X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Zwierzchnik amerykańskiej Cerkwi z wizytą w Polsce Arcybiskup Tichon przybędzie do Polski na zaproszenie Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Hierarcha weźmie udział m.in. w uroczystościach na Grabarce. Jak podała prawosławna kuria metropolitalna, wizyta rozpocznie się 17 sierpnia. 
  • Katolicy i luteranie o chrzcie i wzrastaniu w jedności Chrzest i wzrastanie w jedności stanowiły przedmiot obrad Luterańsko-Katolickiej Komisji Studyjnej ds. Jedności. Sesja ta stanowiła zakończenie piątej fazy dialogu katolicko-luterańskiego, rozpoczętej w 2009 roku.
  • Deklaracja Potomak – o wolności religijnej Około 200 przedstawicieli rządów, wyznań religijnych, organizacji broniących praw do wyznawania religii, wzięło udział w spotkaniu jakie z inicjatywy administracji prezydenta USA odbyło się w Waszyngtonie, położonym nad rzeką Potomak.
  • 1030. rocznica chrztu Rusi Kijowskiej Ukraina obchodzi 1030. rocznicę chrztu Rusi Kijowskiej. Z tej okazji w całym kraju odbywają się okolicznościowe nabożeństwa, koncerty, wystawy i spotkania ekumeniczne. Chrześcijanie różnych wyznań dziękują Bogu za dar chrztu i proszą o Boże błogosławieństwo dla Ukrainy.
  • Wspólna Wielkanoc coraz bliżej? Jak ujawnił to kard. Luis Raphael Sako, jeden z uczestników kościelnego szczytu w Bari, na spotkaniu Papieża z patriarchami Bliskiego Wschodu został podniesiony temat wyznaczenia daty wspólnych obchodów Wielkanocy, jako widocznego znaku jedności chrześcijan.
  • Katolicko-anglikański dokument o eklezjologii Po siedmiu latach spotkań i wzajemnych konsultacji opublikowano wspólny dokument na temat eklezjologii. To kolejny ważny krok w ekumenicznym dialogu katolicko-anglikańskim.
Section07
Posłuchaj
04'00 Pięć minut nad Biblią 11 sierpnia godz. 07:44
04'48 Pięć minut nad Biblią 28 lipca godz. 07:37
04'24 Pięć minut nad Biblią 21 lipca godz. 07:40
03'36 Pięć minut nad Biblią 14 lipca godz. 07:42
04'50 Pięć minut nad Biblią 7 lipca godz. 07:39
04'57 Pięć minut nad Biblią 30 czerwca godz. 07:40
04'44 Pięć minut nad Biblią 23 czerwca godz. 07:43
05'01 Pięć minut nad Biblią 9 czerwca godz. 07:41
Section14
Audycje
Section15