Polskie Radio
Section05
TEATR

"To mój debiut musicalowy". Włodek Pawlik o dramacie muzycznym "Irena. Historia Ireny Sendlerowej"

- Tekst do piosenek w tym dramacie muzycznym napisał laureat Grammy i Pulitzera Mark Campbell. Jest to autorytet, jeżeli chodzi o tę branżę, czyli pisanie tekstów do oper, jak i musicali. Jest to człowiek z najwyższej półki w Ameryce - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodek Pawlik. Gościem audycji była również Jolanta Pszczółkowska-Pawlik. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA musical Włodek Pawlik TEATR

Krystyna Tkacz: Już w przedszkolu mówili o mnie "artystka"

O tym, że będzie aktorką, wiedziała już od wczesnych lat dziecięcych. Krystyna Tkacz jest posiadaczką niezwykle charakterystycznego głosu i wielkiej charyzmy. W audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość" opowiedziała o swoich początkach oraz o tym, że nie wyobrażała sobie wyboru innej ścieżki życiowej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krystyna Tkacz Łukasz Sobolewski Katarzyna Ciepielewska aktorstwo TEATR

Mariusz Dmochowski. Jego rolą życia był Stanisław Wokulski

30 lat temu, 7 sierpnia 1992 roku, zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny i dyrektor teatrów, Mariusz Dmochowski. Najczęściej obsadzany był w rolach postaci silnych i władczych - królów, magnatów, dyrektorów, generałów. Rolą życia okazała się postać Stanisława Wokulskiego, którego zagrał zarówno w teatrze, jak i w filmie.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Dmochowski film polski TEATR serial HISTORIA

Ewa Błaszczyk: nauczyłam się roli po francusku, nie znając ani jednego słowa w tym języku

Ewa Błaszczyk jest aktorką teatralną i filmową, a także piosenkarką. Poza tym niezwykle aktywnie zajmuje się działalnością społeczną i charytatywną. Jakie były jej aktorskie początki? Jak wspomina pierwsze kroki w teatrze? O swojej pracy i pasji opowiedziała w audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Sobolewski Katarzyna Ciepielewska Ewa Błaszczyk FILM KULTURA TEATR