Section50
Section00

 

20 stycznia Dniem "What's Going On" w Michigan

20.01.2021 Przełomowy utwór Marvina Gaye'a będzie miał swoje święto. Czytaj więcej…

Pierwszy singiel z producenckiej płyty 1988

19.01.2021 Gościnnie: Kacha z Coals i Margaret. Czytaj więcej…

Drake najczęściej odtwarzanym artystą w historii Spotify

19.01.2021 Kanadyjczyk dopisuje kolejną pozycję do swojej listy rekordów. Czytaj więcej…

Jorja Smith z własną audycją

18.01.2021 Artystka przedstawia kojącą stronę muzyki. Czytaj więcej…

VNM udostępnia "EXIT2020" i nowy klip z GrubSonem

15.01.2021 Nowa płyta rapera już wylądowała. Czytaj więcej…

Kstyk: Podsumowanie 2020

14.01.2021 Jaki był 2020 dla polskiego rapu? Czytaj więcej…

Jack White zapowiedział album koncertowy

14.01.2021 Sentymentalna podróż artysty na winylach. Czytaj więcej…

Nowy teledysk IDLES

12.01.2021 Utwór "REIGNS" doczekał się oryginalnego klipu. Czytaj więcej…
BLOG - Czwórka - Muzyczny
Section51

O autorach:

Norbert Borzym (Bert)

Autor Kluboteki, audycji z taneczną elektroniką w Czwórce Polskim Radiu, DJ, dziennikarz muzyczny i producent. Występuje w duecie Last Robots oraz pod szyldem Boogie Mafia (razem z Harperem). Obok autorskich nagrań (m.in. "Robot's Friend") jest współautorem remiksów dla m.in. dla Noviki, D4D, Foxa, grup Kamp!, Out of Tune i Plastic. Interesuje się historią starożytnego Rzymu.

Marcin "Harper" Hubert

Jedna z najbardziej opiniotwórczych postaci polskiej sceny klubowej. Niestrudzony muzyczny entuzjasta i poszukiwacz dobrego groove'u, Dziennikarz, DJ, autor licznych kompilacji. W Czwórce prowadzi Funkadelię oraz Basstion. Zna się, wie, i posiada pewnie więcej płyt niż Ty. Podobno ma kontakty z (Boogie) Mafią, ale jest przy tym (Beats) Friendly.

Piotr Truszkowski

Wielbiciel brzmień najróżniejszych, fan metafizycznego dystansu Pilcha i filmów Kevina Smitha. W chwilach wolnych od prawdziwego życia staje się wiecznie początkującym twórcą elektronicznych dźwięków. Swego czasu redaktor polskiej edycji DJ Magazine. W Czwórce, oprócz pisania, zajmuje się wspieraniem działań redakcji muzycznej, które mają na celu dostarczenie Wam najlepszej muzyki w polskim eterze. Piszcie: piotr.truszkowski@polskieradio.pl

Adam Świetlicki

Muzyka towarzyszyła mi od kiedy pamiętam i chociaż "rozsądna" kalkulacja podczas edukacji prowadziła mnie z dala od niej, to szczęśliwy splot wypadków przywiódł mnie do radia. Jestem fanem rapu, klasycznego rocka, dobrego filmu, technologicznych nowinek i piłki nożnej, którą śledzę w każdej wolnej chwili. A, i mam obsesję na punkcie filmowych cytatów, które często, nawet nieświadomie, wplatam w zdania podczas rozmowy.