Section05

Dawno, niedawno

Section07
O audycji

"Dawno, niedawno" - pod tym szyldem spotykam się z Państwem od 2007 roku, by słuchać razem tak zwanej "muzyki dawnej". Wielokrotnie mieliśmy jednak okazję przekonać się, że jest ona nie tylko ponadczasowa, ale także tak bardzo nam bliska, że staje się całkowicie naszą muzyką, muzyką naszych czasów, muzyką nową.

"Dawno, niedawno"… to poczucie wynika ze szczęśliwego dla nas zbiegu okoliczności, jakim jest połączenie geniuszu kompozytorów przeszłości z talentem niesamowicie zaangażowanych, kreatywnych wykonawców. Sięgając po dawne instrumenty, ucząc się historycznych praktyk wykonawczych, ożywiają ten świat, wyjmują najstarszy repertuar z gablot muzealnych, czyniąc go niezbędnym do życia, pięknym przedmiotem naszej codzienności. Mając dostęp do tego świata, trudno się z nimi rozstać, chcemy wciąż więcej, i więcej… W każdym sezonie "Dawno, niedawno" poznajemy około osiemdziesięciu nowych nagrań z tej dziedziny, sięgamy też po dawniejsze interpretacje bohaterów tych spotkań, a gdy zdarza się jakaś wyjątkowa okazja, zapraszamy ich do udziału w audycji.

"Dawno, niedawno"...  niedawno zaczynaliśmy, mam poczucie, że niemal wczoraj po raz pierwszy spotkaliśmy się w piątkowe przedpołudnie. Minęło już dwanaście lat, w trzynastym sezonie spotykamy się w niedzielne wieczory, zapraszam co tydzień o 20.00, także w imieniu Ewy Obniskiej, z którą w ostatniej części audycji będziemy słuchać tego, co dzieje się Między dźwiękami

Do usłyszenia, Magdalena Łoś​

***
AUDYCJA NIE BĘDZIE NADAWANA LATEM - POWRÓCI W JESIENNEJ RAMÓWCE (OD 15 WRZEŚNIA
Prowadzący