Nowe Technologie

Ile kosztuje 1 GB dysku SSD?

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 00:00
Sklep internetowy Agito.pl policzył tę wartość z uwzględnieniem stałego spadku cen dysków SSD.
Ile kosztuje 1 GB dysku SSD?
Foto: Glow Images/East News

 

W sklepie internetowym Agito.pl dysk Kingston SSDNow V200 o pojemności 128 GB kosztuje w promocji  329 złotych brutto. Użytkownik płaci za 1GB dysku tylko 2,57 złotych. To cena, która pozwala już poważnie myśleć o inwestycji w tego rodzaju sprzęt.

 


  • Dyski SSD przewyższają HDD pod względem szybkości, trwałości czy zużycia energii. Ale prosty przelicznik: cena za 1GB wciąż przemawia na korzyść dysków twardych. Wraz z upływem czasu różnica pomiędzy kosztami nośników SSD oraz HDD systematycznie topnieje. Za dysk Kingston SSDNow V200 o pojemności 128 GB klienci sklepu internetowego Agito.pl zapłacą  jedynie 329 złotych brutto.

 

Kingston SSDNow V200 został zaprojektowany z myślą o notebookach i komputerach stacjonarnych.  2,5 calowy dysk wykorzystuje interfejs SATA III (6 Gb/s). Kingston SSDNow V200 oferuje funkcję TRIM – informowanie kontrolera dysku o gotowości bloków do zapisu. Technologia S.M.A.R.T pozwala na monitorowanie, analizę i raportowanie błędów.  Nośnik oferuje prędkość zapisu danych 190 MB/s oraz prędkość odczytu 300 MB/s. Nominalny czasy pracy dysku wynosi milion godzin.Zobacz więcej na temat: kingston komputery notebooki