Polskie Radio
Section05
Lublin

Bakcynalia tym razem na monitorach komputerów

W Lublinie rozpoczyna się 34. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia". Ten legendarny, odbywający się w dniach 6-7 listopada festiwal od lat niezmiennie jest świętem wszystkich miłośników pięknego słowa i dobrej muzyki. Tegoroczna edycja będzie jednak wyglądała inaczej niż poprzednie, bo w całości została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka online KULTURA studenci piosenka Lublin pandemia koronawirus

"Sublimacja". Twórcza energia według Bartłomieja Kiełbowicza

- Sam tytuł tej wystawy odnosi się do twórczej energii, do przetwarzania różnych zdarzeń i zjawisk. Tematów, o których opowiada jest wiele. Wśród nich jest ten najnowszy, czyli pandemia. Jest to wręcz kluczowy element - mówił w "Wybieram Dwójkę" artysta wizualny Bartłomiej Kiełbowicz, autor wystawy "Sublimacja" prezentowanej w Galerii Białej w Lublinie.
Zobacz więcej na temat:  wystawa pandemia Dwójka Lublin Bartosz Panek

Minister funduszy: nowa perspektywa finansowa to nowe priorytety Komisji Europejskiej

- Nowa unijna perspektywa finansowa to nowe priorytety Komisji Europejskiej skoncentrowane na kwestiach środowiskowych i cyfrowych - powiedziała podczas 6. Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Dodała, że również Polska stoi przed nowymi wyzwaniami.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej fundusze unijne Małgorzata Jarosińska-Jedynak Lublin POLSKA GOSPODARKA