Logo Polskiego Radia
Organizatorzy:


Partner akcji:
fot. Magdalena Anna Gorzak
Święta bez granic: 345 346 zł na pomoc dzieciom z autyzmem!
289 300 zł uzyskaliśmy dzięki świątecznym licytacjom. 31 stycznia zakończyła się akcja smsowa Fundacji SYNAPSIS (nr 73 565), dzięki niej udało się zebrać 92 868 zł. 56 046 zł to dochód z smsów charytatywnych, które można było wysyłać podczas Trójkowych licytacji i audycji.

Zlicytowano między innymi zestaw płyt od zespołu Deep Purple , zawierający Złotą Płytę "Now What?!", limitowane, złote wydanie tego albumu oraz listę piosenek wykonanych podczas koncertu w Londynie, obraz "Ole! Wam nigdzie nie idę!" Jana Wołka oraz koszulkę klubową Roberta Lewandowskiego, reprezentanta Polski i Borussii Dortmund, z autografem piłkarza.

Szczegóły w zakładce AUKCJE

Już startujemy z wykorzystaniem tych środków. Dzięki nim będziemy mogli m.in. wspierać młodych rodziców - mówi w Trójce Michał Wroniszewski . - Im wcześniej zostaną zauważone pewne problemy i rodzice dostaną odpowiednia pomoc, tym łatwiej będzie im funkcjonować z dzieckiem i więcej osiągnąć w kwestii rozwoju - dodaje Agata Bujnik , terapeutka zajmująca się autyzmem, która podkreśla, że lekarze coraz lepiej radzą sobie z wykrywaniem u dzieci tego zaburzenia.

Święta bez granic 2013
Gorąco zapraszamy do udziału w dwóch dodatkowych aukcjach: 22 grudnia po g.17 w audycji Trzecia Strona Medalu oraz 28 grudnia po g. 16 w programie Myśliwiecka 3/5/7. Szczegóły wkrótce w zakładce AUKCJE. Informujemy też, że wydłużony został czas na wysyłanie charytatywnych SMS-ów.

Zachęcamy do tej formy wsparcia aż do końca stycznia 2014 r.W roku 2013 w ramach akcji ŚWIĘTA BEZ GRANIC chcemy pomóc dzieciom z autyzmem. Całościowe zaburzenie rozwoju, jakim jest autyzm, utrudnia, a często uniemożliwia normalne codzienne funkcjonowanie zarówno dotkniętemu nim dziecku, jak i całej rodzinie. Wczesne wykrycie tego zaburzenia u maluchów znacząco zwiększa ich szanse na samodzielne życie w przyszłości.

Dlatego Trójka i Fundacja SYNAPSIS zachęcają do wzięcia udziału w akcji ŚWIĘTA BEZ GRANIC, z której dochód pozwoli utworzyć pierwszy w Polsce program wczesnego wykrywania autyzmu (więcej w zakładce O AUTYZMIE).

Jak co roku, zapraszamy do licytowania przedmiotów podarowanych specjalnie na ten cel przez osobistości świata kultury, sztuki i sportu. Pierwsza aukcja na antenie Trójki już 6 grudnia (od godz. 16 do 19), kolejne - 13 i 20 grudnia (więcej informacji w zakładce AUKCJE). Zachęcamy do kupienia płyty „Święta bez granic 2013” (z przebojową piosenką „Karp Story 2013”, kilkoma rarytasami w wersjach koncertowych oraz innymi muzycznymi atrakcjami), a także do wysyłania smsów (od 1 do 31 grudnia 2013 r.). Mamy nadzieję, że będą Państwo z nami.

Dotychczas, a to już 21 świąteczna akcja charytatywna Programu Trzeciego, Państwo nie zawiedli, hojnie obdarowując potrzebujących.

Dziękujemy i do usłyszenia!

Pomóc mogą Państwo dokonując wpłat na konto Fundacji SYNAPSIS.
Nr konta:
BNP Paribas Bank Polska SA
91 1600 1169 0003 0132 3566 4161

(Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3, 02-085 Warszawa). W tytule przelewu prosimy wpisać "Trójka – Święta bez granic".

Mogli Państwo także wysłać SMS o treści POMOC pod numer 73 565
(koszt 3 zł + VAT, czyli razem 3 zł i 69 gr).

SMS był aktywny od 1 grudnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r.

Dochód zostanie przeznaczony na pierwszy w Polsce program wczesnego wykrywania autyzmu Fundacji SYNAPSIS.
Płyta "Święta bez granic"

Lista utworów

Zobacz teledysk do Karpia 2013