. Codziennie, od poniedziałku do piątku, prezentujemy nagrania proponowane przez radiofonie zrzeszone w Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union, EBU).

Muzyczna Scena Tradycji

"Muzyczna Scena Tradycji" to koncerty z udziałem publiczności, organizowane przez Program 2 w Studiu PR im. Władysława Szpilmana.

Nokturn

Autorskie audycje poświęcone różnym zjawiskom muzycznym, także tym awangardowym i niszowym.

Płyta na lato

Konkurs! Codziennie, od poniedziałku do piątku, prezentujemy fonograficzne bestsellery, znakomite nowości, nagrania, które warto poznać. I które można wygrać.

Puls świata

Audycja, która pomoże naszym słuchaczom lepiej zrozumieć procesy zachodzące na świecie. Bo wszystko, co dzieje się daleko, ma wpływ także na nasze życie.

Rachunek myśli

Audycja Barbary Schabowskiej z udziałem filozofa oraz, co drugi tydzień, Michała Nowaka z udziałem psychologa.

Słuchanie świata

Fascynujące - muzyczne oraz publicystyczne - podróże po najdalszych i całkiem bliskich zakątkach świata

Wiadomości kulturalne

Serwisy informacyjne na temat najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce i dotyczących polskiej kultury.

Wieczór płytowy

W każdą niedzielę słuchamy - razem z Państwem - najważniejszych płyt. Z namaszczeniem i pietyzmem - od początku do końca, strona A, strona B.

Wyspa skarbów

Audycja z udziałem Macieja Urbanowskiego - historyka literatury, krytyka literackiego, edytora, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zagadkowy kwadrans

W każdą niedzielę sprawdzamy Państwa wiedzę dotyczącą literatury polskiej i światowej. Nagrodami są cenne i ciekawe książki.

Zapiski ze współczesności

Cykl gawęd, które dają słuchaczowi możliwość poznania i zaprzyjaźnienia się z naszym gościem – bohaterem tygodnia.
Section07
Section21