Section05

Poranek Dwójki

Następny odcinek audycji dnia 19.03.2018 o godzinie 07:00 Zobacz w ramówce
Section06
Pozostałe tematy poranka
04'25 "Abecadło etnografa". Czym jest sztuka ludowa? Mówi dr Ewa Klekot
04'37 Dr Wojciech Bedyński o św. Patryku
05'36 Monika Zając poleca Warszawskie Targi Fantastyki
Section07
O audycji

Poranne pasmo muzyczno-informacyjno-publicystyczne

Wraz z jesienną ramówką "Poranek Dwójki" od poniedziałku do piątku będą rozpoczynać "Wiadomości kulturalne" o godzinie 7.00.

Nie zabraknie stałych propozycji: przeglądów prasy (7.20 i 8.35) oraz "Archiwalni" - w dźwiękową podróż w czasie będziemy Państwa zabierać trochę wcześniej niż dotąd, bo o 7.35.

Punktualnie o 8.00 - rekomendacje kulturalne cenionych artystów, a tuż po nich - Gość Poranka, czyli rozmowa dnia do słuchania na antenie i oglądania na naszej stronie.

Od 11 września w nowym konkursie "Dwójka na piątkę" będzie można zdobyć urodzinowy pakiet 30 płyt wydanych przez prestiżową wytwórnię Naxos. Aby o niego powalczyć, wystarczy słuchać Dwójki o 8.30 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę - najciekawsze propozycje zakwalifikujemy do finału, który rozegra się na naszej antenie o 9.15.

Będziemy trzymać rękę na pulsie polskiej i światowej kultury - nasi reporterzy zrelacjonują najważniejsze wydarzenia, a korespondenci Polskiego Radia opowiedzą o tym, co dzieje się w kulturze ich kraju i regionu. Będą felietony Bartka Chacińskiego, stworzymy mapę nieoczywistych miejsc, w których kultura jest na wyciągnięcie ręki, a także sprawdzimy, gdzie w Internecie można odnaleźć wartościową sztukę.

Prowadzący