Jak pokonać raka?

Jedynka
Andrzej Gralewski 28.07.2012
Jak pokonać raka?
foto: Glow Images/East News

Już dziś co czwarta śmierć mieszkańca naszego globu spowodowana jest właśnie rakiem. A lekarze ostrzegają, że w najbliższych latach ponad 40 % ludzkości będzie chorowało na jakiś rodzaj nowotworu.

Złe są także prognozy dla naszego kraju. Za 10 lat w Polsce zapadać na nowotwory ma rocznie ponad 150 tysięcy osób. Czy można odwrócić te złe tendencje?
Na początku lipca podpisano w Warszawie porozumienie o współpracy miedzy polskim konsorcjum składającym się z pięciu placówek badawczych, a największym amerykańskim centrum zajmującym się leczeniem i badaniem nowotworów, MD Anderson Cancer Center z Uniwersytetu w Texasie. Co to oznacza dla naszych badaczy, ale przede wszystkim dla pacjentów? czy dzięki temu polscy chorzy na nowotwory będą mieć dostęp do najnowszych terapii?

O tym opowiadają profesor Waldemar Priebe, współautor idei, wybitny uczony pracujący w Centrum Raka na Uniwersytecie Teksańskim w Houston, oraz profesor Przemysław Juszczyński z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, członek Amerykańskiego Towarzystwa Badań nad Rakiem.

Audycję prowadził Krzysztof Michalski.

Komentarze:

sortuj
liczba komentarzy: 0
    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
12:00 - 13:00Z KRAJU I ZE ŚWIATA – magazynSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Polecamy:

Portal PolskieRadio.pl wygrał konkurs "Editors' Lab"

Portal PolskieRadio.pl wygrał konkurs Editors Lab

Główna nagroda w organizowanym po raz drugi w Polsce hackathonie dziennikarskim "Editors' Lab" przypadła drużynie portalu Polskiego Radia. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę w światowym finale konkursu w Barcelonie. Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny TVN24 i magazynu "Brief".

Zdrada w związku jest bardzo bolesna

Zdrada w związku jest bardzo bolesna

- Miłość jest dwuosobowa, ale radzić sobie z nią musimy w pojedynkę - mówi Andrzej Komorowski. Podkreśla, że partnera można zdradzić fizycznie, ale również psychicznie.

Bądź z nami w kontakcie: