Section05

Słuchaj świata

Następny odcinek audycji dnia 20.07.2024 o godzinie 23:00 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

Słuchaj Świata to audycja, w której prezentuję nagrania z dalszych i bliższych zakątków naszego globu. Uważam, że najpiękniejsze utwory często powstają gdzieś tuż przed granicą kiczu, a świadomością tradycji, talentu i odwagą. Moim jedynym kompasem wskazującym kierunek tych poszukiwań jest własny gust.

Niezmiennie urzekają mnie szczere, piękne głosy, wybitni instrumentaliści, oryginalne i odważne podejście do aranżacji. Może to jednak oznaczać, że na jednym poziomie oceniam syryjskie techno z klasycznym wykonaniem północnoindyjskiej ragi. Niewykluczone, że usłyszą Państwo w jednej audycji nagrania archiwalne skrzypka z Norwegii, aby za chwile zanurzyć się elektronicznej cumbii z Meksyku.

Zakres estetyczny muzyki, którą można usłyszeć w "Słuchaj Świata" jest znaczny. Nie staram się za każdym razem znaleźć najbardziej oryginalnych oraz "asłuchalnych" numerów, aby zaskoczyć za każda cenę. Zdarza mi się wsłuchać w kompozycje, których percepcja wymaga nieco większego poświecenia, ale staram się nie poddawać pragnieniu udowodnienia innym, że "im dziwniej tym lepiej". Zdarza mi się wciąż wzruszać pod wpływem prostych melodii i takich także nie zabraknie.

Zapraszam w każdą noc z soboty na niedzielę od godziny 23.