JedynkaAudycje
Section06
Lista audycji

Ekspres Jedynki

Najnowsze informacje z kraju i ze świata, muzyka, rozrywka, ale również pogłębione analizy, dyskusje i debaty

Eureka

"Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy".

Historia żywa

Cykl audycji "Historia żywa" to spotkania z prof. Andrzejem Nowakiem historykiem, których ideą jest pokazywanie historii nie jako wiedzy zamkniętej w podręcznikach, ale elementu naszej tożsamości narodowej, który stale wpływa na dokonywane przez nas wybory życiowe i całą naszą teraźniejszość.

Klasyczne Lato z Radiem

Po wcześniejszych wydaniach Klasycznego Lata z Radiem, poświęconych takim Mistrzom jak: Wiesław Ochman, Piotr Paleczny czy Krzysztof Penderecki, a także najpopularniejszym polskim twórcom muzyki filmowej jak Wojciech Kilar, Andrzej Kurylewicz czy Krzesimir Dębski; po wizytach w naszych słynnych uzdrowiskach, w których od lat odbywają się znane i lubiane letnie festiwale muzyczne, i w tym roku wędrować będziemy po tych licznie odwiedzanych przez miłośników muzyki, nie tylko z naszego kraju kurortach.

Koncert życzeń

Audycja kontaktowa dla słuchaczy Jedynki, którzy chcą dedykować swoje życzenia bliskim osobom.

Kościoły w Polsce i na świecie

Ekumeniczna audycja Redakcji Religijnej Polskiego Radia prezentująca różne wspólnoty chrześcijańskie. Ich życie i działalność, historię oraz plany.

Kronika Sportowa

Kronika sportowa to codzienna audycja nadawana na antenie radiowej Jedynki, podsumowująca wydarzenia sportowe.

Kultura na wakacje

Do udziału w naszych audycjach zapraszamy najwybitniejszych polskich artystów: aktorów, reżyserów, pisarzy, przedstawicieli świata sztuk plastycznych i muzycznych, twórców i odtwórców.

Lato z przyrodą

Dziennikarze "Ekspresu Jedynki" udają się z wizytą do trudno dostępnych zakątków Polski, których osobliwy urok zawdzięczany jest przyrodzie oraz działalności człowieka.

LATO Z RADIEM

"Lato z Radiem" jest dobrą receptą na spędzenie wesołych wakacji! Ma nowe pomysły i ciągle jest niekwestionowanym liderem na wakacyjnym radiowym rynku.

Lekcje języka polskiego

Audycje językowe poszerzające wiedzę językową słuchaczy, przestrzegające przed błędami, pokazujące także przykłady dobrej polszczyzny.

Lubię bo polskie

Polskie Radio w cyklu audycji "Lubię, Bo Polskie" chce wspierać krajowe firmy oraz zwrócić uwagę na jakość i walory rodzimych produktów i usług.

Muzyczna Jedynka

O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, "od zawsze" związani z Jedynką, jak Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Zbigniew Krajewski.

Muzyczny wehikuł czasu

Audycja przypomina, odkurza, chroni od zapomnienia najpiękniejsze głosy, najwartościowsze melodie, dobre czasy, wieczne mody, osobiste wspomnienia, prywatne wzruszenia…

Na stepach Kazachstanu

Cykl audycji reportażowych poświęconych losom Polaków na wschodzie - głównie w Kazachstanie, który jest dziś jednym z najliczniejszych Polonii na Wschodzie.

Nie raz przeczytane

Pytamy artystów występujących na tegorocznej trasie "Lata z Radiem", jakie są ich ulubione książki. Lektury, do których wracają, które są dla nich najważniejsze i które szczególnie polecają.

Nieznani Znani

Znane nazwiska, nieznane historie. Jakie życie prowadzą osoby, które mają wpływ na nasze życie? Kim są, gdy gasną światła kamer i schodzą z areny politycznych walk? Czy twarz, którą znamy z telewizji, jest prawdziwym obliczem, dorabianą gębą, a może celowo zakładaną maską, za którą skrywa się… ktoś zupełnie inny?

Noc z Jedynką

Pasmo słowno-muzyczne, podczas którego autorzy starają się nawiązać bliższy kontakt ze słuchaczami.

Patrz na prawo - magazyn konsumenta

"Patrz na prawo" to program, w którym rozmawiamy o ważnych dla każdego z nas problemach prawnych. Takich, które dotyczą codziennego życia : umów o pracę, podatków, spadków, ale także problemów rodzinnych czy konsumenckich.

Podwójne espresso

Podwójne espresso budzi wcześnie rano słuchaczy Jedynki z pozytywną energią . Prowadzący program, Monika Tarka i Robert Kilen, prywatnie małżeństwo, dbają o to aby nie brakowało rozbudzającej, optymistycznie nastrajającej muzyki, zarażają humorem i witalnością.

Polska i Świat

Magazyn "Polska i Świat" to wieczorne spotkanie z informacją i publicystyką.

Powroty Polskie

Audycja z udziałem słuchaczy realizowana w ramach akcji "Wielki powrót", dotycząca repatriacji Polaków ze Wschodu. 

Przy muzyce o sporcie

W audycji będzie można posłuchać relacji z ligowych boisk piłkarskich, ale też innych wydarzeń sportowych.

Radio Dzieciom

Teatr wyobraźni to nie tylko słuchowiska, to wszystkie radiowe audycje, które odwołują się właśnie do tej twórczej fantazji.

Radio Kierowców

Codzienne od 5.58 do 22.58 dwie minuty przed pełną godziną najświeższe wiadomości motoryzacyjne.

Słuchowisko w Jedynce

Pozycja adresowana do słuchaczy, otwartych na różnorodny, uniwersalny repertuar. Wśród prezentowanych w tym paśmie spektakli znajdziemy zarówno słuchowiska oryginalne, czyli dramaturgię dedykowaną radiowej scenie, jak również adaptacje dramatu, prozy oraz poezji.

Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia

Teatr Polskiego Radia to magiczne miejsce, niezwykle cenne dla polskiej kultury. Dzięki swoim prezentacjom – o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych – od wielu lat posiada ogromną rzeszę stałych słuchaczy.

Sygnały dnia

Już od godz. 6.00 mogą się Państwo dowiedzieć, co przyniesie nowy dzień.

Ślady na piasku

Audycja Redakcji Katolickiej inspirowana wydarzeniami, osobowościami oraz dziełami sztuki, które pozostawiły znaczący ślad w historii i nadal wpływają na życie Kościoła lokalnego i powszechnego.

Tak to bywało

W conocnej, dwugodzinnej audycji otwieramy naszym słuchaczom bogate archiwa dźwiękowe Polskiego Radia, prezentując najcenniejsze dokumenty świadczące o wielkiej klasie polskich artystów: słowa, dźwięku, humoru czy intelektu.

Tu jest muzyka

Każdego dnia ze słuchaczami spotka się inna osobowość antenowa prezentując różne gatunki muzyczne.

Tydzień kontra tydzień

Publicystyczne podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia oraz zapowiedź wydarzeń kolejnych dni. Rozmowy i komentarze.

W SAMO POŁUDNIE

Magazyn publicystyki radiowej podejmujący aktualne tematy dnia. Informacje, komentarze, opinie czyli esencja tematów podanych w dynamicznej formie.

Wyszehradio

Cykliczna audycja powstająca przy współpracy Polskiego Radia z nadawcami publicznymi krajów Grupy Wyszehradzkiej. Wspólny projekt ma na celu promowanie wiedzy o kulturze, społeczeństwie i zagadnieniach polityczno-gospodarczych naszych krajów, a przez to przybliżenie społeczeństw państw należących do V4.
Section07
Audycje historyczne Jedynki
Section21