Polskie Radio
Section05
Białoruś

Róża Thun, europoseł Polski 2050, przeciwna zaporze na granicy . "Jestem dumna, że poparłam pakt migracyjny"

Róża Thun, europoseł Polski 2050 (przez lata związana z Platformą Obywatelską) stwierdziła podczas niedzielnego briefingu prasowego w Warszawie, że jest dumna z tego, że poparła pakt migracyjny. Ponadto dodała, że jest przeciwna zaporze na granicy polsko-białoruskiej. - To znak braku szacunku dla ludzkiego życia - oznajmiła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Róża Thun Polska 2050 polityka opozycja migracja granica imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 straż graniczna bezpieczeństwo Białoruś

Reżim Łukaszenki docenia film Holland. "Zielona granica" zbiera na Białorusi pochlebne recenzje

Nie milkną echa po premierze filmu "Zielona granica", który jest obrazem szkalującym funkcjonariuszy Straży Granicznej i w sposób pogardliwy opisuje mieszkańców terenów przygranicznych. Jak się okazuje, najnowszy film Holland zbiera pochlebne recenzje... głównie na Białorusi, w kraju rządzonym przez dyktatora Łukaszenkę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Agnieszka Holland imigranci w Europie

Premier Morawiecki: będziemy bronić polskich granic i dobrego imienia Polski

Będziemy bronić polskich granic i dobrego imienia Polski - zadeklarował w sobotę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, dodając, że Polacy są wdzięczni za liczną obecność żołnierzy, strażników i policjantów, którzy chronią granicę z Białorusią.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki granica migracja kryzys migracyjny 2023 imigranci w Europie Podlasie służby i bezpieczeństwo straż graniczna żołnierze policja wojna hybrydowa Białoruś

TVP Info wyemitowała film "Na granicy". Funkcjonariusz SG: najbardziej dotknęło mnie słowo "mordercy"

TVP info wyemitowała film "Na granicy". Reżyser dokumentu Marcin Tulicki krok po kroku ukazał, jak została zorganizowana przez Putina i Łukaszenkę wojna hybrydowa, mająca na celu destabilizację bezpieczeństwa Polski i Europy. "Na granicy" jest odpowiedzią na skandaliczny film Agnieszki Holland - przedstawiający polskie służby mundurowe w negatywnym świetle - który właśnie wszedł do kin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo granica straż graniczna kryzys migracyjny 2023 FILM migracja imigranci w Europie żołnierze Białoruś wojna hybrydowa

Trzaskowski w Szamotułach neguje problem nielegalnej migracji. "Nie ma go i przez 10 lat nie będzie"

- Nikt nie chce, nie wymaga od nas, żeby w tej chwili przyjmować dziesiątki tysięcy migrantów. Nie ma tego problemu i przez 10 lat tego problemu nie będzie - przekonywał w sobotę w Szamotułach (woj. wielkopolskie) wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski. Czyżby prezydent stolicy nie dostrzegał powagi sytuacji, mającej miejsce na polskiej granicy, ale też w krajach Unii Europejskiej?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 Platforma Obywatelska granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna żołnierze Unia Europejska Białoruś

"Na granicy". Reżyser filmu: to prawdziwa opowieść, a nie fabularyzowane historie na potrzeby polityczne

TVP Info wyemituje dziś o godz. 21.15 film Marcina Tulickiego "Na granicy", opowiadający o polskich pogranicznikach, którzy stoją - w obliczu działań hybrydowych Rosji i Białorusi - na straży naszej granicy. Jest to odpowiedź na film Agnieszki Holland "Zielona granica", który właśnie wszedł do kin. - To prawdziwe historie strażników granicznych i żołnierzy, a nie fabularyzowane opowieści wymyślone na polityczne potrzeby - powiedział o filmie "Na granicy" Tulicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA migracja imigranci w Europie kryzys migracyjny 2023 granica Agnieszka Holland wojna hybrydowa Białoruś społeczeństwo

Rosyjska dezinformacja w pigułce. Żaryn pokazuje, jak Kreml kłamał o zbrodniczej napaści ZSRR na Polskę

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn zwrócił uwagę, że "Rosja i Białoruś wykorzystały 84. rocznicę napaści ZSRS na Polskę do intensywnej promocji kłamstw i sowieckiej propagandy historycznej uderzającej w nasz kraj".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mińsk Moskwa Rosja Białoruś propaganda 17 września 1939 historia Europy

"Nasza granica była, jest i będzie chroniona". MON przypomniał wstrząsające nagranie z 2021 roku

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało komunikat informujący, że nie ma zgody polskiego rządu na ataki na rodzime służby bezpieczeństwa m.in. Straż Graniczną. "Nasza granica była, jest i będzie chroniona" - czytamy. Resort zwrócił też uwagę, że Białoruś realizuje "plan Kremla".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej granica Białoruś Kreml straż graniczna służby i bezpieczeństwo

Paszkwil Holland wchodzi do kin. Znikome zainteresowanie premierowymi pokazami

Zaprzyjaźnione z opozycją media zachwycają się obrazem Agnieszki Holland i promują ten paszkwil na polskie służby graniczne jako wyjątkowe dzieło, cieszące się niesamowitym zainteresowaniem widzów. Według nich bilety na premierowe pokazy filmu mają sprzedawać się jak "świeże bułeczki". Prawda w tej materii jest zgoła inna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo FILM Agnieszka Holland granica Białoruś