VI Festiwal KODY

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 17:03
Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża” zaprasza na VI Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 14-18 maja w Lublinie.
Fragm. plakatu VI Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY
Fragm. plakatu VI Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODYFoto: mat. prasowe

KODY to spotkanie wybitnych muzyków: kompozytorów muzyki współczesnej, przedstawicieli awangardowego jazzu, a także twórców tradycyjnych i rekonstruujących archaiczne tradycje muzyczne. Większość proponowanych koncertów to wydarzenia premierowe, przygotowane specjalnie na potrzeby imprezy.
Udział w tegorocznych KODACH potwierdzili artyści światowej sławy, m.in. Kronos Quartet i Thurston Moore. Zobaczymy też polską premierę monumentalnego utworu wybitnej fińskiej kompozytorki Kaija Saariaho "La Passione de Simone” poświęconego Simonie Weil oraz fascynującą muzykę z japońskiego teatru nō.
Nie zabraknie także tradycyjnych potańcówek. Wieczorami w klubie festiwalowym zagrają m.in. Maciej Filipczuk, Czarne Lwy z Przedmieścia i Kapela Bornego z Podzamcza.
Pełny program festiwalu: www.kody-festiwal.pl
Serdecznie również zapraszamy na konferencję prasową drugiego dnia festiwalu, z udziałem kultowego Kronos Quartet. Będzie to niepowtarzalna okazja do bliskiego spotkania z muzykami i zadania pytań.

Zobacz więcej na temat: koncert Lublin