TrójkaAudycje
Section06
Lista audycji

3 wymiary gitary

Autorska audycja Piotra Barona, w której prezentuje muzykę artystów, bluesowych, rockowych i jazzowych. 

Akademia rozrywki

"Akademia rozrywki" - skecze, monologi i piosenki zaprzyjaźnionych z Trójką artystów kabaretowych.

AnagrammarganA

Anagram to wyraz utworzony przez przestawienie liter, głosek lub sylab innego wyrazu, wykorzystujący wszystkie litery materiału wyjściowego. A co w sytuacji, kiedy przez ten pryzmat spojrzymy na muzykę?

Annały Migały

"Annały Migały" to, jak sama nazwa wskazuje, autorskie pasmo magistra Migały. Twórca audycji, jak sam mówi, czerpie energię z kosmosu. 

Audycja podzwrotnikowa

Prowadzi Wojciech Cejrowski, czyli będzie wesoło. Muzyka i nastroje z miejsc gdzie gorąco; gdzie żar tropików i czar tropików. Natomiast śniegu nie będzie! A jeśli pojawi się śnieg, to tylko po to, by zostać wyszydzony i odparowany.

Bardzo ważny problem europejski

Magazyn przedstawiający najważniejsze problemy związane z europejską ekonomią np. zatrudnieniem, migracją zarobkową, rynkami walutowymi.

Bed and Breakfast

Audycja edukacyjna, w której autorzy o kulturze i zwyczajach panujących w krajach anglojęzycznych opowiadają po polsku i angielsku.

Cały ten rock

Audycja Marka Wiernika obecna na antenie Trójki z przerwami od 40 lat. "Cały ten rock" od zarania skupiał się na graniu punk rocka i nowej fali, będąc przez wiele lat jedynym tego typu programem we wschodniej części Europy.

Ciemna strona mocy

Spotkanie po Ciemnej Stronie Mocy w każdą niedzielę między godz. 21.05 a północą.

Cztery strony dźwięku

W piątkowy wieczór zapraszamy na cotygodniowy przegląd list przebojów z całego świata. Sprawdzimy, czego najchętniej słuchają mieszkańcy najbardziej odległych zakątków świata oraz nasi najbliżsi sąsiedzi.

Departament rytmu

"Departament rytmu" to audycja, która przeniesie Państwa do lat 70., 80. i 90. XX wieku.

Do trzech razy nuta

– Będziemy zaglądać do różnych skrytek muzycznych, na takie wyspy, o których już zapomniano. Możecie Państwo spodziewać się różnych gatunków: swingu, soulu, jazzu, musicali i wielu innych szlachetnych brzmień – mówi autor audycji.

Dogrywka

Dyrygentem wtorkowych wieczorów muzycznych jest moc. To ona wtedy dyktuje tempo, manipuluje ciężarem brzmienia oraz żongluje odcieniami hałasu. Potrafi też być subtelna i spokojna. Rozbiera nas z napięć i zamętów.

Dym na wodzie

Płyty nowe i nieco starsze oraz takie, których jeszcze nie ma.

Europa od kuchni

Michał Żakowski wraz z korespondentami Polskiego Radia opowiada o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

Fajny film

Codzienny cykl "Fajny film..." to krótkie wywiady z twórcami filmowymi oraz rozmowy z filmoznawcami, krytykami i ludźmi upowszechniającymi kulturę filmową.

GH+

POP jako słowo wytrych, a więc szeroko pojmowana muzyka popularna, w tym wszelkie odmiany rocka, folk, blues, muzyka elektroniczna, wreszcie sam pop, choć niekoniecznie ten z list bestselerów.

GH+ Extra

Zgodnie z tytułem, swego rodzaju kontynuacja audycji Gh+ (rozwinięcie tematów poruszanych we wtorki, miedzy godziną 19.00 a 20.00), a także miejsce na muzykę nieco trudniejszą, bardziej alternatywną, choć interesującą i wartościową. 

Gorąca płyta

Rozmowy o nowinkach kulinarnych z całego świata, jak i zapomnianych, tradycyjnych polskich przepisach. Gośćmi audycji są specjaliści kulinarni i muzyczni, ponieważ każdy odcinek to również inspiracje muzyczne związane z aktualnym tematem audycji.

Informator ekonomiczny

Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia dziennikarzami gazet ogólnopolskich w przystępny sposób omawia i komentuje aktualne zagadnienia ekonomiczne.

Klub Trójki

Audycja publicystyczna o tematyce społeczno-kulturalnej, w której prowadzone są rozmowy z ekspertami z dziedzin kultury, polityki, spraw międzynarodowych i społecznych.

Koncert w Trójce

Studio znajduje się w gmachu Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Tu Program 3 tworzy i stąd nadaje swoje audycje.

Konstelacja M.

Czym jest Konstelacja M.? To układ dźwięków, których nie da się zaszufladkować. Brzmienia i słowa, które wywołują emocje, pobudzają, intrygują i nie dają o sobie zapomnieć. To powrót do niesłusznie zapomnianych lub nieodkrytych albumów.

Kwadrans Leszka Długosza

A w nim? Raczej łagodnie, refleksyjnie i bardzo chętnie z uśmiechem. A co? Piosenki, muzyka "różnogatunkowa", na różnych wysokościach stylistycznych usytuowana.

Leniwe przedpołudnie

Leniwe przedpołudnie to w założeniu czas prywatny, domowy, przeznaczony tylko dla nas i naszych najbliższych. 

Medal dla każdego

Namawiamy do aktywności – rowery, bieganie, narty, rajdy, ćwiczenia siłowe, bieganie na orientację, dalekowschodnie sztuki walki. Audycja z udziałem intrygujących gości. Zaprasza Henryk Sytner.

Między dniem a snem

Autorska audycja muzyczna, w której autor prezentuje nagrania z kręgu muzyki soul, r&b, jazz i jazz-rock, traktując jako punkt wyjścia aktualne wydarzenie lub rocznicę związaną z historią muzyki.

Muzyczne podróże

W każdą niedzielę Łukasz Ciechański zaprosi Państwa w muzyczną podróż po przeróżnych regionach świata.

Muzyczne rozmowy

Audycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w niedzielę rano. Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych.

Muzyka z Trójką

Jeszcze więcej autorskich inspiracji proponują słuchaczom dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia w wieczornym, trzygodzinnym paśmie "Muzyka z Trójką" – od poniedziałku do czwartku w godzinach od 19.00 do 22.00.

Nie tylko gitary

Autorska audycja, którą wypełni muzyka z przepastnej, zbieranej przez lata, kolekcji płyt. 

Niezła historia

Krótka rozmowa z profesorem historii o jednym, dwóch ciekawych wydarzeniach historycznych przypadających danego dnia. 

NocHarmonia

Audycja, w której najważniejsza jest dobra, pełna pasji i czułości muzyka. 

Nocne żądze

Jeśli przegapili Państwo najciekawsze debiuty lub chcą sobie przypomnieć przeboje sprzed lat Proszę być z nami. 

Od punka do Franka

Muzyczna selekcja unikająca ograniczeń stylistycznych: od organicznych punkowych hałasów do wyrafinowanych faktur brzmieniowych. 

Ossobliwości muzyczne

Audycja publicystyczno-muzyczna Wojciecha Ossowskiego, odwołująca się do współczesnych nurtów muzyki rockowej i łączy je w nieoczywisty sposób z muzyką folkową. 

Po zachodzie słońca

Najważniejsze gatunki, po które sięgamy w spotkaniach "Po zachodzie słońca", to trip-hop, downtempo, dub i ambitna elektronika, czyli mówiąc krótko – brzmienia w tempie nie szybszym niż 80 uderzeń na minutę.

Podróże ze smakiem

"Pokaż mi, co jesz, a powiem ci, kim jesteś" - mawiał francuski pisarz, prawnik, epikurejczyk i… gastronom. Jego "Fizjologia smaku" stała się "biblią" smakoszy i kucharzy. Te słowa stały się mottem "Podróży ze smakiem – autorskiego programu Anny Kwiatkowskiej.

Podsumowanie dnia

Informacje, które się liczą. Rozmowa, której opłaca się posłuchać. Plus trzy grosze reszty, które poprawią humor.

Polarny w tropikach

W swoich setach DJ-skich, tak na żywo, jak i w audycji, łączę bardzo różne style muzyczne. Nazywam to "electronic world music", czyli fuzją muzyki elektronicznej z muzyką świata. Będzie dużo brzmień z Ameryki Łacińskiej – z Kuby i z Karaibów, z okolic Amazonii czy z Brazylii. Spodziewajcie się niespodziewanego! – mówi Mike Polarny.

Pora na Trójkę

Audycja poranna ma zachęcić słuchaczy do rozpoczęcia dnia z Trójką. W sposób miły i ciekawy ma wprowadzić w dobry nastrój, zaintrygować do działania i przedstawić nowości, zdarzenia, opinie, ciekawostki, które często w natłoku dnia mogłyby słuchaczowi umknąć.

Powieść w Trójce

W Programie Trzecim prezentowane są fragmenty powieści polskich i zagranicznych pisarzy.

Puls Europy

Dyskusja i debata dotycząca aktualnych i najważniejszych wydarzeń europejskich.

Ranny wzmacniacz

Ranny, bo taka pora dnia. Wzmacniacz, bo ma pozytywnie nastroić i wzmocnić na pozostałą część weekendu. Muzycznie różnorodnie i przebojowo – z różnych dekad i szuflad.​

Reportaż

Najlepsze reportaże najlepszych reportażystów Polskiego Radia.

Serdeczne dźwięki

Audycja o muzyce, którą znajdujemy dziś poza nawiasem mainstreamowych mediów, a której twórcy bezkompromisowo pragną opisywać świat – w tym również ten wewnętrzny, intymny, emocjonalny, do którego dostęp oferujemy tylko w wielkim zaufaniu. 

Sportowa Trójka pod Księżycem

"Sportowa Trójka pod Księżycem" to cykl dwugodzinnych wywiadów z ludźmi świata sportu. Format audycji pozwala na odejście od spraw związanych z wyczynem i poznanie sportowców od strony ich pasji, rozterek czy życia rodzinnego. 

Studio French Open w Trójce

30 maja rozpoczął się kolejny turniej Rolanda Garrosa. Wśród reprezentantów Polski nie zabraknie Igi Świątek, która będzie bronić zeszłorocznego tytułu. Zapraszamy do słuchania relacji z French Open na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Śniadanie w Trójce

Program prowadzi Beata Michniewicz. Solidne sobotnie śniadanie. Godzinne podsumowanie wydarzeń tygodnia z elementami prognozy na najbliższe dni.

Trójka budzi

Od poniedziałku do soboty, od godz. 4.00 do 6.00, gramy pod hasłem "Trójka budzi".

Trójka literacka

"Trójka literacka" to audycja realizowana razem z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W programie poruszamy najważniejsze tematy współczesnej humanistyki i literatury.

Trójka pod Księżycem

Najkrótsza definicja radia? Wystarczy jedna litera, spójnik: "z". Bycie razem, bycie "z" - to jest w radiu najważniejsze, prawda?

Trójkowo, filmowo

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w styczniu 1997 roku. Przez lata zmieniała się jej formuła, dni i godziny nadawania, czas trwania, ale tytuł pozostał ten sam.

Trójkowy detektyw

Kryminały, przestępstwo, zbrodnia, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynosi prawdziwe życie, książki, filmy, seriale.

Trzy gramy Redbada

Nie tylko o teatrze, lecz także o szeroko pojmowanej sztuce. W ciągu godzinnej audycji "Trzy gramy Redbada" zagłębimy się w świat performatywny. Poznamy utalentowanych i przedsiębiorczych artystów. Opowiedzą nam oni o swoim warsztacie, realiach biznesowych oraz o swoich porażkach, które ostatecznie zaprowadziły ich do sukcesu.

Trzy kwadranse jazzu

W krainę jazzu zaprasza mistrz Jan Ptaszyn Wróblewski. Najlepsze wykonania i ciekawostki - wszystko dla miłośników jazzu.

W rytmie na trzy

Muzyczna podróż bez paszportów, najlepsza możliwość, aby zwiedzić dźwiękowy świat, nie wychodząc z domu. 

W tonacji Trójki

Audycja muzyczna "W tonacji Trójki" od lat cieszy się wielką popularnością wśród słuchaczy.

Zagadkowa niedziela

"Zagadkowa Niedziela" to edukacyjna audycja dla najmłodszych i ich rodziców. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy dotyczących otaczającego nas świata – co to jest bakteria, a gdzie znajduje się arteria? Co można zobaczyć szkiełkiem, a co gołym okiem?

Zapraszamy do Trójki

W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki", podsumowujemy aktualny temat dnia, towarzyszy nam także muzyka. 

Zapraszamy na weekend

Jak dobrze zacząć weekend? Po pierwsze wspólnie, czyli z Państwem. Po drugie, przy garści ulubionych piosenek. Po trzecie, z kubkiem aromatycznej kawy i interesującym gościem.

Żyjemy w Europie

Dyskusja i debata poświęcona najważniejszym zagadnieniom europejskim w tym miesiącu, ukazująca funkcjonowanie instytucji i ustawodawstwa UE z punktu widzenia zwykłego obywatela.
Section07
Section21
Archiwalne audycje