Polskie Radio
Section05
Andrzej Zaucha

Jarosław Szubrycht: przeczuwałem, że Zaucha to fajny facet

- Właściwie nie wiadomo skąd - a przynajmniej przed przystąpieniem do swojej pracy ja nie wiedziałem skąd - pojawił się człowiek, który był w stanie doskonale śpiewać praktycznie wszystko, w tym muzykę, którą w Polsce wykonuje się rzadko, a już na pewno rzadko dobrze, czyli R&B i soul - mówił Jarosław Szubrycht, autor książki "Życie, bierz mnie. Biografia Andrzeja Zauchy".
Zobacz więcej na temat:  biografia Paweł Siwek Dwójka MUZYKA Andrzej Zaucha PRL

Marta Zalewska: moje aranżacje nie wywrócą albumu Dżambli do góry nogami

- Kompletowanie składu na nowe wykonanie płyty sprzed 50 lat było wielką przyjemnością. Tak naprawdę żałuję, że na scenie nie mogło stanąć ze mną trzydzieści osób, bo genialnych artystów w dzisiejszych czasach też mamy. Musiałam się jednak ograniczyć do kilku nazwisk - opowiadała w Dwójce Marta Zalewska.
Zobacz więcej na temat:  Jazz Andrzej Zaucha Marta Zalewska Roch Siciński Dwójka KULTURA

17. Wiosna Jazzowa. Janusz Szrom: pojawią się hity i mniej znane kompozycje

1 maja na falach radiowej Jedynki zawita Jazzowe Zakopane - 17. Wiosna Jazzowa. W tym roku na festiwalu zagra m.in. Janusz Szrom i towarzyszący mu czołowi przedstawiciele polskiej sceny jazzowej: Paweł Perliński, Andrzej Łukasik i Marcin Jahr, a to wszystko w ramach niezwykłego przedsięwzięcia "Andrzej Zaucha – Songbook". - Sięgniemy do zbioru wspólnego i przedstawimy piosenki Andrzeja Zauchy w wykonaniu jazzistów - mówił Janusz Szrom. 
Zobacz więcej na temat:  Marcin Kusy Janusz Szrom Jazz koncert Zakopane piosenka Andrzej Zaucha

Niezapomniany Andrzej Zaucha - genialny samouk. Skończyłby 72 lata

72 lata temu (12 stycznia 1949 roku) w Krakowie urodził się Andrzej Zaucha - polski wokalista rhythm-and-bluesowy i jazzowo-popowy, saksofonista altowy i perkusista, a także aktor, artysta kabaretowy oraz wioślarz. W 1968 roku nadszedł taki moment, że Andrzej Zaucha musiał wybierać między wyjazdem na olimpiadę w Tokio a karierą muzyczną. Zdecydował się na tę drugą, z korzyścią dla nas wszystkich. Z wykształcenia był zecerem, w dziedzinie muzyki - samoukiem.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zaucha MUZYKA Maria Szabłowska