Reportaże i dokumenty PR Deweloper Magdy Skawińskiej przystanek autobusowy 25.06.2026

"Deweloper" - reportaż Magdy Skawińskiej

Optymistyczna historia pana Adama, który wyszedł z kryzysu bezdomności. Do schroniska trafił mając przy sobie jedynie jedną reklamówkę. Wkrótce został objęty programem prowadzony przez Towarzystwo św. Brata Alberta, które razem z gminą pomagają zacząć nowe życie w nowym mieszkaniu. Pan Adam ze schroniska trafił do tak zwanego mieszkania treningowego. Mieszkają w nim 3-4 osoby i na nowo uczą się odpowiedzialności za siebie. Za pokój muszą pokój, ale ceny te są znacznie niższe niż na wolnym rynku. Muszą też dbać o porządek i znaleźć pracę. Nie wolno też przyjmować żadnych substancji psychoaktywnych. Mieszkając w takim mieszkaniu można złożyć wniosek do miasta o przyznanie lokalu socjalnego. Pan Adam złożył taki wniosek, a na mieszkanie czekał około dwóch lat. Kiedy dostał klucze wyremontował je, a z czasem wykupił. W środowisku nazywany "deweloper", oczywiście z przymrużeniem oka.

Wszystkie odcinki

Polecane