X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Dialog z Kościołami przedchalcedońskimi Rozwija się dialog z przedchlcedońskimi Kościołami Wschodnimi. Do tej grupy należą tak ważne wspólnoty chrześcijańskie, jak Kościół Koptyjski w Egipcie oraz Apostolski Kościół Ormiański.
  • Obrady Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego O podstawowych elementach teologii sakramentów rozmawiali uczestnicy XVII Międzynarodowej Komisji Mieszanej ds. Dialogu Teologicznego między Kościołem Katolickim i Wschodnimi Kościołami Prawosławnymi. Wzięli w nim udział: przedstawiciele Kościołów: syryjskiego, ormiańskiego (obu katolikosatów: Eczmiadzynu i Cylicji), koptyjskiego i etiopskiego Tewahedo. Są to tzw. Starożytne Kościoły Wschodu, zwane też niechalcedońskimi lub przedchalcedońskimi, gdyż nie przyjęły nauczania Soboru w Chalcedonie z 451 r.
  • XII Ekumeniczny Maraton Biblijny Już po raz dwunasty odbył się bielski Ekumeniczny Maraton Biblijny. Wzięli w nim udział słuchacze i lektorzy: przedstawiciele różnych religii i wyznań, narodowości, zawodów i stanów. Wszystkich witał dyrektor Bogdan Kocurek, a nad prezentacjami kolejnych uczestników czuwali: ks. Piotr Bączek i red. Miriam Arbter-Korczyńska.
  • Odbudować i kościół i meczet - "aby nie rozczarować Boga" Etiopski duchowny prawosławny, Abba Aklilemariyam Komos, zbiera fundusze na odbudowę kościoła oraz meczetu w miasteczku Lange na obszarze Wschodniego Hararge w regionie Oromia. Uważa, że odbudowanie jedynie kościoła, przy jednoczesnym zignorowaniu meczetu „rozczarowałoby Boga”.Zarówno kościół i meczet w Lange popadły w ruinę, a miejscowe wspólnoty, chrześcijańska i muzułmańska nie mają środków na remont swoich świątyń.
  • Ewangelicy i katolicy wspólnie o pamięci zamordowanych w Auschwitz "Byłoby zdradą wobec uciemiężonych i zamordowanych osób oraz zdradą wartości ludzkiej cywilizacji, gdybyśmy pozwolili, aby cierpienie i śmierć Auschwitz zostały zakryte mgłą historii" - napisali we wspólnej deklaracji Kościołów: ewangelickiego i katolickiego w Niemczech, wydanej z okazji 75. lecia wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz. Podpisali ją: przewodniczący Rady Kościoła Ewangelickiego w Niemczech, bp Heinrich Bedford-Strohm oraz przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, kard. Reinchard Marx.
  • Wspólny apel w związku z aktami terroru Boko Haram. Światowa Rada Kościołów oraz Światowa Federacja Luterańska, wystosowały wspólny apel do prezydenta Nigerii Muhammadu Buhariego, w związku z niekończącymi się aktami terroru przeciw chrześcijanom ze strony Boko Haram.
Section07
Posłuchaj
04'53 Pięć minut nad Biblią 15 lutego godz. 07:40
04'56 Pięć minut nad Biblią 1 lutego godz. 07:40
04'43 Pięć minut nad Biblią 25 stycznia godz. 07:39
05'38 Pięć minut nad Biblią 18 stycznia godz. 07:40
04'21 Pięć minut nad Biblią 11 stycznia godz. 07:39
05'00 Pięć minut nad Biblią 4 stycznia godz. 07:41
05'06 Pięć minut nad Biblią 28 grudnia godz. 07:40
04'42 Pięć minut nad Biblią 14 grudnia godz. 07:41
Section14
Audycje
Section15