TrójkaAudycje
Section06
Lista audycji

A nuż, widelec

Świeżo, zdrowo, sezonowo, czyli 4 pory roku w kuchni – tak można jednym zdaniem opisać to, o czym w porze drugiego śniadania będziemy rozmawiać.

A to Pani nagrywa?

Magazyn reporterów. Audycja interwencyjna z udziałem słuchaczy o najbardziej poruszających sprawach i problemach.

ABC popkultury

Katarzyna Borowiecka przygląda się symbolom współczesnej kultury popularnej.

Akademia rozrywki

"Akademia rozrywki" - skecze, monologi i piosenki zaprzyjaźnionych z Trójką artystów kabaretowych.

Annały Migały

"Annały Migały" to, jak sama nazwa wskazuje, autorskie pasmo magistra Migały. Twórca audycji, jak sam mówi, czerpie energię z kosmosu. 

Astronomia języka

"Astronomia języka" to audycja tworzona przez zespół badaczy Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego (www.nowewyrazy.uw.edu.pl): prof. Katarzynę Kłosińską, dr Agatę Hącię, dr Barbarę Pędzich i dr. Jarosława Łachnika. 

Audycja pod-Różna

Program o podróżach, przygodach, wyjątkowych miejscach, wyczynach i ludziach ciekawych świata.

Audycja podzwrotnikowa

Prowadzi Wojciech Cejrowski, czyli będzie wesoło. Muzyka i nastroje z miejsc gdzie gorąco; gdzie żar tropików i czar tropików. Natomiast śniegu nie będzie! A jeśli pojawi się śnieg, to tylko po to, by zostać wyszydzony i odparowany.

Bardzo ważny problem europejski

Magazyn przedstawiający najważniejsze problemy związane z europejską ekonomią np. zatrudnieniem, migracją zarobkową, rynkami walutowymi.

Bielszy odcień bluesa

Bielszy odcień bluesa powstał z przyjaźni i wspólnych zainteresowań. Już ponad 40 lat temu stwierdziliśmy z Wojtkiem Mannem, że kręcą nas podobne dźwięki.

Blondynka w Trójce

Podróże z pasją. Najbardziej niezwykłe zakątki świata widziane oczami wytrwałej podróżniczki, która najchętniej wędruje samotnie i dociera do miejsc niedostępnych zwykłym turystom. Opowieści o fascynujących obyczajach i życiowych odkryciach przeplatane piosenkami z dobrą, pozytywną energią.  

Byle do 13

Cztery dni, cztery pary prowadzących, cztery pary osobowości, cztery godziny fascynacji i pasji w jednej audycji.

Co w mowie piszczy?

"Co w mowie piszczy?" to audycja o naszym języku - o jego historii, współczesności, poprawności, zawiłościach, ciekawostkach, a przede wszystkim o naszym do niego stosunku.

Czas niezwykły

Przybliżamy wyjątkowe projekty społeczne, z których dobrodziejstwa można właśnie skorzystać lub też się do nich przyłączyć. Promujemy także wartościowe idee takie jak np. wolontariat rodzinny.

Do trzech razy nuta

– Będziemy zaglądać do różnych skrytek muzycznych, na takie wyspy, o których już zapomniano. Możecie Państwo spodziewać się różnych gatunków: swingu, soulu, jazzu, musicali i wielu innych szlachetnych brzmień – mówi autor audycji.

Dzika karta

Młodzi DJ-e dostają godzinę na prezentację swojej muzyki.

Europa od kuchni

Ernest Zozuń wraz z korespondentami Polskiego Radia będzie opowiadał o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

GH+

POP jako słowo wytrych, a więc szeroko pojmowana muzyka popularna, w tym wszelkie odmiany rocka, folk, blues, muzyka elektroniczna, wreszcie sam pop, choć niekoniecznie ten z list bestselerów.

Gitarą i Piórem

"Gitarą i piórem" to najbardziej znana w Polsce audycja poświęcona piosence poetyckiej. Minęło już ponad 30 lat od jej debiutu na antenie Programu III Polskiego Radia.

Godzina prawdy

"Godzina prawdy" to audycja pełna prawdziwych emocji. Michał Olszański rozmawia z ludźmi, w których życiu wydarzyły się niezwykłe historie. Musieli podjąć trudne i odważne decyzje, walczyć ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu.

Godzina wychowawcza

To audycja dla rodziców. O problemach wychowawczych, rozwojowych i emocjonalnych u dzieci. O relacjach w rodzinie, ale również o nowych ideach, pomysłach, teoriach wychowawczych i edukacyjnych.

Informator ekonomiczny

Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia dziennikarzami gazet ogólnopolskich w przystępny sposób omawia i komentuje aktualne zagadnienia ekonomiczne.

Klub Trójki

Klub Trójki jest audycją publicystyczną z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Koncert w Trójce

Studio znajduje się w gmachu Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Tu Program 3 tworzy i stąd nadaje swoje audycje.

Kuchnia z jajem

Ile razy zdarzyło Wam się, że zaglądając do lodówki w poszukiwaniu kulinarnej inspiracji bezradnie rozłożyliście ręce? Albo jeszcze inna sytuacja – macie dosłownie klika produktów, ale nie wiecie, jak połączyć je w smaczne danie? 

Kwadrans Leszka Długosza

A w nim? Raczej łagodnie, refleksyjnie i bardzo chętnie z uśmiechem. A co? Piosenki, muzyka "różnogatunkowa", na różnych wysokościach stylistycznych usytuowana.

Lista osobista

Audycja muzyczna Piotra Metza. Zapraszamy do kontaktu na adres lista.osobista@polskieradio.pl.

Magazyn Bardzo Kulturalny

MBK - audycja z zagubioną metryką: nikt nie pamięta, kiedy powstała. Autorka pamięta natomiast ideę, jaka przyświecała utworzeniu tego nietypowego magazynu kulturalnego, co zostało podkreślone przysłówkiem "bardzo".

Markomania

Autorska audycja Marka Niedźwieckiego, w której prezentowana jest muzyka rockowa i jazzowa.

Medal dla każdego

Namawiamy do aktywności – rowery, bieganie, narty, rajdy, ćwiczenia siłowe, bieganie na orientację, dalekowschodnie sztuki walki. Audycja z udziałem intrygujących gości. Zaprasza Henryk Sytner.

Mikrokosmos

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie... Niewielka przestrzeń, w której jak w lustrze odbija się cały wielki świat. Gdzie podróż z jednego krańca świata na drugi trwa tyle, co mgnienie oka, bo nie ma ani czasu ani przestrzeni. Jak w podróż to tylko z muzyką.

Minimax

Zawiera muzykę z różnych szuflad, która mimo upływu czasu odcisnęła się w pamięci Słuchaczy. Sporo w tym programie również nagrań z najnowszych płyt, często przedpremierowych.

Muzyczne rozmowy

Audycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w radiowej Trójce w każdą niedzielę rano. Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych. Zaprasza Agnieszka Trzeciakiewicz.

Myślidziecka 3/5/7

Czy to możliwe, aby dorosły człowiek ocalił w sobie radość dziecka? Aby pomimo bagażu lat i niełatwych doświadczeń pozostał ufny wobec ludzi i świata? By zachował w sobie dziecięcą uważność i odwagę? I ten niebywały entuzjazm, który potrafi sprawić że chce się żyć?

Myśliwiecka 3/5/7

Myśliwiecka 3/5/7 to od wielu lat najbardziej znany i rozpoznawalny radiowy adres w Polsce.

Na trzecim biegu

Audycja motoryzacyjna, w której prezentowane są liczne wiadomości ze świata samochodów i motocykli, porady, testy samochodów, a także informacje o kodeksach drogowych obowiązujących w innych państwach. Stałe kąciki to: "Motowiadomości", "Nasz test" oraz "Temat tygodnia".

Na zdrowie

Na jakim tłuszczu najlepiej jest smażyć? W jaki sposób aluminium na co dzień szkodzi naszemu zdrowiu? Które ryby powinniśmy jeść i jak wybierać te właściwe? Na te i inne pytania dotyczące naszego zdrowia odpowiadamy w nowym cyklu zatytułowanym "Na zdrowie". 

Nie do powiedzenia

Czego się boimy? Czego żałujemy? Co nam spędza sen z powiek? Czy potrafimy zrozumieć samych siebie i stawić czoła tematom, od których uciekamy? Teraz będzie okazja...

Nocna Polska

Tomasz Żąda zaprasza na przegląd polskich utworów rockowych.

Offensywa

Nowe przede wszystkim, z uwzględnieniem tradycji, bo przecież każde "nowe" miało gdzieś swój początek. Bez podziałów na rock, pop, hip-hop czy elektronikę.

Około południa

Spotykamy się co tydzień w sobotę przed południem, aby posłuchać muzyki odpowiedniej na tę porę. Czasami Trójkę odwiedzają nasi goście i wtedy jest jeszcze ciekawiej.

Podsumowanie dnia

Informacje, które się liczą. Rozmowa, której opłaca się posłuchać. Plus trzy grosze reszty, które poprawią humor.

Polski bit

"Polski bit" to nowa audycja na antenie radiowej Trójki, w której prezentowane będą najświeższe brzmienia polskiej sceny muzycznej. 

Poranki Piotra Metza

Piotr Metz i jego muzyczni goście opowiadają o najważniejszych piosenkach w historii muzyki polskiej i światowej.

Powieść w Trójce

W Programie Trzecim prezentowane są fragmenty powieści polskich i zagranicznych pisarzy.

Prawdy sprawdzone

To cykl, w którym będziemy sprawdzać, czy to w co wierzymy albo chcemy wierzyć, ma coś wspólnego z rzeczywistością. 

Przodownicy lektury

Książki głośne, kontrowersyjne, wybitne. Felietony, zapowiedzi, rozmowy z autorami. Nowości i bestsellery.

Psychodnia

Uwaga, miłośnicy zwierząt! Otwieramy "Psychodnię" – audycję, w której behawiorystka zwierząt Aneta Awtoniuk pomaga właścicielom czworonogów i nie tylko w sprawach kluczowych dla ich wychowania.

Puls Europy

Dyskusja i debata dotycząca aktualnych i najważniejszych wydarzeń europejskich.

Puls Trójki

Audycja publicystyczna, część popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki".

Radio Teheran

Muzyczna podróż do Teheranu i okolic. Pop lat 60. i 70., kino i muzyka filmowa, poezja Hafeza, Rumiego i Omara Khayyama,

Radiowy Dom Kultury

Audycja o kulturze szeroko pojętej: festiwale, wystawy, koncerty, a także zapowiedzi mających nastąpić wydarzeń kulturalnych.

Ranny wzmacniacz

Ranny, bo taka pora dnia. Wzmacniacz, bo ma pozytywnie nastroić i wzmocnić na pozostałą część weekendu. Muzycznie różnorodnie i nie zabraknie przebojów z różnych dekad i szuflad. 

Reportaż

Najlepsze reportaże najlepszych reportażystów Polskiego Radia.

Reszta świata

"Reszta świata" to audycja, w której Polska jest fragmentem większej całości. Jakie globalne procesy kształtują nasze postawy i wybory? A w jaki sposób decyzje podejmowane przez nas wpływają na życie ludzi mieszkających gdzieś daleko?

Rock’n’roll – historia powszechna

"Rock’n’roll – historia powszechna", czyli historia świata od narodzin rock’n’rolla. Muzyczna podróż przez najważniejsze wydarzenia półwiecza (1955-2005). Pięćdziesiąt lat w pięćdziesięciu godzinnych odcinkach. Historia świata i Polski zilustrowana najciekawszymi utworami "z epoki".

Sekcja rytmiczna

Audycja muzyczna, w której dominują brzmienia XXI wieku ze wszystkich stron świata. Unikając podziałów gatunkowych, gramy to, co nowe i dobre, zanim osiągnie status kultowego.

Śniadanie w Trójce

Program prowadzi Beata Michniewicz. Solidne sobotnie śniadanie. Godzinne podsumowanie wydarzeń tygodnia z elementami prognozy na najbliższe dni.

Świat i ludzie

Podsumowanie najważniejszych wydarzeń tygodnia w polityce międzynarodowej.

Teren Kultura

Agnieszka Obszańska informuje Słuchaczy o najnowszych wydarzeniach kulturalnych.

Trójka pod Księżycem

Najkrótsza definicja radia? Wystarczy jedna litera, spójnik: "z". Bycie razem, bycie "z" - to jest w radiu najważniejsze, prawda?

Trójkowo, filmowo

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w styczniu 1997 roku. Przez lata zmieniała się jej formuła, dni i godziny nadawania, czas trwania, ale tytuł pozostał ten sam.

Trójkowy Budzik

W programie piosenka dnia, kalendarium muzyczne, prognoza pogody, informacje drogowe, szelest prasy, "Wszystkie drogi prowadzą do Nashville" oraz konkursy! Ponadto najlepsza muzyka do budzenia, dużo uśmiechu i pytania rozbudzające ciekawość.

Trójkowy detektyw

Kryminały, przestępstwo, zbrodnia, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynosi prawdziwe życie, książki, filmy, seriale.

Trójkowy Ossobowy

Moja przygoda z Trójką trwa już sporo ponad 20 lat. Sądzę, że przez te lata, udało nam się, wraz ze słuchaczami, wydobyć słowo folk z lamusa i nadać mu całkiem nowe znaczenie.

Trzecia Strona Księżyca

Pełnia… to czas magiczny, twórczy, ale również i mroczny. Światło Księżyca potrafi wzruszyć, hipnotyzuje i magnetyzuje, tak jak muzyka, która towarzyszy trójkowym spacerom po Trzeciej Stronie Księżyca.

Trzy kwadranse jazzu

W krainę jazzu zaprasza mistrz Jan Ptaszyn Wróblewski. Najlepsze wykonania i ciekawostki - wszystko dla miłośników jazzu.

Vlogowskaz

W każdą środę o 9.50 Gabriela Darmetko przedstawia największe internetowe osobowości. Gwiazdy youtuba, snapchata, instargrama, wpływowi blogerzy, osoby dyktujące trendy i influencerzy – kim są? O czym opowiadają swojej widowni? Za co kochają ich miliony odbiorców? O tym wszystkim usłyszycie w Blogowskazie.

W tonacji Trójki

Audycja muzyczna "W tonacji Trójki" przez lata cieszyła się wielką popularnością słuchaczy.

Z definicji Europa

Ernest Zozuń wraz z korespondentami Polskiego Radia opowiada o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

Zagadkowa niedziela

"Zagadkowa Niedziela" to edukacyjna audycja dla najmłodszych i ich rodziców. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy dotyczących otaczającego nas świata – co to jest bakteria, a gdzie znajduje się arteria? Co można zobaczyć szkiełkiem, a co gołym okiem?

Zapraszamy na weekend

Jak dobrze zacząć weekend?Po pierwsze wspólnie, czyli z państwem. Po drugie, przy garści ulubionych piosenek. Po trzecie, z kubkiem aromatycznej kawy i interesującym gościem tuż po siódmej.

Żyjemy w Europie

Dyskusja i debata poświęcona najważniejszym zagadnieniom europejskim w tym miesiącu, ukazująca funkcjonowanie instytucji i ustawodawstwa UE z punktu widzenia zwykłego obywatela.
Section07
Section21
Archiwalne audycje