Czeremszyna o Festiwalu Kultur i Narodów. "Święto muzyki i nie tylko"

- Nasz festiwal odwiedzają już kolejne pokolenia - mówiła o XXIV Festiwalu Kultur i Narodów - Z Wiejskiego Podwórza w Czeremsze współorganizatorka wydarzenia Barbara Samosiuk.
Barbara Kuzub-Samosiuk i Mirosław Samosiuk, założyciele Czeremszyny
Barbara Kuzub-Samosiuk i Mirosław Samosiuk, założyciele CzeremszynyFoto: Maciej Szajkowski/Czwórka
O Audycji
Tytuł Czeremszyna o Festiwalu Kultur i Narodów. "Święto muzyki i nie tylko"
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis

W programie Festiwalu m.in. Koncert dla Puszczy, który otworzy grupa Summana, pojawi się też Karolina Cicha&Spółka, zespół z Burkina Faso Mamadou Diabate & Percussion Mania czy węgierska formacja Csángálló. Zagra też grupa Czeremszyna.

Będą warsztaty, konferencja dot. kultury i kuchni ludowej, odbędzie się też czwarty już Przegląd Muzykujących Harmonijkarzy, oraz mecz piłki błotnej. - Warto przyjechać, żeby przeżyć niezapomniane chwile, poczuć atmosferę i klimat - mówił Mirek Samosiuk. Co jeszcze będzie się działo podczas tegorocznej odsłony muzycznego - i nie tylko - wydarzenia i dlaczego warto wybrać się do Czeremchy? Jak mówili goście Macieja Szajkowskiego na festiwal dojechać będzie można m.in. koleją, bo z Warszawy wyjedzie do Czeremchy specjalny pociąg. Kiedy i gdzie będzie można go złapać? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.


Barbara i Mirek Samosiukowie, czyli Czeremszyna przy Polskim Radiu/fot. M. Szajkowski Barbara i Mirek Samosiukowie, czyli Czeremszyna przy Polskim Radiu/fot. M. Szajkowski

Goście Macieja Szajkowskiego wspominali także uroczyste świętowanie 25-lecia istnienia Czeremszyny. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

W programie zapraszaliśmy także na Festiwal Globaltica, który potrwa pięć dni, a na którym wybrzmi muzyka świata, odbędą się warsztaty, będą egzotyczne i swojskie kulinaria, spotkania z literaturą podróżniczą, teatrem dla najmłodszych i wiele innych atrakcji. Na imprezę zaprosił duch sprawczy i dyrektor artystyczny festiwalu, Piotr Pucyło.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Barbara i Mirek Samosiukowie

Data emisji: 17.07.2019

Godzina emisji: 00:00

kd/ac

Goście Barbara Samosiuk, Mirosław Samosiuk
Playlista
Tagi
Playlista