Teatr Polskiego Radia

Buty moje

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 08:00
W najbliższą sobotę, 17 lutego, zapraszamy do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Krzysztofa Bizio pt. „Buty moje ” w reżyserii Dariusza Błaszczyka.
Marcin Przybylski
Marcin PrzybylskiFoto: Polskie Radio S.A.

„Buty moje” to drugi komediodramat w serii „słuchowisk muzycznych” autorstwa Krzysztofa Bizio, które zostało zainspirowane utworem muzycznym. Po „Jednym kroku”, które stanowiło nawiązanie do piosenek „Do zakochania jeden krok” w wykonaniu Andrzeja Dąbrowskiego i „One Step Beyond” zespołu Madness, tym razem tekst wyreżyserowany przez Dariusza Błaszczyka nawiązuje do „Walking in My Shoes” Depeche Mode.

Grupa Depeche Mode słynie z posiadania niezwykle oddanych fanów, z których wielu mieszka w Polsce. Poza charakterystycznym strojem i uczesaniem, słyną oni ze szczególnego podejścia do życia. Tacy też są Dawid i Marcin - dwaj główni bohaterowie słuchowiska, którzy od lat fascynują się muzyką elektroniczną. Meandry życia skierowały ich drogi na zaskakujące dla nich samych tory, jakimi stała się weselna grupa muzyczna. Ich niespełnione ambicje koegzystują z poczuciem wyczerpania i zwątpienia we współczesny świat, który coraz mniej rozumieją. Wszystko to jednak do pewnej soboty, kiedy to wybierają się na kolejną imprezę weselną. Zycie i tym razem szykuje im zaskakującą serię wydarzeń.  


Krzysztof Bizio "Buty moje"

Reżyseria: Dariusz Błaszczyk

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Andrzej Izdebski

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Obsada:

Paweł Małaszyński, Marcin Przybylski, Ewa Prus, Anna Dereszowska, Joanna Pach – Żbikowska

 

Na słuchowisko "Buty moje" zapraszamy w sobotę (17.02.) tuż po godz. 21.00. Program 1 PR