X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Białoruś

"Świat w powiększeniu" o szykanach wobec dziennikarzy na Białorusi i w Birmie

Na wolność wyszła część dziennikarzy zatrzymanych w ramach tzw. sprawy BiełTA – poinformowały niezależne media na Białorusi. Komitet Śledczy wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że podejrzanych zwolniono w związku z zakończeniem pilnych czynności śledczych. - Chodziło o skrócenie smyczy, na której funkcjonują niezależnie od rządu media – mówił w audycji "Świat w powiększeniu” w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, ekspert ds. stosunków międzynarodowych. W audycji o sytuacji zatrzymanych dziennikarzy w Birmie opowiadał również Bartosz Kozakiewicz, koordynator projektów pomocowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Birma Białoruś dziennikarze Krzysztof Renik

TYLKO U NAS Szkoła dla młodych z Białorusi. Poznawali Polskę "od środka"

Aktywni młodzi ludzie, pochodzący z różnych miejsc Białorusi, spotkali się m.in. z marszałkiem Senatu, z politykami partii rządzącej i opozycji, PO i PiS, z samorządem. To dla nich unikalna okazja, by zobaczyć, jak funkcjonuje zupełnie inny niż białoruski system polityczny. Szkołę letnią zorganizowała białoruska prodemokratyczna partia opozycyjna "Ruch O Wolność".
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś TYLKO U NAS społeczeństwo relacje polsko-białoruskie

NASZ WYWIAD Działacz: skończył się futbol, Putin zaczął grę z Białorusią

Rosyjski polityk założył na Białorusi polityczny ruch "Sojuz”, a Kreml wysyła do Mińska ambasadora wywodzącego się ze służb. - To elementy jednej gry, a celem Kremla jest w perspektywie inkorporacja Białorusi – ostrzega Wład Kobets z Białoruskiego Domu w Warszawie. Skończył się futbol, po tego rodzaju świętach w Rosji zaczyna się inna gra. Teraz Moskwa zaczyna kampanię przeciwko białoruskiej niepodległości - komentuje działacz.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś NASZ WYWIAD Rosja Europa

Nowogródek: sanktuarium sióstr. Oddały życie za 120 osób

Kościół farny pod wezwaniem Przemienia Pańskiego w Nowogródku na zachodniej Białorusi został ogłoszony Sanktuarium Błogosławionych Męczennic Nazaretanek. To kulminacja dwudniowych uroczystości kościelnych w tym mieście upamiętniających 75. rocznicę zamordowania przez Niemców 11 sióstr nazaretanek, które oddały życie za ocalenie 120 osób. Zostały one beatyfikowane przez Jana Pawła II w marcu 2000 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT

NASZ WYWIAD Ekspert: Łukaszenka jest pod ścianą, Putin szykuje ultimatum

Ambasador Rosji w krajach poradzieckich – to jeden z uczestników wojny hybrydowej, ma drażnić i jątrzyć. Nowy kandydat na stanowisko ambasadora, wywodzący się ze struktur siłowych, to znak, że Rosja zmienia radykalnie politykę wobec Białorusi – ocenił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl politolog dr Paweł Usow z Centrum Analiz i Prognoz Politycznych. Moskwa wyznaczyła jako kandydata na placówkę w Mińsku Michaiła Babicza.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Rosja Europa NASZ WYWIAD Aleksander Łukaszenka Władimir Putin

TYLKO U NAS "Zostało ci parę dni". Groźby wobec dziennikarki z Białorusi

Redaktor naczelna niezależnego portalu białoruskiego Charter97.org (Karta’97) Natalia Radzina informuje, że otrzymała wulgarny e-mail, którego autor grozi, że zostało jej już tylko „kilka dni”. Portal pisze wiele o braku demokracji na Białorusi, ale również odkłamuje rosyjską propagandę, dotyczącą m.in. wojny na Ukrainie. 
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś Rosja TYLKO U NAS opozycja demokratyczna media