X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Ekumenia
Section05Polskie Radio współpracuje z działającymi w naszym kraju kościołami i wyznaniami mniejszościowymi od 1982 roku. Od początku 2005 roku istnieje Redakcja Audycji Religijnych Polskiego Radia. Redakcja realizuje trzy audycje, nadawane co tydzień, przygotowywane we współpracy z siedmioma Kościołami członkowskimi Polskiej Rady Ekumenicznej: Prawosławnym, Ewangelicko – Augsburskim, Ewangelicko – Reformowanym, Ewangelicko – Metodystycznym, Chrześcijan Baptystów, Starokatolickim Mariawitów i Polskokatolickim, a także z Kościołem Adwentystów Dnia Siódmego.

czytaj więcej »

Section06
Ekumenia wydarzenia
  • Młodzi są nie tylko przyszłością Kościoła - Młodzi ludzie są najbardziej kompetentni w rozumieniu dzisiejszych czasów, więc to oni mogą towarzyszyć Kościołowi w rozpoznawaniu i interpretacji znaków czasu - to jedna z propozycji przedstawionych przez tzw. delegatów braterskich z innych Kościołów i wspólnot kościelnych na obradującym w Watykanie zgromadzeniu Synodu Biskupów nt. młodzieży.
  • Synod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego W Łodzi po raz pierwszy obraduje Synod Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. W związku tym do centrum Polski zjechali duchowni i świeccy przedstawiciele Kościoła, aby obradować na temat istotnych spraw związanych z życiem Polskiej Wspólnoty Luterańskiej. Podczas niedzielnego nabożeństwa z Wieczerzą Pańską sprawowanego w Kościele Ewangelicko-Augsburskim p.w. św. Mateusza w Łodzi obecny był metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.
  • Wyzwania ekumenizmu Przez dwa dni w klasztorze Ojców Oblatów na Świętym Krzyżu odbywało się spotkanie ekumeniczne. Pierwszego dnia obradowała Komisja ds. Dialogu między Polską Radą Ekumeniczną (PRE) i Konferencją Episkopatu Polski (KEP). Obradom współprzewodniczyli: bp Jerzy Samiec, prezes PRE, oraz bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu KEP.
  • Wyzwania Jak zbliżyć świat prawosławny i protestancki? Czy ekumeniczny dialog teologiczny ma jeszcze sens? Jaka jest rola Kościołów prawosławnych w ekumenii i dlaczego Kościół rzymskokatolicki nie jest członkiem Światowej Rady Kościołów (ŚRK). Mówił o tym ks. prof. Odair Pedroso Mateus, dyrektor Komisji Wiara i Ustrój ŚRK i wykładowca Instytut Ekumenicznego Bossey.
  • Papież: z wiary nie można czynić "zabytku" Papież Franciszek powiedział w poniedziałek podczas uroczystości ekumenicznej w katedrze luterańskiej w stolicy Łotwy Rydze, że z wiary nie można czynić "zabytku", bo wtedy chrześcijanie przestaną czuć się jak u siebie w domu i staną się "turystami".
  • Protestanci i Stolica Apostolska rozpoczynają dialog Organizacja Kościołów protestanckich w Europie i Stolica Apostolska podjęli decyzję o rozpoczęciu oficjalnego dialogu i rozmów ekumenicznych. Dokument w tej sprawie podpisali podczas uroczystego nabożeństwa 16 września w Bazylei przewodniczący Wspólnoty Kościołów Ewangelickich w Europie (GEKE), ks. Gottfried Locher oraz przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch.
Section07
Posłuchaj
04'06 Pięć minut nad Biblią 13 października godz. 07:41
04'55 Pięć minut nad Biblią 6 października godz. 07:41
04'10 Pięć minut nad Biblią 29 września godz. 07:41
04'36 Pięć minut nad Biblią 22 września godz. 07:41
05'09 Pięć minut nad Biblią 15 września godz. 07:42
05'08 Pięć minut nad Biblią 8 września godz. 07:40
04'14 Pięć minut nad Biblią 1 września godz. 07:42
04'28 Pięć minut nad Biblią 25 sierpnia godz. 07:39
Section14
Audycje
Section15