X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Tradycje ekumeniczne Bari Już 7 lipca br. papież Franciszek wyruszy w kolejną podróż tym razem do włoskiego miasta Bari, które jest mostem jedności pomiędzy światem katolickim i prawosławnym. Zdaniem abp Francesco Cacucci, ordynariusza tamtejszej diecezji, wymiar ekumeniczny jest tam mocno widoczny.
  • Papież spotkał się niemieckimi luteranami O owocach płynących z pokonywania wzajemnych uprzedzeń i konieczności dalszego kroczenia drogą ekumenizmu mówił papież w czasie spotkania z niemieckim komitetem Światowej Federacji Luterańskiej oraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-luterańskiego w Niemczech. Franciszek wyraził nadzieję, że przy pomocy Ducha Św. w niedalekiej przyszłości uda się pokonać wszelkie wciąż istniejące różnice.
  • Watykan sprzeciwia się udzielaniu Komunii św. protestantom Stolica Apostolska odrzuciła propozycję Niemieckiej Konferencji Biskupów, aby pozwolić protestanckim współmałżonkom katolików na przyjmowanie Komunii św. w Kościele katolickim. Decyzja ta została ogłoszona w oficjalnym liście prefekta Kongregacji Nauki Wiary, abp. Luisa Ladarii, skierowanym do episkopatu niemieckiego. Zaaprobował ją Papież Franciszek.
  • Papież po spotkaniu z niemieckimi luteranami W czasie spotkania z niemieckim komitetem Światowej Federacji Luterańskiej oraz przedstawicielami Kościoła ewangelicko-luterańskiego w Niemczech papież Franciszek mówił o owocach płynących z pokonywania wzajemnych uprzedzeń i konieczności dalszego kroczenia drogą ekumenizmu. Wyraził też nadzieję, że przy pomocy Ducha św. w niedalekiej przyszłości uda się pokonać wszelkie wciąż istniejące różnice.
  • Delegacja Moskiewskiego Patriarchatu w Rzymie Z trzydniową wizytą w Rzymie przebywa delegacja Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego. Na jej czele stoi metropolita wołokołamski Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu. 30 maja delegacja zostanie przyjęta na audiencji prywatnej przez Papieża Franciszka.
  • Delegacja Moskiewskiego Patriarchatu w Rzymie Zdaniem metropolity Genadiosa zwierzchnika greckiego Kościoła prawosławnego we Włoszech i na Malcie - Bartłomieja I i Franciszka łączą wyjątkowo silne relacje. Będzie to miało dobry wpływ na dialog między dwoma Kościołami - w ten sposób metropolita skomentował kolejną wizytę patriarchy Bartłomieja w Watykanie.
Section07
Posłuchaj
05'01 Pięć minut nad Biblią 9 czerwca godz. 07:41
04'52 Pięć minut nad Biblią 2 czerwca godz. 07:41
03'48 Pięć minut nad Biblią 26 maja godz. 07:42
04'10 Pięć minut nad Biblią 5 maja godz. 07:39
04'39 Pięć minut nad Biblią 28 kwietnia godz. 07:42
04'25 Pięć minut nad Biblią 21 kwietnia godz. 07:39
04'45 Pięć minut nad Biblią 14 kwietnia godz. 07:40
03'44 Pięć minut nad Biblią 7 kwietnia godz. 07:39
Section14
Audycje
Section15