Polskie Radio
Section05
Ula Kaczyńska

Kuba Karaś i Piotr Rogucki w "Muzycznej Jedynce". Zaprasza Ula Kaczyńska

W pierwszej godzinie audycji pojawią się Kuba Karaś i Piotr Rogucki. Artyści wydali właśnie płytę "Atlas iskier" - która kończy ich czteroletnią współpracę. - Nauczyliśmy się, że każde wydarzenie które nas spotyka, jest ważnym powodem, by celebrować fakt, że się istnieje. Przeżyliśmy coś niesamowitego w otoczeniu ludzi, którzy czują tak, jak my - opowiada Piotr Rogucki. - Razem jesteśmy wyczuleni na miłość - dodaje. Na "Muzyczną Jedynkę" zaprasza Ula Kaczyńska.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa

Największe miłosne przeboje wszechczasów. Wybierają dziennikarze muzyczni Jedynki

Miłość i muzyka od zawsze są ze sobą nierozerwalnie związane. Niemniej z tej mnogości piosenek, naprawdę trudno jest wybrać te najpiękniejszego. Tego naprawdę niełatwego zadania podjęli się dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia z Redakcji Muzycznej. Jakie utwory zaproponowali?
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska miłość Walentynki Paweł Sztompke Ula Kaczyńska Anna Will Maria Szabłowska Marcin Kusy Iza Żukowska Elvis Presley

"Bez słów" - nowy singiel Cheap Tobacco przedpremierowo w radiowej Jedynce

Przez 14 lat grupa Cheap Tobacco stała się jednym z najciekawszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Niedawno skład formacji zmienił się. Wkrótce muzycy zaprezentują swój najnowszy singiel zatytułowany "Bez słów". Przedpremierowo mogliśmy usłyszeć go w "Muzycznej Jedynce". W audycji gościła wokalistka grupy Natalia Kwiatkowska.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska Cheap Tobacco muzyka rozrywkowa premiera

Cheap Tobacco i Tomasz Organek w "Muzycznej Jedynce". Zaprasza Ula Kaczyńska

W pierwszej godzinie audycji zespół Cheap Tobacco przedpremierowo zaprezentuje utwór "Bez słów". W drugiej godzinie studio Jedynki odwiedzi Tomasz Organek. Artysta wraz z zespołem wziął udział w cyklu MTV Unplugged i zarejestrował swoje utwory w wersji akustycznej. Jak wyglądały przygotowania do nagrań i czy "Mississippi" może zapłonąć w ogniu bez prądu? Na "Muzyczną Jedynkę" zaprasza Ula Kaczyńska.   
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Ula Kaczyńska Cheap Tobacco

Piotr Odoszewski - ambitny i autentyczny debiutant na polskiej scenie muzycznej

- Staram się po prostu maksymalizować swoje cechy charakteru, który wydają mi się wyjątkowe i ciekawe. Ludzie są bardzo wyczuleni na kłamstwo, więc staram się być autentyczny w tym wszystkim - przyznaje w "Muzycznej Jedynce" Piotr Odoszewski. Artysta działa na scenie od niedawna, jednak zdobył już uznanie słuchaczy. Z kolei jego najnowsza piosenka ma szansę reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska Eurowizja muzyka rozrywkowa Piotr Odoszewski

Nieoczywisty utwór o miłości. Ewelina Flinta prezentuje singiel "DADA"

- Najpierw była muzyka, którą napisaliśmy razem z Radkiem Zagajewskim. Ona wskazywała, że to będzie utwór bardzo energetyczny. Zamarzyło mi się, żeby do tego tekst napisał "Budyń", czyli Jacek Szymkiewicz - opowiada w "Muzycznej Jedynce" Ewelina Flinta. Efektem współpracy jest utwór "DADA". Jak z kolei zapowiada artystka, wkrótce do słuchaczy trafi jej nowy album.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska ewelina flinta muzyka rozrywkowa

Hoshii - nowy projekt Kuby Więcka. "Lubię wchodzić w rejony, w których jeszcze nie byłem"

Kuba Więcek to jedna z najważniejszych postaci na młodej scenie jazzowej. Artysta, który nie boi się eksperymentów muzycznych. - Nie lubię zostawać przy czymś sprawdzonym. Lubię ryzyko. Lubię wchodzić w rejony, w których jeszcze nie byłem - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. Najnowszy projekt Więcka nosi nazwę Hoshii. 
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska Kuba więcek Jazz hip hop MUZYKA