X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Dawno, niedawno

Section07
O audycji

"Dawno, niedawno" - pod tym szyldem spotykam się z Państwem od 2007 roku, by słuchać razem tak zwanej "muzyki dawnej". Wielokrotnie mieliśmy jednak okazję przekonać się, że jest ona nie tylko ponadczasowa, ale także tak bardzo nam bliska, że staje się całkowicie naszą muzyką, muzyką naszych czasów, muzyką nową.

"Dawno, niedawno"… to poczucie wynika ze szczęśliwego dla nas zbiegu okoliczności, jakim jest połączenie geniuszu kompozytorów przeszłości z talentem niesamowicie zaangażowanych, kreatywnych wykonawców. Sięgając po dawne instrumenty, ucząc się historycznych praktyk wykonawczych, ożywiają ten świat, wyjmują najstarszy repertuar z gablot muzealnych, czyniąc go niezbędnym do życia, pięknym przedmiotem naszej codzienności. Mając dostęp do tego świata, trudno się z nimi rozstać, chcemy wciąż więcej, i więcej… W każdym sezonie "Dawno, niedawno" poznajemy około osiemdziesięciu nowych nagrań z tej dziedziny, sięgamy też po dawniejsze interpretacje bohaterów tych spotkań, a gdy zdarza się jakaś wyjątkowa okazja, zapraszamy ich do udziału w audycji.

"Dawno, niedawno"...  niedawno zaczynaliśmy, mam poczucie, że niemal wczoraj po raz pierwszy spotkaliśmy się w piątkowe przedpołudnie. Minęło już dwanaście lat, w trzynastym sezonie spotykamy się w niedzielne wieczory, zapraszam co tydzień o 20.00, także w imieniu Ewy Obniskiej, z którą w ostatniej części audycji będziemy słuchać tego, co dzieje się Między dźwiękami

Do usłyszenia, Magdalena Łoś​

***
AUDYCJA NIE BĘDZIE NADAWANA LATEM - POWRÓCI W JESIENNEJ RAMÓWCE (OD 15 WRZEŚNIA
Prowadzący