Polskie Radio
Section05
komputery

Niemieccy naukowcy: cyfryzacja szkół ogłupia, zamiast pomagać w nauce

Ponad 40 naukowców zaapelowało o wstrzymanie cyfryzacji w szkołach i przedszkolach, ostrzegając przed skutkami psychologicznymi, poznawczymi i społecznymi - opisuje portal dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ). Eksperci przekonują m.in., że "nauczanie za pomocą tabletów i laptopów nie czyni dzieci mądrzejszymi, ale głupszymi". Ministerstwo Kultury Hesji ma jednak inne plany.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy edukacja szkoła cyfryzacja komputery

Inwestycja Intela w Polsce. Prezes PAIH: staniemy się partnerem krytycznym dla USA

Paweł Kurtasz, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu powiedział, że za sprawą polskiego zakładu Intela, który powstanie nieopodal Wrocławia, Polska wejdzie do ligi państw o najwyższym poziomie rozwoju technologicznego. Dzięki tej inwestycji w naszym kraju będą działać największy w tej części świata dział R&D tej firmy i fabryka.
Zobacz więcej na temat:  technologie intel półprzewodniki komputery cyfryzacja inwestycje inwestycje w IT technologie it

Inwestycja Intela w Polsce. Prezes PAIH: staniemy się partnerem krytycznym dla USA

Paweł Kurtasz, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu powiedział, że za sprawą polskiego zakładu Intela, który powstanie nieopodal Wrocławia, Polska wejdzie do ligi państw o najwyższym poziomie rozwoju technologicznego. Dzięki tej inwestycji w naszym kraju będą działać największy w tej części świata dział R&D tej firmy i fabryka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA technologie intel półprzewodniki komputery cyfryzacja inwestycje inwestycje w IT technologie it

Gigantyczna inwestycja Intela w Polsce. 4,6 miliarda dolarów, 2 tysiące zatrudnionych

Intel chce zainwestować 4,6 mld dol. i zatrudnić 2 tys. osób w zakładzie integracji i testowania półprzewodników w okolicach Wrocławia - poinformowała w piątek firma. - Intel przeprowadzi największą inwestycję typu greenfield w historii Polski - oświadczył premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej wizyty we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  intel nowoczesne technologie it komputery gospodarka polska Mateusz Morawiecki

Poznaj starych konsoli niezwykłą moc i czar!

Stare gry i konsole z lat 70., 80. i 90. przeżywają drugą młodość. Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier co miesiąc organizuje weekendowe retrogamingowe spotkania pasjonatów i kolekcjonerów z całej Polski. Można tam znaleźć np. bogactwo przeróżnych odmian Atari, ZX Spectrum, Commodore i innych urządzeń wzbudzających dreszcze rozkoszy u 40- i 50-latków tęskniących do zabawek z przeszłości.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA gry komputerowe komputery gaming Piotr Firan Trójka

Rewolucja w wyścigach samochodowych? Jazda na torze, bez wychodzenia z domu

Jeszcze w tym roku ma ruszyć liga wyścigowa, której uczestnicy będą zdalnie sterować swoimi pojazdami. Jak dokładnie ma wyglądać ta rywalizacja i kto weźmie w niej udział?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 wyścigi samochodowe wirtualna rzeczywistość komputery technologie nowe technologie

Auta z przełomu tysiącleci są lepsze od współczesnych?

Zdania są podzielone. W ostatnich latach wiele marek samochodowych wprowadziło na rynek wiele nowych technologii, które miały poprawić bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz ekologiczność pojazdów. Jednakże wciąż pojawiają się opinie, że starsze modele aut są bardziej niezawodne i solidne. Czy faktycznie starsze auta są lepsze od współczesnych, czy też może stanowią już tylko nostalgiczne wspomnienia?
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody technologie komputery urządzenia mobilne dane dane osobowe smart Polskie Radio cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo POLSKA społeczeństwo

Targi PAX East w Bostonie. Są na nich polscy twórcy gier. Akcję wsparł zespół GovTech Polska

W Bostonie rozpoczęły się jedne z największych na świecie targów gier komputerowych - PAX East. W tym roku na targach reprezentowanych jest kilkanaście gier polskich twórców i wydawców. Swoje produkty prezentują oni na polskim stoisku narodowym. O szczegółach korespondent IAR Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT gry komputery USA Ameryka gry komputerowe Boston Marek Wałkuski