DwójkaAudycje
Section06
Lista audycji

100 lat muzyki polskiej

Audycja, która - jak mówi jej podtytuł - obejmować będzie twórczość "od Paderewskiego do Zagajewskiego".

Album polski

Audycja muzyczna (co drugi poniedziałek w godz. 21.30-22.00)

Bita godzina

Aktualne wydarzenia muzyki współczesnej prowokują do zadawania masy pytań tyczących zarówno teraźniejszości, jak i przeszłości...

Chopin osobisty

Chopin w porze niedzielnego obiadu? Sądząc po Państwa zainteresowaniu, każdy czas jest dobry, by słuchać jego muzyki. W tej audycji kluczem jest jednak słowo "osobisty".

Czas na jazz

Jazzowe nowości: premiery płytowe, wydarzenia, ciekawostki.

Duża czarna

Audycja dla miłośników nagrań z czarnych płyt analogowych.

Dwukropek

Audycja Doroty Gacek i Andrzeja Franaszka, w której literatura będzie spotykać się z tym wszystkim, co obok niej – współczesną kulturą, innymi dziedzinami sztuki, filozofią, religią, socjologią, ale też polityką i ekonomią.

Filharmonia Dwójki

To niewątpliwie największa i najbardziej nowoczesna filharmonia w kraju. Codziennie występują w niej gwiazdy.

Kabarety literackie

W cyklu tym zostaną zaprezentowane najciekawsze i najważniejsze kabarety literackie, które znajdują się w zasobach Archiwum Polskiego Radia.

Kanon Dwójki

W naszych przedpołudniowych programach prezentujemy nie tylko utwory, które warto znać, jeśli chce się rozumieć dobrze europejską muzykę klasyczną. Przedstawiamy również zjawiska dla tej kultury istotne, ciekawe, zmieniające bieg historii.

Kleszczowisko

Włodzimierz Kleszcz dzieli się ze słuchaczami swoimi odkryciami, doświadczeniami, ukochanymi przez siebie stylistykami i dokonaniami zaprzyjaźnionych artystów z wielu zakątków globu. Wszystko to w duchu tak zwanej "pozytywnej wibracji".

Krótko mówiąc sztuka

W roku 2017 obchodzimy jubileusz stulecia awangardy w Polsce, dlatego zapraszamy Państwa na Dwójkowe spotkania ze sztuką najnowszą.

Ku Niepodległej

W cyklu tym, który będzie powstawał we współpracy ze specjalistami (historykami, autorami monografii, badaczami, kolekcjonerami, muzykologami), zostaną zaprezentowane różne postaci, które swą postawą czy twórczością przenosili na kolejne pokolenia tradycję niepodległościową.

Między dźwiękami

Słuchamy razem najdawniejszej muzyki i rozmawiamy o wszystkim, co wiąże się z jej interpretacją - Ewa Obniska i Magdalena Łoś.

Mikrokosmosy

Cykl audycji Justyny Piernik poświęcony kulturze bliskiej i jej znaczeniu w tworzeniu lokalnych wspólnot (raz w miesiącu w niedzielę o 15.00)

Muzyczna Noc Euroradia

Muzyczna Noc Euroradia" to wyjątkowe pasmo na antenie Programu 2. Codziennie, od poniedziałku do piątku, prezentujemy nagrania proponowane przez radiofonie zrzeszone w Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union, EBU).

Muzyczna Scena Tradycji

"Muzyczna Scena Tradycji" to koncerty z udziałem publiczności, organizowane przez Program 2 w Studiu PR im. Władysława Szpilmana.

Muzyka w kadrze

Audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

Na dachu świata

"Na dachu świata" to audycja przedstawiająca zjawiska kulturowe i społeczne w ujęciu archiwalnym i reporterskim

Nokturn

Autorskie audycje poświęcone różnym zjawiskom muzycznym, także tym awangardowym i niszowym.

Po herbacie

Są pytania, których muzykom zadawać nie wypada. Jednym z nich jest pytanie o ulubiony utwór lub najważniejszego kompozytora. Takich więc nie zadajemy. Są pytania, których muzykom zadawać nie wypada. Jednym z nich jest pytanie o ulubiony utwór lub najważniejszego kompozytora. Takich więc nie zadajemy. 

Puls świata

Audycja, która pomoże naszym słuchaczom lepiej zrozumieć procesy zachodzące na świecie. Bo wszystko, co dzieje się daleko, ma wpływ także na nasze życie.

Rachunek myśli

Cotygodniowe wieczorne spotkanie z filozofią i psychoanalizą, a od tej jesieni także neurobiologią.

Reformacja po polsku

W roku 500-lecia reformacji przyjrzymy się jej przebiegowi na ziemiach polskich, a także jej związkach z literaturą.

Rozmowy improwizowane

Spotkania Janusza Jabłońskiego i Tomasza Gregorczyka z gwiazdami światowej awangardy jazzowej.

Rozmowy o kinie

Cykl audycji poświęconych wybranym, szczególnie ważnym i interesującym filmom, reżyserom i aktorom.

Rzeczypospolite

Audycja ukazująca słabo znane aspekty wydarzeń o zasadniczym znaczeniu dla dziejów Polski w XX wieku. 

Słuchanie świata

Fascynujące - muzyczne oraz publicystyczne - podróże po najdalszych i całkiem bliskich zakątkach świata

Spotkania po zmroku

W paśmie tym znajdą miejsce audycje dokumentalne i reportaże poświęcone najważniejszym zjawiskom i postaciom współczesnej literatury, teatru, filmu i ogólnie pojętej kultury, zarówno z jej głównego nurtu, jak i szeroko rozumianych obrzeży.

Ten cały musical

Audycja prezentująca muzyczne i teatralne aspekty musicali światowych, przemiany tego gatunku, jego zaangażowanie społeczne, wpływ na kulturę popularną, a także najwybitniejszych twórców, nie tylko z Broadwayu i West Endu.

To się czyta

Posłuchaj książek, które aktualnie pojawiają się na rynku wydawniczym.

Twierdze i rezydencje

"Podług nieba i zwyczaju polskiego. Szlakiem rezydencji i warowni dawnej Rzeczypospolitej" to tytuł nowego programu cyklicznego, który prezentowany będzie na antenie w każdy trzeci piątek miesiąca.

Wiadomości kulturalne

Serwisy informacyjne na temat najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce i dotyczących polskiej kultury.

Wieczór płytowy

W każdą niedzielę słuchamy - razem z Państwem - najważniejszych płyt. Z namaszczeniem i pietyzmem - od początku do końca, strona A, strona B.

Zagadkowy kwadrans

W każdą niedzielę sprawdzamy Państwa wiedzę dotyczącą literatury polskiej i światowej. Nagrodami są cenne i ciekawe książki.
Section07
Section21