X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Ideał gościnności według Taizé O korzeniach Taizé sięgających odległych wieków, gościnności, radości i ciszy mówił w rozmowie z Agatą Combik br. Alois, przeor wspólnoty. Wywiad ukazał się na stronie ekumenizm.wiara.pl.
  • Kongres Międzynarodowej Wspólnoty Ekumenicznej Ponad 200 osób z 14 krajów uczestniczyło w Kongresie Międzynarodowej Wspólnoty Ekumenicznej, który odbył się w Krakowie. Wydarzenie odbywało się pod hasłem: "Miłość Chrystusa przynagla nas". Wzięli w nim udział przedstawiciele wielu chrześcijańskich tradycji wyznaniowych.
  • Trudne relacje w prawosławiu Kościół rosyjski jest naszą córką i zawsze będziemy ją kochać, bez względu na to, co się dzieje - powiedział prawosławny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej, udzielając święceń biskupich nowemu biskupowi Eudokii Ambrożemu. Będzie on biskupem pomocniczym metropolity Pizydii w południowej Turcji. Uroczystość odbyła się w niedzielę 21 lipca w cerkwi św. Alipiusza w Antalyi.
  • Zmarła dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce W wieku 87 lat zmarła Barbara Enholc-Narzyńska - wieloletnia dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce (wcześniej Brytyjskiego i Zagranicznego Towarzystwa Biblijnego) i inicjatorka ekumenicznego przekładu Biblii.
  • Moskwa jako „Trzeci Rzym” to przestarzała koncepcja Koncepcja Moskwy jako „Trzeciego Rzymu” jest kuż przestarzała i nie może się odnosić do dzisiejszej Rosji – uważa metropolita wołokołamski Hilarion, przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego (OWCS). - Nie sądzę, abyśmy mogli dzisiaj stosować poglądy, które ukształtowały się przed wieloma wiekami i które odzwierciedlały określoną rzeczywistość historyczną, ale których nie da się chyba odnieść do rzeczywistości dzisiejszej” – oświadczył hierarcha na antenie „Rossija-24”.
  • Waszyngtońska debata o wolności religijnej Wolność religijna i szacunek dla każdej religii to tematy stojące w centrum drugiej już debaty zorganizowanej w Waszyngtonie przez Departament Stanu USA.
Section07
Posłuchaj
04'41 Pięć minut nad Biblią 24 sierpnia godz. 07:39
04'31 Pięć minut nad Biblią 17 sierpnia godz. 07:39
06'00 Pięć minut nad Biblią 10 sierpnia godz. 07:42
05'53 Pięć minut nad Biblią 3 sierpnia godz. 07:40
04'53 Pięć minut nad Biblią 27 lipca godz. 07:40
04'38 Pięć minut nad Biblią 20 lipca godz. 07:40
05'10 Pięć minut nad Biblią 13 lipca godz. 07:39
05'07 Pięć minut nad Biblią 6 lipca godz. 07:39
Section14
Audycje
Section15