X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Stocznia Gdańska w drodze na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

06.02.2020 12:52
Złożenie wniosku o wpisanie Stoczni Gdańskiej na listę UNESCO to wielki moment dla Polski – mówi wiceminister kultury M.Gawin
Audio
Stocznia Gdańska ma szansę dostać się na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
Stocznia Gdańska ma szansę dostać się na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa UNESCOFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Stocznia Gdańska ma szansę dostać się na prestiżową listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przedstawiciele Polski 31 stycznia złożyli w Paryżu wniosek w tej sprawie. Wraz z wnioskiem przekazano projekt planu zarządzania tym obszarem. Polska delegacja udała się do stolicy Francji pod przewodnictwem wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, Generalnej Konserwator Zabytków Magdaleny Gawin. W składzie polskiej delegacji byli także wiceprezydent Gdańska Alan Aleksandrowicz i dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa Bartosz Skaldawski.

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Magdalena Gawin na konferencji prasowej po powrocie z Paryża podkreśliła, że złożenie wniosku o wpisanie Stoczni Gdańskiej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to wielki moment dla Polski.

W uzasadnieniu wniosku napisano, że Stocznia Gdańska jest znakomitym przykładem dużego zakładu przemysłowego, a po II wojnie światowej była największym producentem statków w Polsce i całym Bloku Wschodnim, który zatrudniał tysiące pracowników. "Jednocześnie dla ludzi w komunistycznej Europie było to „okno na świat”. (...) Sieć budynków ulic i otwartych przestrzeni Stoczni Gdańskiej stała się świadkami wydarzeń będących kamieniem milowym w historii świata prowadzących do zjednoczenia demokratycznej Europy. Stocznia Gdańska - miejsce narodzin „Solidarności” i symbol upadku żelaznej kurtyny w Europie, z wielu powodów jest miejscem o ogromnym znaczeniu dla historii świata i wspólnego dziedzictwa ludzkości" - napisano we wniosku.

 Z dyrektorem Narodowego Instytutu Dziedzictwa Bartoszem Skaldawskim rozmawia Ewa Plisiecka.

 

Zobacz więcej na temat: UNESCO Stocznia Gdańska