X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
DwójkaAudycje
Section06
Lista audycji

100 lat muzyki polskiej

Audycja, która - jak mówi jej podtytuł - obejmować będzie twórczość "od Paderewskiego do Zagajewskiego".

Album polski

Bohaterami cyklu są  muzycy, którzy zaznaczyli  swoją obecność  w okresie międzywojennym.

Czas na jazz

Jazzowe nowości: premiery płytowe, wydarzenia, ciekawostki.

Duża czarna

Audycja dla miłośników nagrań z czarnych płyt analogowych.

Dwukropek

Audycja Doroty Gacek i Andrzeja Franaszka, w której literatura będzie spotykać się z tym wszystkim, co obok niej – współczesną kulturą, innymi dziedzinami sztuki, filozofią, religią, socjologią, ale też polityką i ekonomią.

Etnopolis

Wakacyjna audycja, w której udajemy się w podróż poprzez gatunki i style muzyczne całego świata w nieco lżejszej, letniej odsłonie.

Europa po polsku

Program 2 Polskiego Radia kontynuuje współpracę z Teatrem Polskim w Warszawie i zaprasza w 2019 roku na nowy cykl słuchowisk. W jego ramach na deskach stołecznej sceny zostaną wystawione klasyczne dzieła literatury europejskiej w przekładach na język polski. 

Folk-Express

Tradycje muzyczne warte odkrycia. Muzyka tradycyjna i folkowa z różnych zakątków świata oraz jej przekształcenia.

Hortus musicus - hortus electronicus

W istniejącej na antenie Dwójki od czerwca 1990 roku audycji prezentowane są utwory elektroakustyczne, na tradycyjne instrumenty z towarzyszeniem medium elektronicznego, a także należące do nurtu ars acustica, zrealizowane w kilku poprzednich dekadach oraz powstające obecnie w różnych krajach świata.

Kabarety literackie

W cyklu tym zostaną zaprezentowane najciekawsze i najważniejsze kabarety literackie, które znajdują się w zasobach Archiwum Polskiego Radia.

Kanon Dwójki

W naszych przedpołudniowych programach prezentujemy nie tylko utwory, które warto znać, jeśli chce się rozumieć dobrze europejską muzykę klasyczną. Przedstawiamy również zjawiska dla tej kultury istotne, ciekawe, zmieniające bieg historii.

Kleszczowisko

Włodzimierz Kleszcz dzieli się ze słuchaczami swoimi odkryciami, doświadczeniami, ukochanymi przez siebie stylistykami i dokonaniami zaprzyjaźnionych artystów z wielu zakątków globu. Wszystko to w duchu tak zwanej "pozytywnej wibracji".

Koncerty z enigmą

Wakacyjne pasmo muzyczne, którego ideą jest konkurs fonograficzny "Płyta na lato" z zagadką w tle, ilustrowany nagraniami z koncertowej oferty Euroradia.

Korzenie i owoce

"Blues to korzenie każdej muzyki - reszta to owoce" powiedział Willie Dixon, jeden z największych twórców w historii bluesa. Może nieco przesadził, ale to właśnie zdanie Sławek Wierzcholski obrał sobie za motto swoich audycji.

Ku Niepodległej

W cyklu tym, który powstaje we współpracy ze specjalistami (historykami, autorami monografii, badaczami, kolekcjonerami, muzykologami), prezentujemy różne postaci, które swą postawą czy twórczością przenosili na kolejne pokolenia tradycję niepodległościową.

Kwadrans bez muzyki

Rozmowy z twórcami na bieżące tematy, wypowiedzi krytyków o filmach, książkach, płytach, festiwalach.

Letnia noc

Letnie noce – parne, gorące, wyjątkowo krótkie i ulotne... W Dwójce spędzamy je w towarzystwie muzyki niszowej.

Między dźwiękami

Słuchamy razem najdawniejszej muzyki i rozmawiamy o wszystkim, co wiąże się z jej interpretacją - Ewa Obniska i Magdalena Łoś.

Mikrokosmosy

Cykl audycji Justyny Piernik poświęcony kulturze bliskiej i jej znaczeniu w tworzeniu lokalnych wspólnot.

Moja opera

W czasie wakacji naszymi przewodnikami po świecie opery będą osoby na co dzień z nią związane – śpiewacy, dyrygenci, reżyserzy i krytycy.

Moniuszko - historia prawdziwa

Co wiemy o najważniejszym po Chopinie polskim kompozytorze XIX wieku, a czego nie wiemy? Jakich odkryć możemy się spodziewać? Jakie nadzieje wiążemy z Rokiem Moniuszkowskim?

Muzyczna Noc Euroradia

Muzyczna Noc Euroradia" to wyjątkowe pasmo na antenie Programu 2. Codziennie, od poniedziałku do piątku, prezentujemy nagrania proponowane przez radiofonie zrzeszone w Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union, EBU).

Muzyka w kadrze

Audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

Na dachu świata

"Na dachu świata" to audycja przedstawiająca zjawiska kulturowe i społeczne w ujęciu archiwalnym i reporterskim

Nokturn

Autorskie audycje poświęcone różnym zjawiskom muzycznym, także tym awangardowym i niszowym.

Płyta na lato

Konkurs! Codziennie, od poniedziałku do piątku- w ramach audycji "Koncerty z enigmą" prezentujemy fonograficzne bestsellery, znakomite nowości, nagrania, które warto poznać. I które można wygrać.

Po herbacie

Są pytania, których muzykom zadawać nie wypada. Jednym z nich jest pytanie o ulubiony utwór lub najważniejszego kompozytora. Takich więc nie zadajemy. Są pytania, których muzykom zadawać nie wypada. Jednym z nich jest pytanie o ulubiony utwór lub najważniejszego kompozytora. Takich więc nie zadajemy. 

Polski w Dwójce. Czytamy dramaty stulecia

W jubileuszowym roku 100-lecia Niepodległości Polski Program 2 Polskiego Radia wraz z Teatrem Polskiego Radia nawiązuje współpracę z Teatrem Polskim w Warszawie w ramach cyklu "Polski w Dwójce.

Pora koncertowa

Pasmo przedstawiające najciekawsze koncerty z oferty Europejskiej Unii Nadawców.

Puls świata

Audycja, która pomoże naszym słuchaczom lepiej zrozumieć procesy zachodzące na świecie. Bo wszystko, co dzieje się daleko, ma wpływ także na nasze życie.

Rozmowy improwizowane

Spotkania Janusza Jabłońskiego i Tomasza Gregorczyka z gwiazdami światowej awangardy jazzowej.

Rozmowy o kinie

Cykl audycji poświęconych wybranym, szczególnie ważnym i interesującym filmom, reżyserom i aktorom.

Rzeczypospolite

Audycja ukazująca słabo znane aspekty wydarzeń o zasadniczym znaczeniu dla dziejów Polski w XX wieku. 

Spadkobiercy Unii Lubelskiej

W cyklu mówić będziemy o dziejach pięknej idei doby renesansu i jej reminiscencjach na stronach zaczernianych atramentem przez pisarzy, poetów i publicystów gente Polonus, Ruthenus et Lituanus.

Spotkania po zmroku

W paśmie tym znajdą miejsce audycje dokumentalne i reportaże poświęcone najważniejszym zjawiskom i postaciom współczesnej literatury, teatru, filmu i ogólnie pojętej kultury, zarówno z jej głównego nurtu, jak i szeroko rozumianych obrzeży.

Szlakiem rezydencji i warowni

"Podług nieba i zwyczaju polskiego. Szlakiem rezydencji i warowni dawnej Rzeczypospolitej" to tytuł nowego programu cyklicznego, który prezentowany będzie na antenie w każdy trzeci piątek miesiąca.

Światy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

20 maja br. przypada setna urodzin autora "Innego świata' - wybitnego pisarza, eseisty, krytyka literackiego, dziennikarza, żołnierza i więźnia obozów koncentracyjnych Gułagu. W nawiązaniu do tej rocznicy Sejm RP ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Z tej okazji radiowa Dwójka zaplanowała cykl poświęconych mu audycji.

Ten cały musical

Audycja prezentująca muzyczne i teatralne aspekty musicali światowych, przemiany tego gatunku, jego zaangażowanie społeczne, wpływ na kulturę popularną, a także najwybitniejszych twórców, nie tylko z Broadwayu i West Endu.

Teraz jazz

Najciekawsze nowe płyty i aktualności koncertowe, najlepsze wykonania utrwalone na płytach z kultowej serii "Polish Jazz", amerykański swing i szalone rytmy rodem z Południa.

Twierdze i rezydencje

"Podług nieba i zwyczaju polskiego. Szlakiem rezydencji i warowni dawnej Rzeczypospolitej" to tytuł nowego programu cyklicznego, który prezentowany będzie na antenie w każdy trzeci piątek miesiąca.

Wiadomości kulturalne

Serwisy informacyjne na temat najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce i dotyczących polskiej kultury.

Wieczór płytowy

W każdą niedzielę słuchamy - razem z Państwem - najważniejszych płyt. Z namaszczeniem i pietyzmem - od początku do końca, strona A, strona B.

Zagadkowy kwadrans

W każdą niedzielę sprawdzamy Państwa wiedzę dotyczącą literatury polskiej i światowej. Nagrodami są cenne i ciekawe książki.

Zapiski ze współczesności

Pisarze, artyści, naukowcy snują biograficzne wspomnienia lub dzielą się przemyśleniami i refleksjami na temat różnych zjawisk współczesnego świata.
Section07
Section21