Gospodarka dla każdego

Słuchaj nas codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Radiowej Jedynki - "Aktualności - Ekonomiczne ABC ok 7.40 i "Gospodarczy temat dnia" ok. 16.25.

17:10 - 17:30Ekspres Jedynki Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Debata Jedynki

Informacje gospodarcze

Owce zamiast trzody - czy to dobry pomysł?

Owce zamiast trzody - czy to dobry pomysł?

Wobec występującego w Polsce afrykańskiego pomoru świń, pojawiają się propozycje, żeby rolnicy na terenach dotkniętych ASF zmieniali profil produkcji. Jednym z pomysłów jest hodowla owiec. 

Rząd przyjął projekt ustawy o utworzeniu sieci szpitali. Zdanie odrębne wicepremiera Gowina. Krytyka opozycji

Rząd przyjął projekt ustawy o utworzeniu sieci szpitali. Zdanie odrębne wicepremiera Gowina. Krytyka opozycji

To jest początek naszej kolejnej reformy - powiedziała premier Beata Szydło po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów, na którym przyjęto projekt dotyczący utworzenia systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieci szpitali. Zdanie odrębne do projektu ustawy o sieci szpitali zgłosił wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Reformę krytykuje opozycja.

Gospodarka dla każdego w poprzednich edycjach

Większa składka do budżetu Unii

Do budżetu UE w 2013 r. wpłacić mamy – wedle wstępnego projektu – 17,8 mld zł. Składka rośnie z roku na rok, ale jesteśmy na dużym plusie, bo dostaniemy 81 mld zł

Unijny nadzór bankowy z Polską czy bez?

Komisja Europejska jutro ma przedstawić propozycję poddania banków strefy euro kontroli jednej instytucji i ma to być sposób na uchronienie systemu banowego przed kolejnymi kryzysami.