Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Kościół przeciwko dyskryminacji ze strony kanadyjskich władz Ustanowione niedawno prawo odbiera przedsiębiorcom dofinansowanie na prace wakacyjne dla uczniów, jeżeli nie wspierają aktywnie aborcji, związków homoseksualnych i ideologii gender. Przeciwko tym zapisom wystapiło ponad osiemdziesięciu liderów organizacji związanych z Kościołem.
  • Ewangelicka teolożka o powrocie do jedności Kościoła Wydawałoby się, że wystarczy odnieść się do Biblii i zrekonstruować obraz pierwotnego Kościoła, aby można było mówić o powrocie do jedności, nawet tej instytucjonalnej czy strukturalnej, jednak sprawa nie jest tak prosta – przekonywała 5 lutego br. podczas nabożeństwa ekumenicznego w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie prof. dr hab. Kalina Wojciechowska z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie (ChAT).
  • Przywódcy anglikańscy popierają apel Papieża "Co mogę zrobić dla pokoju?" - pytał papież i prosił, aby to wołanie w swoim sercu usłyszał każdy człowiek. Do apelu dołączył też m.in. Sekretarz Generalny Wspólnoty Anglikańskiej, dr Josiah Idowu-Fearon.
  • Pierwsze spotkanie Polskiego Forum Chrześcijańskiego Warszawa była miejscem spotkania przedstawicieli Polskiego Forum Chrześcijańskiego, które odbyło się 8 lutego br. Zgromadziło ono przedstawicieli Kościoła katolickiego, Polskiej Rady Ekumenicznej, Aliansu Ewangelicznego i chrześcijańskich uczelni wyższych. Jako delegat KEP, w spotkaniu wziął udział bp Andrzej Siemieniewski.
  • Owoce współpracy ekumenicznej Kościołów W Wiedniu rozpoczęła się seria wydarzeń upamiętniających Wspólną Deklarację Papieża Franciszka oraz patriarchy Moskiewskiego Cyryla podpisaną dwa lata temu 12 lutego w Hawanie.
  • Międzynarodowe spotkanie młodych we Lwowie Wiosną  odbędzie się kolejne międzynarodowe regionalne spotkanie młodych, organizowane przez Wspólnotę Taizé we współpracy z lokalnymi Kościołami i władzami. Tym razem pielgrzymi zaproszeni zostali do Lwowa.
Section07
Posłuchaj
04'48 Pięć minut nad Biblią 24 lutego godz. 07:39
04'01 Pięć minut nad Biblią 17 lutego godz. 07:40
04'27 Pięć minut nad Biblią 10 lutego godz. 07:41
04'53 Pięć minut nad Biblią 3 lutego godz. 07:41
04'27 Pięć minut nad Biblią 27 stycznia godz. 07:42
04'40 Pięć minut nad Biblią 13 stycznia godz. 07:37
05'07 Pięć minut nad Biblią 30 grudnia godz. 07:42
04'38 Pięć minut nad Biblią 23 grudnia godz. 07:40
Section14
Audycje
Section15