Muzyka

Piosenka Dnia Jedynki. Love Kings "Hollywood"

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 29 lipca w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.

Sławomir Łosowski: jako Kombi trzymamy fason

- Nie zamierzamy obniżać poprzeczki, żeby sprostać gustom czystej komercji. Gramy dla własnej przyjemności i jesteśmy szczęśliwi, że możemy to robić - mówił w radiowej Jedynce lider zespołu Kombi Łosowski.

Kultura

Krystyna Janda reżyseruje spektakl o Powstaniu Warszawskim

- Powstanie Warszawskie budzi we mnie emocje, jak u większości ludzi, ale jego ocena merytoryczna nie należy do mnie - przyznała Krystyna Janda, która reżyseruje spektakl na podstawie "Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego.

Dla dzieci

Bo o to chodzi, by sobie pochodzić

Kończysz rok i stawiasz pierwszy krok. Najpierw niepewny, trochę chwiejny, potem coraz śmielej robisz samodzielne tup-tup-tup. I chodzisz, i chodzisz, i chodzisz.

Reportaże

Toksyczna mgła. Przerażający atak bez luf i bagnetów

Ten dramat nie przebił się do powszechnej świadomości. 31 stycznia 1915 roku armia niemiecka po raz pierwszy na świecie użyła broni chemicznej. Niedaleko Bolimowa pozycje rosyjskie zostały ostrzelane pociskami artyleryjskimi wypełnionymi bromkiem ksylitu.

Słuchowiska radioweMatysiakowie
Jeziorany

Biznes

Przedsiębiorczość

Nowy program dla wszystkich, którzy chcą być kowalami własnego losu

- Realizując Program Kierunków Zamawianych nie do końca udało nam się zapewnić to, o czym mówią przedsiębiorcy, a więc absolwentów zdolnych do myślenia zespołowego i pracy projektowej. Teraz chcemy zadbać także o kompetencje - mówił w Jedynce dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Partnerzy


15:00 - 19:00POPOŁUDNIE Z JEDYNKĄ Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Po pierwsze ekonomia

Serwis informacyjny

Informacje z polskich dróg

serwis specjalny o I wojnie światowej