X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Papież spotkał się z prawosławnymi - Porządek dzienny naszych stosunków dwustronnych nie przewiduje wizyty papieża Franciszka w Rosji. W naszym Kościele wielu biskupów, księży i wiernych nie jest przygotowanych na przyjęcie go – oświadczył w wywiadzie dla szwajcarskiego portalu katolickiego cath.ch, metropolita wołokołamski Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego (OWCS).
  • Papież spotkał się z prawosławnymi Podczas pielgrzymki do Rumunii papież Franciszek odbył spotkania z patriarchą Danielem, Synodem Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego i większą grupą wiernych w prawosławnej katedrze.
  • Dialog religii dla pokoju Stolica Apostolska zacieśnia współpracę ze Światową Radą Kościołów również na polu dialogu międzyreligijnego.
  • I Weekend Formacji Ekumenicznej Trzynastu prelegentów, pięć konferencji, dyskusje panelowe, prace w grupach, wieczory uwielbienia połączone ze świadectwami – to wszystko i wiele innych spotkań przygotowali organizatorzy pierwszego Weekendu Formacji Ekumenicznej, który w dniach 24 – 26 maja br. odbył się w Łodzi. Organizatorem wydarzenia była Wspólnota Chemin Neuf.
  • Ekumeniczna Liturgia Męczenników Pod hasłem "Uczniowie Zmartwychwstałego" odbyła się w warszawskim kościele św. Marcina Ekumeniczna Liturgia Męczenników, ktorej przewodniczył metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W liturgii wzięli także udział m.in. dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej ks. Grzegorz Giemza, ks. Doroteusz Sawicki z Kościoła prawosławnego, ks. Michał Jabłoński z Kościoła ewangelicko-reformowanego i o. Piotr Kuszka z Kościoła greckokatolickiego.
  • Papież dla akcji ewangelizacyjnej anglikanów Papież Franciszek przyłączył się do ewangelizacyjnej akcji prymasa Wspólnoty Anglikańskiej. Na jej potrzeby skierował krótkie przesłanie o mocy Ducha Świętego.
Section07
Posłuchaj
05'28 Pięć minut nad Biblią 22 czerwca godz. 07:40
05'41 Pięć minut nad Biblią 15 czerwca godz. 07:38
05'03 Pięć minut nad Biblią 8 czerwca godz. 07:39
05'08 Pięć minut nad Biblią 1 czerwca godz. 07:40
04'17 Pięć minut nad Biblią 25 maja godz. 07:40
05'01 Pięć minut nad Biblią 18 maja godz. 07:40
05'19 Pięć minut nad Biblią 11 maja godz. 07:41
05'03 Pięć minut nad Biblią 4 maja godz. 07:41
Section14
Audycje
Section15