TrójkaAudycje
Section06
Lista audycji

3 wymiary gitary

Autorska audycja Piotra Barona, w której prezentuje muzykę artystów, bluesowych, rockowych i jazzowych. 

AnagrammarganA

Anagram to wyraz utworzony przez przestawienie liter, głosek lub sylab innego wyrazu, wykorzystujący wszystkie litery materiału wyjściowego. A co w sytuacji, kiedy przez ten pryzmat spojrzymy na muzykę?

Annały Migały

"Annały Migały" to, jak sama nazwa wskazuje, autorskie pasmo magistra Migały. Twórca audycji, jak sam mówi, czerpie energię z kosmosu. 

Audycja podzwrotnikowa

Prowadzi Wojciech Cejrowski, czyli będzie wesoło. Muzyka i nastroje z miejsc gdzie gorąco; gdzie żar tropików i czar tropików. Natomiast śniegu nie będzie! A jeśli pojawi się śnieg, to tylko po to, by zostać wyszydzony i odparowany.

Bardzo ważny problem europejski

Magazyn przedstawiający najważniejsze problemy związane z europejską ekonomią np. zatrudnieniem, migracją zarobkową, rynkami walutowymi.

Bed and Breakfast

Audycja edukacyjna, w której autorzy o kulturze i zwyczajach panujących w krajach anglojęzycznych opowiadają po polsku i angielsku.

Cały ten rock

Audycja Marka Wiernika obecna na antenie Trójki z przerwami od 40 lat. "Cały ten rock" od zarania skupiał się na graniu punk rocka i nowej fali, będąc przez wiele lat jedynym tego typu programem we wschodniej części Europy.

Ciemna strona mocy

Spotkanie po Ciemnej Stronie Mocy w każdą niedzielę między godz. 21.05 a północą.

Cztery strony dźwięku

W piątkowy wieczór zapraszamy na cotygodniowy przegląd list przebojów z całego świata. Sprawdzimy, czego najchętniej słuchają mieszkańcy najbardziej odległych zakątków świata oraz nasi najbliżsi sąsiedzi.

Departament rytmu

"Departament rytmu" to audycja, która przeniesie Państwa do lat 70., 80. i 90. XX wieku.

Do trzech razy nuta

– Będziemy zaglądać do różnych skrytek muzycznych, na takie wyspy, o których już zapomniano. Możecie Państwo spodziewać się różnych gatunków: swingu, soulu, jazzu, musicali i wielu innych szlachetnych brzmień – mówi autor audycji.

Dogrywka

Dyrygentem wtorkowych wieczorów muzycznych jest moc. To ona wtedy dyktuje tempo, manipuluje ciężarem brzmienia oraz żongluje odcieniami hałasu. Potrafi też być subtelna i spokojna. Rozbiera nas z napięć i zamętów.

Dym na wodzie

Płyty nowe i nieco starsze oraz takie, których jeszcze nie ma.

Europa od kuchni

Wraz z korespondentami Polskiego Radia opowiadamy o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

Fajny film

Codzienny cykl "Fajny film..." to krótkie wywiady z twórcami filmowymi oraz rozmowy z filmoznawcami, krytykami i ludźmi upowszechniającymi kulturę filmową.

GH+

POP jako słowo wytrych, a więc szeroko pojmowana muzyka popularna, w tym wszelkie odmiany rocka, folk, blues, muzyka elektroniczna, wreszcie sam pop, choć niekoniecznie ten z list bestselerów.

GH+ Extra

Zgodnie z tytułem, swego rodzaju kontynuacja audycji Gh+, a także miejsce na muzykę nieco trudniejszą, bardziej alternatywną, choć interesującą i wartościową. 

Informator ekonomiczny

Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia dziennikarzami gazet ogólnopolskich w przystępny sposób omawia i komentuje aktualne zagadnienia ekonomiczne.

Klub Trójki

Audycja publicystyczna o tematyce społeczno-kulturalnej, w której prowadzone są rozmowy z ekspertami z dziedzin kultury, polityki, spraw międzynarodowych i społecznych.

Koncert w Trójce

Studio znajduje się w gmachu Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Tu Program 3 tworzy i stąd nadaje swoje audycje.

Konstelacja M.

Czym jest Konstelacja M.? To układ dźwięków, których nie da się zaszufladkować. Brzmienia i słowa, które wywołują emocje, pobudzają, intrygują i nie dają o sobie zapomnieć. To powrót do niesłusznie zapomnianych lub nieodkrytych albumów.

Kwadrans Leszka Długosza

A w nim? Raczej łagodnie, refleksyjnie i bardzo chętnie z uśmiechem. A co? Piosenki, muzyka "różnogatunkowa", na różnych wysokościach stylistycznych usytuowana.

Leniwe przedpołudnie

Leniwe przedpołudnie to w założeniu czas prywatny, domowy, przeznaczony tylko dla nas i naszych najbliższych. 

Medal dla każdego

Namawiamy do aktywności – rowery, bieganie, narty, rajdy, ćwiczenia siłowe, bieganie na orientację, dalekowschodnie sztuki walki. Audycja z udziałem intrygujących gości. Zaprasza Henryk Sytner.

Muzyczne rozmowy

Audycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w niedzielę rano. Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych.

Muzyka z Trójką

Jeszcze więcej autorskich inspiracji proponują słuchaczom dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia w wieczornym, trzygodzinnym paśmie "Muzyka z Trójką" – od poniedziałku do czwartku w godzinach od 19.00 do 22.00.

Nie tylko gitary

Autorska audycja, którą wypełni muzyka z przepastnej, zbieranej przez lata, kolekcji płyt. 

Niezła historia

Krótka rozmowa z profesorem historii o jednym, dwóch ciekawych wydarzeniach historycznych przypadających danego dnia. 

NocHarmonia

Audycja, w której najważniejsza jest dobra, pełna pasji i czułości muzyka. 

Nocne żądze

Jeśli przegapili Państwo najciekawsze debiuty lub chcą sobie przypomnieć przeboje sprzed lat Proszę być z nami. 

Od punka do Franka

Muzyczna selekcja unikająca ograniczeń stylistycznych: od organicznych punkowych hałasów do wyrafinowanych faktur brzmieniowych. 

Ossobliwości muzyczne

Audycja publicystyczno-muzyczna Wojciecha Ossowskiego, odwołująca się do współczesnych nurtów muzyki rockowej i łączy je w nieoczywisty sposób z muzyką folkową. 

Po zachodzie słońca

Najważniejsze gatunki, po które sięgamy w spotkaniach "Po zachodzie słońca", to trip-hop, downtempo, dub i ambitna elektronika, czyli mówiąc krótko – brzmienia w tempie nie szybszym niż 80 uderzeń na minutę.

Podsumowanie dnia

Informacje, które się liczą. Rozmowa, której opłaca się posłuchać. Plus trzy grosze reszty, które poprawią humor.

Polarny w tropikach

W swoich setach DJ-skich, tak na żywo, jak i w audycji, łączę bardzo różne style muzyczne. Nazywam to "electronic world music", czyli fuzją muzyki elektronicznej z muzyką świata. Będzie dużo brzmień z Ameryki Łacińskiej – z Kuby i z Karaibów, z okolic Amazonii czy z Brazylii. Spodziewajcie się niespodziewanego! – mówi Mike Polarny.

Polski Express

Polska muzyka ma się dobrze. W środowe wieczory przedstawiamy nowe nagrania gwiazd, ale również debiutantów.

Pora na rytm

Utwory najlepsze i najbardziej znane jako wprowadzenie do wieczoru, czyli tak zwany "before".

Pora na Trójkę

Audycja poranna ma zachęcić słuchaczy do rozpoczęcia dnia z Trójką. W sposób miły i ciekawy ma wprowadzić w dobry nastrój, zaintrygować do działania i przedstawić nowości, zdarzenia, opinie, ciekawostki, które często w natłoku dnia mogłyby słuchaczowi umknąć.

Powieść w Trójce

W Programie Trzecim prezentowane są fragmenty powieści polskich i zagranicznych pisarzy.

Puls Europy

Dyskusja i debata dotycząca aktualnych i najważniejszych wydarzeń europejskich.

Ranny wzmacniacz

Ranny, bo taka pora dnia. Wzmacniacz, bo ma pozytywnie nastroić i wzmocnić na pozostałą część weekendu. Muzycznie różnorodnie i przebojowo – z różnych dekad i szuflad.​

Reportaż

Najlepsze reportaże najlepszych reportażystów Polskiego Radia.

Serdeczne dźwięki

Audycja o muzyce, którą znajdujemy dziś poza nawiasem mainstreamowych mediów, a której twórcy bezkompromisowo pragną opisywać świat – w tym również ten wewnętrzny, intymny, emocjonalny, do którego dostęp oferujemy tylko w wielkim zaufaniu. 

Sportowa Trójka pod Księżycem

"Sportowa Trójka pod Księżycem" to cykl dwugodzinnych wywiadów z ludźmi świata sportu. Format audycji pozwala na odejście od spraw związanych z wyczynem i poznanie sportowców od strony ich pasji, rozterek czy życia rodzinnego. 

Studio Mistrzostw Europy siatkarzy w Trójce

Polscy siatkarze przystąpili do rozgrywek w Mistrzostwach Europy z chęcią rehabilitacji po nieudanym występie w igrzyskach w Tokio. Współorganizatorami tej edycji ME są Polska, Czechy, Finlandia i Estonia.

Śniadanie w Trójce

Program prowadzi Beata Michniewicz. Solidne sobotnie śniadanie. Godzinne podsumowanie wydarzeń tygodnia z elementami prognozy na najbliższe dni.

Trójka budzi

Od poniedziałku do soboty, od godz. 4.00 do 6.00, gramy pod hasłem "Trójka budzi".

Trójka literacka

"Trójka literacka" to audycja realizowana razem z Instytutem Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. W programie poruszamy najważniejsze tematy współczesnej humanistyki i literatury.

Trójka pod Księżycem

Najkrótsza definicja radia? Wystarczy jedna litera, spójnik: "z". Bycie razem, bycie "z" - to jest w radiu najważniejsze, prawda?

Trójkowo, filmowo

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w styczniu 1997 roku. Przez lata zmieniała się jej formuła, dni i godziny nadawania, czas trwania, ale tytuł pozostał ten sam.

Trójkowy detektyw

Kryminały, przestępstwo, zbrodnia, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynosi prawdziwe życie, książki, filmy, seriale.

Trójkowy serwis wakacyjny

Zaczęły się wakacje. Wielu z nas planuje spędzić je za granicą. Pamiętajmy o tym, że w związku z pandemią COVID-19 poszczególne kraje utrzymują własne zasady i restrykcje dotyczące przekraczania granicy i pobytu, kontaktów społecznych, noszenia maseczek, kwarantanny itd.

Trzy gramy Redbada

Nie tylko o teatrze, lecz także o szeroko pojmowanej sztuce. W ciągu godzinnej audycji "Trzy gramy Redbada" zagłębimy się w świat performatywny. Poznamy utalentowanych i przedsiębiorczych artystów. Opowiedzą nam oni o swoim warsztacie, realiach biznesowych oraz o swoich porażkach, które ostatecznie zaprowadziły ich do sukcesu.

Trzy kwadranse jazzu

W krainę jazzu zaprasza mistrz Jan Ptaszyn Wróblewski. Najlepsze wykonania i ciekawostki - wszystko dla miłośników jazzu.

US Open w Trójce

W poniedziałek, 30 sierpnia w Nowym Jorku rozpoczęła się ostatnia tegoroczna lewa Wielkiego Szlema – US Open. Po roku przerwy rywalizację, która potrwa do 12 września, mogą śledzić z trybun kibice. 

W rytmie na trzy

Muzyczna podróż bez paszportów, najlepsza możliwość, aby zwiedzić dźwiękowy świat, nie wychodząc z domu. 

W tonacji Trójki

Audycja muzyczna "W tonacji Trójki" od lat cieszy się wielką popularnością wśród słuchaczy.

Wydział rytmiki stosowanej

Wracając do korzeni muzyki popularnej, sięgamy po znajome rytmy muzyki funk, które towarzyszą nam niezmiennie od momentu skojarzenia muzyki soul, jazz i R

Zagadkowa niedziela

"Zagadkowa Niedziela" to edukacyjna audycja dla najmłodszych i ich rodziców. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy dotyczących otaczającego nas świata – co to jest bakteria, a gdzie znajduje się arteria? Co można zobaczyć szkiełkiem, a co gołym okiem?

Zapraszamy do Trójki

W popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki", podsumowujemy aktualny temat dnia, towarzyszy nam także muzyka. 

Zapraszamy na weekend

Jak dobrze zacząć weekend? Po pierwsze wspólnie, czyli z Państwem. Po drugie, przy garści ulubionych piosenek. Po trzecie, z kubkiem aromatycznej kawy i interesującym gościem.

Żyjemy w Europie

Dyskusja i debata poświęcona najważniejszym zagadnieniom europejskim w tym miesiącu, ukazująca funkcjonowanie instytucji i ustawodawstwa UE z punktu widzenia zwykłego obywatela.
Section07
Section21
Archiwalne audycje