Section05

Dawno, niedawno

Section07
O audycji

"Dawno, niedawno" - pod tym szyldem spotykam się z Państwem od 2007 roku, by słuchać razem tak zwanej "muzyki dawnej". Wielokrotnie mieliśmy jednak okazję przekonać się, że jest ona nie tylko ponadczasowa, ale także tak bardzo nam bliska, że staje się całkowicie naszą muzyką, muzyką naszych czasów, muzyką nową.

"Dawno, niedawno"… to poczucie wynika ze szczęśliwego dla nas zbiegu okoliczności, jakim jest połączenie geniuszu kompozytorów przeszłości z talentem niesamowicie zaangażowanych, kreatywnych wykonawców. Sięgając po dawne instrumenty, ucząc się historycznych praktyk wykonawczych, ożywiają ten świat, wyjmują najstarszy repertuar z gablot muzealnych, czyniąc go niezbędnym do życia, pięknym przedmiotem naszej codzienności. Mając dostęp do tego świata, trudno się z nimi rozstać, chcemy wciąż więcej, i więcej… W każdym sezonie "Dawno, niedawno" poznajemy około osiemdziesięciu nowych nagrań z tej dziedziny, sięgamy też po dawniejsze interpretacje bohaterów tych spotkań.

"Dawno, niedawno"... niedawno zaczynaliśmy, mam poczucie, że niemal wczoraj po raz pierwszy spotkaliśmy się w piątkowe przedpołudnie.

Chociaż nie ma złej pory na słuchanie muzyki dawnej, to niedzielny wieczór wydaje się tą najlepszą, wręcz idealną, zapraszam o 17.00.

Do usłyszenia, Magdalena Łoś​

***
AUDYCJA NIE BĘDZIE NADAWANA LATEM - POWRÓCI W JESIENNEJ RAMÓWCE (OD 15 WRZEŚNIA
Prowadzący