X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Białoruś

NASZ WYWIAD B. wiceszef MSZ Białorusi: synod rosyjski będzie nielegalny

Skoro po decyzji patriarchy Konstantynopola cerkwie Białorusi nie są już pod władzą Moskwy, to decyzje organizowanego w Mińsku rosyjskiego synodu będą bezprawne - zauważył dysydent, były wiceszef MSZ Andrej Sannikau. Ostrzegł, że rośnie zagrożenie ze strony Rosji dla Białorusi. Putin postawił Łukaszence ultimatum, a Łukaszenka próbuje się targować, stąd comiesięczne spotkania – mówił też Andrej Sannikau. Zapewnił, że Białoruś odzyska kiedyś niezależność i wtedy będzie się starać o autokefalię.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Raport Białoruś Białoruś Andrej Sannikau cerkiew prawosławna Cyryl I Rosja

Patriarcha Moskwy w Mińsku. Synod zorganizowany na Białorusi

- Żadne świeckie siły, które chcą zniszczyć Cerkiew, nie odniosą sukcesu – powiedział w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl, który w sobotę rozpoczął trzydniową wizytę w Mińsku na Białorusi. Tymczasem media zastanawiają się, komu podlega obecnie białoruska cerkiew -bo unieważniono dokument, na mocy którego ziemie z tych terenów podlegały Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT prawosławie Ukraina Raport Białoruś Białoruś religia

Moskwa zajmie się sprawą Ukrainy na synodzie na Białorusi

Przedstawiciele rosyjskiej Cerkwi ostro krytykują decyzje podjęte na synodzie biskupów patriarchatu Konstantynopola. Patriarcha Bartłomiej unieważnił dokument z końca XVII wieku, który podporządkowywał kijowską metropolię Moskwie, potwierdził podjętą wcześniej decyzję o nadaniu ukraińskiej cerkwi autokefalii i zdjął anatemę z patriarchy Kijowa Filareta. 
Zobacz więcej na temat:  cerkiew prawosławna Ukraina Białoruś Rosja Europa

Wiceminister: chcemy sprzedawać energię z Ostrowca do Polski

Polska mogłaby importować z Białorusi energię elektryczną. Mińsk uważa, że to rynek, a nie polityka ureguluje kwestie ewentualnego eksportu nadwyżek z Białoruskiej Elektrowni Atomowej pod Ostrowcem – mówił wiceminister energetyki Michaił Michadiuk. Jednak Litwa ostrzega przed tym, że jest to rosyjski projekt i nie spełnia wymagań z zakresu bezpieczeństwa. Polska deklarowała, że tej energii kupować nie będzie.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT elektrownia atomowa Litwa Rosja

Łukaszenka: Rosja spóźnia się ws. elektrowni atomowej

Na naradzie z członkami rządu Aleksander Łukaszenka informował o wynikach rozmów ze stroną rosyjską w Soczi. Mowa była m.in. o zwrocie ceł na ropę naftową, transzach kredytu Eurazjatyckiego Banku Stabilności i Rozwoju, refinansowaniu kredytu na 1 mld dolarów. W zamkniętej części omówiono sprawy polityczno-wojskowe. Wkrótce kolejne odsłony rozmów Mińska i Moskwy - na szczycie WNP w Duszanbe i na Forum Regionów w Mohylewie. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Raport Białoruś Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka Władimir Putin