Polskie Radio
Section05
Andrzej Zaucha

Andrzej Zaucha miałby dziś 75 lat. "Piosenkarz rozrywkowy musi się spróbować wszędzie"

- Nie zamykam się, nie patrzę tylko w jednym kierunku. Lubię pracować z różnymi ludźmi, z Januszem Komanem nagrywałem jego piosenki, bardzo sobie to cenię. Orkiestra Jerzego Miliana - sama firma mówi za siebie. Uważam, że trzeba się spróbować wszędzie. Ponieważ jestem piosenkarzem rozrywkowym, śpiewam po prostu z różnymi kompozytorami piosenek rozrywkowych - mówił w jednym z wywiadów znakomity wokalista Andrzej Zaucha. Gdyby żył, dziś obchodziłby 75. urodziny.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Zaucha Roch Siciński Dwójka piosenka

"Utwory Andrzeja Zauchy bardzo mnie ujęły". Przed nami 15. Festiwal "Serca Bicie"

Opera Nova w Bydgoszczy już po raz 15. będzie gościć wspaniałych artystów, którzy oddadzą hołd Andrzejowi Zausze. - Ta muzyka i utwory Andrzeja Zauchy bardzo mnie ujęły w sercu i psychice. Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy miał być na jeden raz, a w tym roku mija 15 lat - mówi na antenie radiowej Jedynki Krzysztof Wolsztyński, dyrektor festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka płyta Paweł Sztompke Andrzej Zaucha Bydgoszcz

Drugi dzień Wiosny Jazzowej. Kuba Badach z utworami Andrzeja Zauchy

W ramach 19. edycji Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej dzisiaj (1.05) na koncertowej scenie pojawi się Kuba Badach, który przedstawi utwory Andrzeja Zauchy w swoich interpretacjach. - Jestem dumny i szczęśliwy, że mogę wziąć udział w festiwalu, zaskoczyć państwa radością i precyzją grania - powiedział w "Muzycznej Jedynce" Kuba Badach. 
Zobacz więcej na temat:  folklor polska piosenka Zakopane Marcin Kusy Paweł Sztompke Kuba Badach Andrzej Zaucha Jazz muzyka rozrywkowa

Alicja Majewska: polskie kolędy są najpiękniejsze [ZOBACZ WIDEO]

- Na moje koncerty z piosenkami Włodzimierza Korcza i świetnymi tekstami różnych autorów przychodzą bardzo młodzi ludzie. Muszę podkreślić, że polskie kolędy są najpiękniejsze, a śpiewam je już parę lat - mówiła w Dwójce Alicja Majewska, znakomita wokalistka. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Alicja Majewska Dwójka Robert Mazurek kolędy Boże Narodzenie Włodzimierz Korcz Andrzej Zaucha

Trochę jazzowego ciepła w mroźny wieczór

Drugie w 2022 roku wydanie audycji "NocHarmonia" przypadło na wyjątkowo mroźny środowy wieczór. Antidotum na niskie temperatury okazała się porządna dawka ciepłych, jazzowych brzmień w wykonaniu m.in. George'a Duke'a, Dee Dee Bridgewater i grupy Moonchild. – Wierzę, że nasze spotkanie w Programie 3 Polskiego Radia doda Państwu trochę ciepła i wniesie choć trochę radości – zapowiedziała Julia Sawicka-Kotomska.
Zobacz więcej na temat:  Julia Sawicka-Kotomska Trójka MUZYKA muzyka hp Jazz soul George Duke Dee Dee Bridgewater Andrzej Zaucha Kuba Badach

Muzyczne powroty do przeszłości

W tej audycji "Nasza tonacja" prowadzący środowe wydanie Michał Kirmuć powracał do muzycznej przeszłości i to częściej niż zazwyczaj. Było ku temu kilka powodów – odnalezienie w czeluściach archiwum Polskiego Radia koncertowej wersji utworu grupy Republika, 73. rocznica urodzin Andrzeja Zuchy oraz zbliżający się wielki krokami Trójkowy koncert Closterkeller.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp Michał Kirmuć Trójka Republika Grzegorz Ciechowski Andrzej Zaucha Anja Orthodox Edyta Bartosiewicz Grzegorz Markowski Mika Urbaniak