Wybierz głos II linii metra

Z Polski i ze świata

Już 13. raz wystartowały Choinki Jedynki

Już 13. raz wystartowały "Choinki Jedynki"

Choć za oknem Złota Polska Jesień to wystartowała nasza świąteczna akcja "Choinki Jedynki". I choć do Bożego Narodzenia ponad dwa miesiące, to akcję rozpoczynamy teraz, aby zachęcić dzieci do wzięcia udziały w konkursie, a także by dać im czas, na stworzenie pracy i przesłanie jej do nas.

Biznes

Jednolita cena książek uratuje polski rynek księgarski?

Jednolita cena książek uratuje polski rynek księgarski?

W ciągu ostatnich 5 lat liczba księgarni w Polsce zmniejszyła się o 700, czyli o jedną trzecią - do 1850. Choć rośnie liczba wydawanych tytułów, to dramatycznie spada nakład i czytelnictwo książek. Polacy ich nie kupują. Średnia w Europie to 25 nowych książek na 100 mieszkańców, a u nas tylko 7. To wszystko prowadzi do katastrofy na tym rynku.

Muzyka

Ostatnie takie tango Budki Suflera

Ostatnie takie tango Budki Suflera

Zespół zapowiedział, że koncert w katowickim spodku w niedzielę 19 będzie ich ostatnim telewizyjnym koncertem. Budka Suflera zagra oczywiście swój wielki przebój "Takie tango".

Audycje Janusza Weissa

Impreza na Narodowym, Saska Kępa zamknięta. Czy można to zmienić?

Impreza na Narodowym, Saska Kępa zamknięta. Czy można to zmienić?

Właściciele restauracji na Saskiej Kempie narzekają na utrudnienia i straty, jakie ponoszą w dniach imprez organizowanych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Większość ulic jest w tym regionie wtedy niedostępna dla ruchu. O interwencję w tej sprawie zwrócili się do Janusza Weissa.

Reportaże

Prowadzenie na gazie. Problem pijanych kierowców w Polsce

Prowadzenie na gazie. Problem pijanych kierowców w Polsce

- Ciągła jazda pod wpływem alkoholu to już patologia. Być 47 razy zatrzymanym za jazdę traktorem po pijanemu i wciąż być na wolności, to nie do pomyślenia - mówi Krzysztof Wójcik, koordynator ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego WORD Warszawa.

Dla dzieci

Panowie i panie Dzisiaj nurkowanie

Panowie i panie! Dzisiaj nurkowanie!

Mówicie że za zimno? Że Wam się nie chce? Zapewniam Was, że słuchając dzisiejszej audycji nie nabierzecie wody w usta, lecz ochoty na zgłębianie tajemnic podwodnego świata!

Słuchowiska radioweMatysiakowie
Jeziorany

Partnerzy


12:00 - 13:00Z KRAJU I ZE ŚWIATA – magazynSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Serwis informacyjny

Informacje z polskich dróg

Polecamy