Section50
Section00
PRO8L3M
PRO8L3M, foto: Piotr Kaczor/mat. prasowe
20.11.2020

PRO8L3M prezentuje nowy kawałek z refrenem Andrzeja Zauchy

Muzyczny prezent od Oskara i Steeza.

PRO8L3M serwuje fanom premierę niespodziankę ukrytą w instagramowym filtrze. W ramach rekompensaty za rok bez koncertów spowodowany pandemią zespół postanowił zrobić swoim słuchaczom prezent. Utwór "Backstage" poprzez opublikowany przez artystów instagramowy filtr wykorzystujący technologię AR może przesłuchać każdy posiadacz płyty "Art Brut 2".

Wczoraj zespół zaskoczył fanów instagramowym filtrem utrzymanym w estetyce wydawnictwa "Art Brut 2". Dziś już wiadomo, że aplikacja powstała po to, aby umożliwić fanom dostęp do nagranego specjalnie bonusowego utworu. Aby włączyć track, trzeba być posiadaczem fizycznego egzemplarza "Art Brut 2". Wystarczy uruchomić filtr w Instagramie, włączyć tylną kamerę i zeskanować kod kreskowy znajdujący się nad logotypem wytwórni 2020. W aplikacji można przesłuchać cały utwór. Całość działa wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Do tej pory nikt jeszcze nie zrobił premiery w takiej formule. "Backstage" wykorzystuje sample z utworu nieodżałowanego mistrza polskiej piosenki lat ’80 tych, Andrzeja Zauchy pt. "Nie takie mnie kochały". To hołd dla przedwcześnie zmarłego piosenkarza.

- Andrzej Zaucha to dla nas bardzo ważna postać z okresu, z którego czerpaliśmy inspiracje muzyczne przy pracy nad płytami Art Brut. Zdecydowaliśmy się zamknąć naszą przygodę z samplowaniem polskiej muzyki minionych dekad, oddając mu hołd i wykorzystując sampel z utworu "Nie takie mnie kochały". Fragment kawałka wykopaliśmy z archiwów Telewizji Polskiej. Numerem "Backstage" chcemy też przypomnieć o klimacie koncertów, których w 2020 nam wszystkim mocno brakuje - komentuje duet.

 

AŚ/mat. prasowe

BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.