Polskie Radio
Section05
Unia Europejska

Polska na poziomie Białorusi i Rosji. Kiedy osoby i pary LGBTQ+ uzyskają pełnię praw?

Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii, Transfobii i Interfobii który jest obchodzony 17 maja, w naszym kraju wciąż ma słodko-gorzki smak. Osoby LGBTQ+ nadal są pozbawione podstawowych praw, a Polska jest najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej. Z drugiej strony Katarzyna Kotula, ministra ds. równości, wspiera tęczowe działania i deklaruje zmiany w prawie. Pytanie, kiedy one rzeczywiście nadejdą i w jakim kształcie?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo homoseksualizm LGBTQ+ małżeństwo pary homoseksualne Unia Europejska równouprawnienie Martyna Masztalerz Piotr Łodej Trójka

POLSKIE RADIO 24 Gruzja zamknie sobie drogę do UE? Kontrowersje wokół ustawy

- Ponieważ sytuacja w Gruzji jest w tej chwili wybuchowa, postanowiliśmy przekazać gruzińskim władzom bardzo precyzyjną wiadomość, że swoimi działaniami mogą bardzo poważnie narazić na szwank, a w zasadzie zablokować rozmowy Gruzji o członkostwie w Unii Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 senator Bogdan Klich (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna 2024 Unia Europejska Gruzja Bogdan Klich Małgorzata Żochowska

Opóźniony lot? Możesz nie dostać odszkodowania, jest wyrok

Linie lotnicze mogą zostać zwolnione z obowiązku wypłaty odszkodowania za opóźniony lot - głosi wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Sędziowie jednak podkreślili, że musi wystąpić "nadzwyczajna okoliczność", taka jak braki kadrowe wśród personelu lotniska.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Trybunał Sprawiedliwości UE Luksemburg Unia Europejska Niemcy lotnictwo samoloty prawo odszkodowanie GOSPODARKA

"Potrzeba nieszablonowego myślenia". Szefowie MSW z 15 krajów, w tym Polski piszą do KE ws. migracji

Stworzenie obozów dla nielegalnych migrantów w krajach poza Unią Europejską - to jeden z pomysłów 15 krajów, w tym Polski. Ministrowie spraw wewnętrznych tych państw napisali do Komisji Europejskiej, że konieczne są dodatkowe działania, by zatrzymać działania napędzające nielegalną migrację do Unii. Pod listem, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, podpisali się szefowie MSW, oprócz Polski, także Austrii, Bułgarii, Czech, Cypru, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Holandii, Litwy, Łotwy, Malty, Rumunii i Włoch.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie Komisja Europejska Unia Europejska kryzys migracyjny