Polskie Radio
Section05
komputery

Bagiński w ogniu pytań o Wiedźmina. Co zdradził? [WIDEO]

"Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej" - tak zaczyna się kultowe opowiadanie Andrzeja Sapkowskiego pt. "Wiedźmin", które powstało ponad trzydzieści lat temu na potrzeby konkursu literackiego. - Mówiono o nim, że jest autorem jednego opowiadania - wspomina Maciej Parowski, były redaktor naczelny "Fantastyki" - miesięcznika, w którym w 1986 roku zamieszczono konkursowy tekst. 
Zobacz więcej na temat:  TYLKO U NAS Tomasz Bagiński Andrzej Sapkowski gra komputery FILM literatura fantastyka

"STOP dla hejtu w internecie". Debata w Pałacu Prezydenckim

Internet ułatwia życie, jest źródłem wiedzy, narzędziem pracy, ale ma też ciemniejszą stronę – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Małżonka prezydenta wzięła udział w debacie "STOP dla hejtu w internecie", która odbyła się w Pałacu Prezydenckim. To kolejne spotkanie z cyklu "Eksperci pytają młodych". W Polskim Radiu 24 o zjawisku, jakim jest agresja słowna w sieci, mówił dr Krzysztof Krejtz z Uniwersytetu SWPS.
Zobacz więcej na temat:  internet Agata Kornhauser-Duda bezpieczeństwo w sieci informatyka komputery

Komputery zdominowały świat dzieci i nastolatków

„Świat dzieci i nastolatków zdominowały smartfony i komputery. Dzieci przesiadują do późna w sieci, często bez kontroli rodziców. Osobiste kontakty z rówieśnikami zastępują im rozmowy na portalach społecznościowych” – wynika z raportu „Cyfrowe dzieci". Mówił o tym w Polskim Radiu 24 autor raportu, prof. Mariusz Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej.
Zobacz więcej na temat:  dzieci sieć komputer komputery internet psychologia uzależnienia

Amerykanie badają rosyjskie oprogramowanie Kaspersky

Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych zwróciła się do dwudziestu dwóch agencji rządowych o udostępnienie dokumentów dotyczących firmy Kaspersky Lab produkującej systemy ochrony informatycznej. Kongresmeni z komisji ''Nauki, Kosmosu i Technologii'' obawiają się, że oprogramowanie może być wykorzystywane do prowadzenia działań szpiegowskich oraz dokonywania cyberataków wymierzonych w USA - opowiadał w PR24 korespondent Polskiego Radia w USA Jan Pachlowski.
Zobacz więcej na temat:  USA kaspersky lab Rosja wybory prezydenckie w USA internet komputery bezpieczeństwo w sieci Jan Pachlowski

Cyberataki w Europie. Chaos coraz bardziej prawdopodobny?

- Oprogramowanie to zostało napisane tak, żeby atakować głównie korporacje. Gdy patrzymy na to jakie pliki są szyfrowane, to nie są to pliki prywatnych użytkowników. Bardzo dużo elementów wskazuje, że tutaj motywacją było szerzenie zamętu i sianie strachu, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo - mówi Marcin Lisicki z Deloitte Digital. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka cyberprzestępczość internet bezpieczeństwo w sieci komputery Ernest Zozuń cyberbezpieczeństwo