Polskie Radio
Section05
Litwa

Białoruś i Litwa podpisały umowę w sprawie informowania o wypadkach jądrowych

Litwa i Białoruś podpisały umowę w sprawie wczesnego powiadamiania o awarii nuklearnej i wymianie informacji na temat obiektów jądrowych i ich działania – poinformowano w poniedziałek w Wilnie. Umowę zawarły litewska Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Energii Atomowej (VATESI) oraz Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT elektrownia atomowa Litwa Rosja

"Jest symbolem i świadkiem historii". List prezydentów w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

Wspólny list z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wystosowali prezydenci Polski i Litwy, Andrzej Duda i Gitanas Nauseda. "My, Polacy i Litwini, przywiązujemy do postaci św. Jana Pawła II ogromne znaczenie. Jest dla nas symbolem, świadkiem historii, ale także uznajemy w nim współtwórcę wolności naszego regionu" - napisali. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Litwa prezydent Andrzej Duda infografika

Bałtycka "bańka podróżnicza". Kinga Raś: nastawienie na ratowanie gospodarki

- Jest to nastawione na ratowanie gospodarki i prewencyjnie zwalczanie kryzysu gospodarczego, który jest przewidywany w większym lub mniejszym wymiarze - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kinga Raś z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych o bałtyckiej "bańce podróżniczej". Czy Litwa, Łotwa i Estonia ograniczą obostrzenia na swoich granicach?
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Więcej świata Litwa granica koronawirus