Logo Polskiego Radia
Organizatorzy:


Partner akcji:
Aukcje
Serdecznie zapraszamy do udziału w trzech aukcjach na rzecz dzieci z autyzmem – podopiecznych Fundacji SYNAPSIS: 6, 13 i 20 grudnia 2013 roku w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” w godz. 16.00-19.00. Aukcje poprowadzi niezawodny Kuba Strzyczkowski. Opisy i zdjęcia licytowanych przedmiotów będą pojawiać się w tej rubryce przed kolejnymi licytacjami, a wyniki aukcji – tuż po ich zakończeniu.

Gorąco zapraszamy też do udziału w dwóch dodatkowych aukcjach: 22 grudnia po godz.17 w audycji Trzecia Strona Medalu oraz 28 grudnia po godz. 16 w programie Myśliwiecka 3/5/7.

Wszystkich pragnących wziąć udział w aukcji, prosimy o zapoznanie się z regulaminem licytacji
Przedmioty licytowane 28 grudnia 2013
„RENOVATIO” – ZESTAW OD EDYTY BARTOSIEWICZ
Edyta Bartosiewicz na swoją nową płytę studyjną kazała czekać 15 lat. „Renovatio” – bo taki tytuł nosi album – jest z nami niecałe trzy miesiące, a już zyskał status Platynowej Płyty i przychylne przyjęcie krytyków muzycznych. Na licytacji w Trójce do zdobycia zestaw od artystki, złożony z płyt „Renovatio” (winylowej i CD - obie z autografem Edyty Bartosiewicz) oraz pamiątkowej koszulki.


Przedmiot licytowany 22 grudnia 2013
KSIĄŻKA SIR ALEXA FERGUSONA Z AUTOGRAFEM
Dwa zwycięstwa w Lidze Mistrzów, kilkanaście tytułów Mistrza Anglii, klubowe mistrzostwo świata – to najważniejsze spośród 49 trofeów w całej trenerskiej karierze sir Alexa Fergusona. Ten szkoleniowiec-legenda przez 27 lat prowadził nie mniej słynny klub, Manchester United. O swoim życiu i pracy Alex Ferguson opowiada w wydanej niedawno (jeszcze nie w Polsce) książce „My Autobiography”. W Wielkiej Brytanii to prawdziwy hit – podczas pierwszego tygodnia sprzedaży rozeszło się ponad 115 tysięcy egzemplarzy (rekord w kategorii non-fiction). Na licytacji do zdobycia wydanie angielskie, z autografem sir Alexa.


Przedmioty licytowane 20 grudnia 2013
GITARA Z TELEDYSKU OD ZESPOŁU SKUNK ANANSIE
Oprócz charyzmatycznej wokalistki Skin, najważniejszą postacią w zespole Skunk Anansie jest gitarzysta Ace, czyli Martin Kent. Na licytacji do zdobycia gitara wykorzystana w teledysku „This Is Not A Game”. Na niektórych ujęciach widać, dlaczego instrument nie jest już kompletny… Za to są na nim autografy członków zespołu, a w zestawie także płyta z teledyskiem, również podpisana. Całość wyjątkowa.


KOSZULKA KLUBOWA Z AUTOGRAFEM OD ROBERTA LEWANDOWSKIEGO
Napastnik reprezentacji Polski i Borussii Dortmund jest obecnie liderem klasyfikacji najlepszych strzelców ligi niemieckiej (11 goli). Niedawno był w gronie 23 zawodników nominowanych do otrzymania Złotej Piłki, nagrody dla najlepszego piłkarza roku. W trwającym sezonie Ligi Mistrzów zdobył 4 bramki, w tym jedną w meczu dającym klubowi z Dortmundu awans do dalszych gier. W 1/8 finału Borussia zagra – jako faworyt - z Zenitem Petersburg. Czekając na ten pojedynek, możemy wspominać wielki mecz Roberta Lewandowskiego z minionego sezonu (dokładnie z kwietnia 2013), gdy w półfinale przeciwko Realowi Madryt strzelił 4 gole. Na licytacji w Trójce klubowa koszulka z nr 9 z autografem.


ZŁOTY GLAN OD DANIELA OLBRYCHSKIEGO
Ten niepozorny but za kostkę w kolorze złotym ma swoją wagę. Dosłownie (przy wzroście 11,5 cm waży około 2,5 kg) i w przenośni. To nagroda, którą przyznaje łódzkie Kino Charlie - jak czytamy w uzasadnieniu nagrody - „twórcom niezależnym, z uporem przeciwstawiającym się modom i trendom dominującym w kulturze popularnej, prześmiewcom i demaskatorom tkwiących w masowej wyobraźni Polaków mitów i stereotypów”. Daniel Olbrychski otrzymał ją 3 lata temu i bardzo sobie to wyróżnienie ceni. Do wypuszczenia statuetki z rąk (w przenośni) przekonał wybitnego aktora charytatywny cel aukcji. Wśród innych artystów, którzy otrzymali Złoty Glan są m.in.: Agnieszka Holland, John Malkovich, István Szabó, Stanisław Tym i Krzysztof Zanussi.


WYCZYNOWY ROWER SZOSOWY OD BARTŁOMIEJA TOPY
Rower, na którym Bartłomiej Topa przygotowywał się do swoich pierwszych startów w zawodach triatlonowych (było to w 2010 roku). Nie można zatem się dziwić, że więzy emocjonalne między aktorem a maszyną są wyjątkowo silne. Przygotowania okazały się skuteczne, start się udał - rower przejechał 90 kilometrów i dowiózł swojego właściciela do mety. Później walory sportowe sprzętu były wielokrotnie potwierdzane i nawet ci, którzy na co dzień nie obcują z wysiłkiem fizycznym, przyznają, że rower prezentuje się niezwykle efektownie. Na ramie – autograf aktora, który wspiera Fundację SYNAPSIS.


DANUTA WAŁĘSA "MARZENIA I TAJEMNICE"
„Marzenia i tajemnice” - to był prawdziwy hit rynku wydawniczego w Polsce. Na przełomie 2011 i 2012 autobiografię (w opracowaniu Piotra Adamowicza) byłej prezydentowej kupiło ponad 300 tysięcy osób. Egzemplarz licytowany w Trójce zostanie opatrzony specjalną imienną dedykacją dla zwycięzcy aukcji. Oprócz książki, Danuta Wałęsa przekazała program sztuki teatralnej „Danuta W.”, wystawianej w stołecznym Teatrze Polonia (program bogato ilustrowany, z kalendarium wydarzeń z najnowszej historii Polski, z biogramami twórców spektaklu oraz z ich autografami: Krystyny Jandy i Janusza Zaorskiego) oraz – uwaga, uwaga - przepis na specjalność pani Danuty - jabłecznik. Formuła własna, spisana odręcznie na papierze czerpanym i oprawiona. Czyli pycha!


ZŁOTA PŁYTA ZA "ŚWIĘTA BEZ GRANIC 2013"
W tym roku Karp-lowelas skończył przyrządzony na szaro… Ale płyta, na której znalazła się piosenka o nim (precyzyjnie: Karp Story 2013) pokryła się złotem! Właśnie pięknie oprawioną Złotą Płytę za album charytatywny Trójki „Święta bez granic 2013” zaproponujemy Państwu podczas piątkowej aukcji. Namawiamy do żywiołowego licytowania, bo pieniądze z licytacji wspomogą dzieci z autyzem, a dokładnie program jego wczesnego wykrywania wśród niemowląt (na ten sam cel zostanie przeznaczony dochód ze sprzedaży płyty „Święta bez granic 2013”). Państwu, którzy kupili jeden z ponad 15 tysięcy egzemplarzy albumu – bardzo dziękujemy!


Przedmioty licytowane 13 grudnia 2013
OBRAZ  JANA WOŁKA
Jan Wołek, czyli człowiek wielu talentów albo – jak można przeczytać na stronie internetowej artysty – po prostu multitalent. Poezja, muzyka, malarstwo – to dziedziny, w których jego głos jest dobrze słyszalny (i „widzialny”). A propos widzialny: na licytacji w Trójce prezentujemy obraz pt. „Ole! wam nigdzie nie idę!”. Przedstawia parę wojskowych butów (dlaczego są cztery – Jan Wołek wyjaśni sam podczas piątkowej licytacji). A to obuwie szczególne, z historią. Para należała do wuja artysty – hrabiego Ochockiego – który służył w niej pod dowództwem generała Andersa. Jan Wołek buty od wuja wyłudził, by przejść w nich swój cały trudny okres hippisowania. Tych butów nigdy nie wyrzucił, nawet po kolejnych remanentach, a do dziś ich wizerunek trafia na różne obrazy artysty. Informacja praktyczna: obraz w rozmiarze 70 cm x 45 cm (+ rama).


RAKIETA Z PÓŁFINAŁU WIMBLEDONU ORAZ PIŁKA TENISOWA Z AUTOGRAFEM OD JERZEGO JANOWICZA
Tym modelem rakiety - Babolat Aero Storm - Jerzy Janowicz grał 3 lata. Egzemplarz, który jest do zdobycia na Trójkowej licytacji, to rakieta z meczu przeciwko Andy’emu Murrayowi z półfinału tegorocznego Wimbledonu! Poza bezsporną wartością historyczną i pamiątkową, ma też niezaprzeczalne walory użytkowe: to sprzęt dla graczy z szybkim zamachem, oferuje wyjątkowe czucie piłki, nadaje doskonałą rotację. Rakieta pozwala na mocne serwowanie, grę z czuciem nawet najtrudniejszych skrótów, lobów i wolejów. Od roku model nie jest już produkowany, a przez ten czas rakieta była robiona tylko dla naszego najlepszego tenisisty.


FRYDERYK, ZŁOTA PŁYTA I RODZINNA FOTOGRAFIA OD ZESPOŁU WAGLEWSKI FISZ EMADE
Ojciec Wojciech oraz synowie Bartosz i Piotr Waglewscy znaleźli wspólny artystyczny język już 5 lat temu, nagrywając album „Męska muzyka”. W tym roku rodzinne trio wydało drugą, równie udaną, płytę i można przypuszczać, że ich muzyczna współpraca na tym się nie skończy. Zestaw od zespołu – jak on sam – wyjątkowy. Znalazły się w nim: oprawiona złota płyta za album „Męska muzyka” i rodzinna fotografia z cyklu „Back To The Future”, autorstwa argentyńskiej artystki Iriny Werning. Fotografia jest opatrzona autografami członków zespołu oraz autorki współczesnego zdjęcia. Ciekawostka – zdjęcie starsze zostało zrobione w Trójce około 20 lat temu przez fotografika Marka Karewicza. Ostatni element zestawu to Fryderyk 2006 dla Fisza i Emade za płytę „Piątek 13” w kategorii Album Roku Hip Hop/ R&B.


ZŁOTA KACZKA OD KRYSTYNY JANDY
Plebiscyt Złote Kaczki to jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów w świecie polskiego kina. W 2010 roku miał wyjątkowy przebieg. Czytelnicy miesięcznika FILM – oprócz twórców najlepszych filmów sezonu – wybierali także najlepszego reżysera oraz najlepszą aktorkę i aktora spośród Polaków nagrodzonych na największych światowych festiwalach. Najlepszą aktorką najlepszych filmów – bo tak zatytułowana była kategoria - została Krystyna Janda, która Złote Kaczki (dostała niejedną) ceni wysoko przede wszystkim dlatego, że to nagroda od kinomanów.


REKWIZYTY REKLAMOWE OD TRIA ZAMACHOWSKI, ANDRUS, PODSIADŁO
Pierze, Suwaki, Huta, Koncentrat – to tytuły krótkich filmów reklamowych Trójki, które w listopadzie i grudniu tego roku pojawiły się w telewizji oraz w internecie. Serię skrzącą się absurdalnym humorem rozpoczęły właśnie „Pierze” (trzech przystojnych - każdy w innym typie - mężczyzn rywalizuje w darciu pierza, nucąc przy tym zapamiętale „Prząśniczkę”). W „Hucie” ci sami panowie śpiewają konkretny tekst, tak, że aż iskry lecą. Zatem w zestawie: trzy Gęsi, rezerwowy worek pierza i miska oraz …huta. Żeby tego było mało, każdy z artystów dołożył swoją płytę z autografem (czyli w sumie trzy płyty i trzy autografy). Wstyd nie mieć!
Przedmioty licytowane 6 grudnia 2013
ZŁOTE PŁYTY OD DEEP PURPLE
Smoke On The Water, Child In Time, Highway Star – to tylko niektóre spośród długiej listy utworów Deep Purple, które weszły do kanonu muzyki rockowej. Mimo upływu czasu zespół wciąż ma sporo do powiedzenia, co udowodnił swoją ostatnią – wydaną w tym roku – płytą, zatytułowaną „Now What?!”. Czyli: co teraz? Podpowiadamy - trzeba licytować, a zestaw jest imponujący. W jego skład wchodzą: pięknie oprawiona Złota Płyta za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy w Polsce, limitowane - „złote” wydanie płyty „Now What?!” na CD oraz oprawiona i podpisana przez wszystkich członków zespołu lista piosenek wykonanych podczas tegorocznego koncertu w Londynie.


GRAFIKA ŻELOWA I ANTOLOGIA OD JANA KANTEGO PAWLUŚKIEWICZA
Zestaw w znakomity sposób przedstawiający dwie wielkie pasje uznanego kompozytora. Pierwsza to oczywiście muzyka. Jan Kanty Pawluśkiewicz komponuje muzykę filmową, teatralną, piosenki oraz wielkie formy muzyczne. Współtworzył grupę Anawa, współpracował w niej z Markiem Grechutą, a później także z Andrzejem Zauchą. Oblicza muzycznego mistrzostwa prezentują 3 pierwsze części "Antologii" (3 płyty – Andrzej Zaucha, Harfy Papuszy i Marek Grechuta – każda z autografem Jana Kantego Pawluśkiewicza). Druga pasja to malarstwo, a dokładnie tworzenie w technice, którą sam artysta nazwał żel-art (polega na wypełnianiu obrazów pojedynczymi kropkami żelowymi). Poza Polską, jego prace były wystawiane w Belgii, na Słowacji, na Węgrzech i we Włoszech. W Trójce na licytacji do zdobycia żel-artowy obraz "Czekając na kobietę" z cyklu Podhale de Paris, nr 1/50.


BUTY ZIMOWE I LISTA PIOSENEK Z WARSZAWSKIEGO KONCERTU Z AUTOGRAFEM OD RANDY CRAWFORD
Znakomita amerykańska wokalistka przyjechała do Warszawy na koncert w Sali Kongresowej, uświetniający obchody 25-lecia Trójkowych koncertów. W jej bagażu znalazły się bardzo ciepłe, zimowe buty. Na miejscu okazało się, że zamiast wysokich zasp śniegu i siarczystego mrozu, siąpi listopadowy deszcz, a i temperatura jeszcze znośna. Aura była po naszej stronie. Dzięki temu, na licytację trafiło obuwie przekazane nam przez Randy Crawford. To nowe skórzane buty słynnej australijskiej firmy UGG. Do butów artystka dołączyła listę piosenek (z autografem), które wykonała podczas niezapomnianego wieczoru 8 listopada. I jeszcze jedno, jeśli ktoś z Państwa zechce podejść do tego zestawu w sposób praktyczny, podajemy numer butów: 41 (europejska numeracja) albo 10 (wg numeracji amerykańskiej).


SCENARIUSZ Z AUTOGRAFEM OD MARCINA DOROCIŃSKIEGO
Aktor znany z wielu filmów kinowych i ról teatralnych (aktor najpierw Teatru Dramatycznego, obecnie Ateneum) ma także w swoim dorobku niejedną produkcję telewizyjną. Na Trójkową licytację przekazał scenariusz do pierwszego i drugiego odcinka serialu „Szpiedzy w Warszawie”, wyprodukowanego we współpracy BBC i Telewizji Polskiej (pierwszej wspólnej produkcji fabularnej obu telewizji). Scenariusz, w języku angielskim, jest unikatowy z kilku powodów: nosi ślady używania, które najlepiej świadczą, że to prawdziwe narzędzie pracy aktora; jest także opatrzony podziękowaniami za udział w akcji ŚWIĘTA BEZ GRANIC, a autograf Marcin Dorociński złożył w swoje imieniny, czyli 11 listopada. „Szpiedzy w Warszawie” czyli „The Spies Of Warsaw” mogą znaleźć się u Państwa!


RĘKOPIS WIERSZA OD WOJCIECHA MŁYNARSKIEGO
20 września tego roku, Sopot, piękny piątkowy wieczór. U zbiegu ulic Haffnera i Bohaterów Monte Cassino tłumy słuchaczy, Lista Przebojów Programu 3 i… Wojciech Młynarski, otwierający Plac radiowej Trójki. A do tego wiersz, napisany specjalnie na tę okazję. Wiersz od samego Mistrza – o Trójce, dla Trójki i jej Słuchaczy.
Wersja dźwiękowa znalazła się na płycie „Święta bez granic 2013” (przy okazji, zachęcamy do kupienia). A rękopis jest wyjątkowy - z pozdrowieniami dla zwycięzcy aukcji i z małą poprawką w dacie… Słowem - unikat.
Płyta "Święta bez granic"

Lista utworów