X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Akcja "Paczka na Kresy": ponad dwa tysiące paczek dla Polaków na Litwie i Białorusi

14.12.2019 15:26
Ponad dwa tysiące paczek trafi 14 i 15 grudnia do domów Polaków na Litwie i Białorusi w ramach akcji "Paczka na Kresy". Organizują ją po raz trzeci Fundacja "Kresy w Potrzebie - Polacy Polakom" oraz Polska Fundacja Narodowa.
Audio
  • Ponad dwa tysiące paczek dla Polaków na Litwie i Białorusi w ramach akcji "Paczka na Kresy". Relacja Kamila Zalewskiego
Wolontariusze akcji Paczka na Kresy
Wolontariusze akcji "Paczka na Kresy"Twitter/Fundacja_PFN

Jak powiedział Polskiemu Radiu Cezary Jurkiewicz, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, akcja "Paczka na Kresy" ma przede wszystkim wymiar symboliczny. - Ta paczka ma otworzyć drzwi, doprowadzić do rozmowy człowieka z człowiekiem. Przecież można było by przewieźć tirem te dary, porozdawać je w parafiach - natomiast tu nie chodzi o ten wymiar. Tu chodzi o doprowadzenie do tego, żeby Polacy, którzy mieszkają tutaj, ale też i Polacy mieszkający na terenie Rzeczpospolitej mogli w "stracić ten weekend" dla Polski tutaj, nauczyć się tego, że Polacy żyją po obu stronach granicy - tłumaczył Cezary Jurkiewicz.

Na Wileńszczyznę i Grodzieńszczyznę przyjedzie dzisiaj blisko 150 wolontariuszy, którzy będą odwiedzać polskie rodziny. Marcin Kurpios z Fundacji mówi, że liczba paczek w tym roku jest rekordowo duża. Paczki zawierają to, co na ogół jest niezbędne w domu. - Są to zazwyczaj produkty spożywcze o długim terminie ważności, chemia domowa, czasami kosmetyki. Wiadomo, że tu mieszka duża liczba osób starszych, więc są potrzebne różne kremy. Nie ma takiej możliwości, żeby coś było niepotrzebne, żeby coś się zmarnowało - zaznaczył Cezary Jurkiewicz. 

Akcja "Paczka na Kresy" organizowana jest dwa razy w roku: przed Wielkanocą i przed świętami Bożego Narodzenia.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Białoruś