Polskie Radio
Section05
koncert

Szalone lata 90. Wilki na żywo w studiu Trójki [RETRANSMISJA]

W 1993 roku po raz pierwszy zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, ukazało się ostatnie wydanie czasopisma "Świat Młodych", a swoją premierę miał kultowy dziś film Krzysztofa Kieślowskiego "Trzy kolory. Niebieski". 1993 rok to także data wydania drugiego albumu Wilków pt. "Przedmieścia" i koncertu grupy w studiu Trójki. W muzyczną podróż do początku lat 90. wyruszymy już w najbliższą niedzielę 21 sierpnia o godz. 19.05.
Zobacz więcej na temat:  Wilki Robert Gawliński koncerty koncert lata 90 Trójka MUZYKA muzyka hp Rock

Festiwal Teatralny Retroperspektywy. Wyciąganie wniosków z błędów ludzkości

- Mam nadzieję, że ten festiwal i te propozycje teatralne i muzyczne będą raczej mówiły o tym, że coś możemy zrobić. Przynajmniej my osobiście w takim naszym malutkim świecie, w jakim żyjemy - mówiła w "Poranku Dwójki" Anna Maszewska, główna koordynatorka 11. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy.
Zobacz więcej na temat:  Łódź KULTURA spektakl koncert katastrofa ekologiczna Dwójka Paweł Siwek

Chopin i Jego Europa. Koncert pod batutą Václava Luksa - transmisja od 21.00

Collegium Vocale 1704 oraz Collegium 1704 - to kolejne zespoły, które usłyszymy na Festiwalu Chopin i Jego Europa. Podczas koncertu, który zabrzmi w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, wykonane zostaną dzieła Józefa Krogulskiego i Antonina Rejcha. Początek transmisji dziś o godz. 21.00. Streaming wideo na stronie internetowej Dwójki oraz polskieradio.pl. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  koncert Chopin i jego Europa Chopin i Jego Europa 2022

Andrzej Kosendiak zaprasza na koncerty pamięci Edyty Stein

- Bardzo długo zastanawiałem się, jak ułożyć program koncertu poświęcony Edycie Stein. Chciałem oddać istotne cechy jej osobowości i postawy życiowej. Utwory wokalno-instrumentalne oparte są wyłącznie o teksty starotestamentowe, chcieliśmy pokazać źródło wspólne dla żydów i chrześcijan - mówił Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Andrzej Kosendiak Narodowe Forum Muzyki Wrocław koncert