Polskie Radio

Natalia Nykiel i Daria ze Śląska w "Muzycznej Jedynce"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2024 19:09
W audycji "Muzyczna Jedynka" po godz. 13.00 Natalia Nykiel opowie o piosence "Demony", a po godz. 14.00 Daria ze Śląska - o utworze "Mainstream". Porozmawiamy także o nowej płycie artystki i letnich koncertach. Zaprasza Ula Kaczyńska. 
Na Muzyczną Jedynkę zaprasza Ula Kaczyńska
Na "Muzyczną Jedynkę" zaprasza Ula KaczyńskaFoto: PR/Michał Piskorski

Płyta tygodnia

Naszą Płytą tygodnia w tygodniu 15-19 kwietnia jest "One Deep River" Marka Knopflera. To dziesiąty solowy krążek tego muzyka. Płyta przynosi kolejną dawkę przyszłych klasyków artysty z typowymi dla jego twórczości, dobrze przemyślanymi tekstami i wyrafinowanymi partiami gitar. Knopfler ubarwia opowieści o swoich doświadczeniach życiowych wyjątkową mieszanką bluesa, folku, rocka i nie tylko, dokładając do tego swój niepowtarzalny, niespieszny wdzięk.


Czytaj także:


"Muzyczna Jedynka"

W "Muzycznej Jedynce" o wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, dziennikarze: Ula Kaczyńska, Marcin Kusy, Maria Szabłowska, Paweł Sztompke, Kamil Wicik i Anna Will.

To oni gwarantują, że słuchacze usłyszą w każdej audycji wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o artystach goszczących w Jedynce, a dzięki licznym konkursom będą mogli wybrać się na koncerty lub powiększyć swoje kolekcje płytowe.

Zapraszamy Państwa do spędzania w Jedynce czasu z muzyką, która skłania do refleksji, uspokaja i poprawia humor.


***

Na audycję "Muzyczna Jedynka" w poniedziałek (15.04) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Ula Kaczyńska.

kk/mpkor