Polskie Radio
Section05
Ula Kaczyńska

Płyta nie tylko dla fanów. Utwory Radiohead w aranżacji Bartka Wąsika

Bartek Wąsik, pianista, kompozytor i aranżer oraz laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, postanowił wziąć na warsztat twórczość angielskiego zespołu Radiohead. Artysta przygotował nowe aranżacje utworów legendarnej grupy. - Jest to płyta dla wrażliwców, którzy w tej codzienności znajdują czas na to, żeby zagłębić się w siebie i dostrzegać na świecie dziwne symbole i znaki - opowiada Bartosz Wąsik w "Muzycznej Jedynce".
Zobacz więcej na temat:  Bartek Wąsik Ula Kaczyńska muzyka fortepianowa radiohead

Piękno w smutku. Ania Dąbrowska o nowym singlu i technologii w pracy muzyka

Po ponad dwuletniej przerwie, ikona polskiego popu, Ania Dąbrowska, powróciła z nowym singlem. Piosenka "Ktoś inny" opowiada m.in. o samotności i współczesnych relacjach. - Samotność zawsze mnie intrygowała. W tym smutku odnajduję dużo piękna, inspiracji i nostalgii. A potem ciągle powracam do tematu miłości - opowiada artystka.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Ula Kaczyńska Ania Dąbrowska

Kamp! 10 lat później. Jak wspominają debiutancką płytę?

- Wiedzieliśmy, że nie chcemy korzystać z doświadczeń żadnych polskich artystów, byliśmy pewni tego, co i w jaki sposób zrobimy, choć nie brakowało osób, które radziły nam coś zupełnie innego. Czas pokazał, że mieliśmy rację, dlatego, gdybyśmy dziś mieli nagrywać nasz debiutancki krążek, nic byśmy w nim nie zmienili - opowiada zespół Kamp! w dziesiątą rocznicę płytowego debiutu.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka muzyka elektroniczna MUZYKA KAMP! Ula Kaczyńska

Edyta Chrzanowska z zespołu KiM: wybieram to, co gra w duszy

- Przy drugim singlu mieliśmy już do czego równać, bo wiedzieliśmy, jak "Może" zostało przyjęte. O ile odpowiedź na ten utwór wręcz przeskoczyła nasze oczekiwania, to mam wrażenie, że "Sukienki" trochę zginęły w natłoku tych wszystkich premier, które pojawiły się na rynku muzycznym - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Edyta Chrzanowska z zespołu KiM.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Ula Kaczyńska KiM Edyta Chrzanowska

Wielki powrót artysty. "Piotr Zioła dzisiejszy jest bardziej świadomy"

Piotr Zioła w roku 2016 wydał debiutancki album studyjny pt. "Revolving Door". Na kolejny, fani artysty musieli poczekać kilka lat: premiera płyty "Wariat" miała miejsce 4 listopada 2022 roku. - Myślę, że ten Piotr Zioła, który dzisiaj jest przed tobą, jest trochę inny. Myślę, że jest on bardziej świadomy i gotowy na to, co może nadejść - powiedział w rozmowie z Ulą Kaczyńską.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Ula Kaczyńska Piotr Zioła

Zobacz wyniki aktualnego notowania "Mojej listy przebojów"

"Moja lista przebojów", czyli 10 najlepszych piosenek mijającego tygodnia, zaprezentowanych przez dziennikarzy muzycznych Jedynki. Nowości i wielkie powroty, utwory z całego świata i przegląd najlepszych polskich piosenek. Każdego tygodnia inne notowanie, które specjalnie przygotują poszczególni redaktorzy. Najnowsze wydanie poprowadziła Ula Kaczyńska. Zobacz dziesiątkę i posłuchaj utworów z listy.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Ula Kaczyńska

Kulisy tworzenia muzyki. Maciej Werk zaprasza na festiwal Soundedit

Festiwal Soundedit na pierwszym planie stawia osoby, które zajmują się produkcją muzyki od strony technicznej. Tak będzie również podczas tegorocznej edycji, która rozpocznie się 3 listopada. - Od czternastu lat w Łodzi regularnie krzewimy tę ideę, choćby za sprawą interesujących i bardzo merytorycznych warsztatów - podkreśla w "Muzycznej Jedynce" Maciej Werk, muzyk związany z zespołem Hedone oraz dyrektor festiwalu Soundedit.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska Marcin Kusy muzyka rozrywkowa festiwal Soundedit Soundedit Maciej Werk