Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Patriarcha Rai: Papież dał nam program dla Libanu W swym przemówieniu na zakończenie dnia refleksji i modlitw za Liban Franciszek wytyczył program dla naszego kraju – uważa kard. Bechara Boutros Rai, patriarcha Kościoła maronickiego.
  • Przygotowania do V Ekumenicznej Pielgrzymki dla Sprawiedliwości Klimatycznej V Ekumeniczna Pielgrzymka dla Sprawiedliwości Klimatycznej była tematem rozmowy przedstawicieli Polskiej Rady Ekumenicznej z bp. Tadeuszem Lityńskim. Spotkanie odbyło się w Domu Biskupim w Zielonej Górze.
  • Papież: wyciągnijmy wnioski z pandemii Ojciec Święty wezwał do nadania nowego impulsu drodze ekumenicznej. Apelował: „przełammy uprzedzenia, przezwyciężmy rywalizację”, podkreślając przy tym, że bardziej zdecydowane budowanie pełnej jedności chrześcijan mogłoby być jednym z pozytywnych owoców kryzysu wywołanego pandemią.
  • Metropolita Emanuel: dzielmy się Dobrą Nowiną - Obawiam się, że myślimy bardziej o przetrwaniu chrześcijaństwa niż o dzieleniu się Dobrą Nowiną o Chrystusie zmartwychwstałym – to słowa metropolity Chalcedonu Emanuela, stojącego na czele delegacji Ekumenicznego Patriarchatu Konstantynopola, która przybyła do Rzymu na uroczystości świętych Piotra i Pawła.
  • Ekumenizm to droga łaski Odczuwając ból z powodu podziałów wśród chrześcijan, przybliżamy się do Jezusa i do tego, co On odczuwa, kiedy widzi, że Jego uczniowie nie trwają w jedności – powiedział Papież, przyjmując w Watykanie przedstawicieli Światowej Federacji Luterańskiej.
  • Europejskie Spotkanie Młodych w Turynie na przełomie roku Wspólnota z Taizé potwierdziła, że najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w w Turynie we Włoszech na przełomie roku 2021/2022. Szczegóły zostaną podane latem.
Section07
Posłuchaj
03'29 Pięć minut nad Biblią 24 lipca godz. 07:42
04'42 Pięć minut nad Biblią 17 lipca godz. 07:40
05'22 Pięć minut nad Biblią 10 lipca godz. 07:41
04'55 Pięć minut nad Biblią 3 lipca godz. 07:42
05'38 Pięć minut nad Biblią 26 czerwca godz. 07:40
05'52 Pięć minut nad Biblią 19 czerwca godz. 07:39
04'40 Pięć minut nad Biblią 12 czerwca godz. 07:40
03'18 Pięć minut nad Biblią 5 czerwca godz. 07:41
Section14
Audycje
Section15