Jedynka

"Choinki Jedynki" rozkręcają się

12.11.2012 20:00
Coraz więcej prac przychodzi na konkurs rysunkowy, organizowany po raz jedenasty przez Program Pierwszy Polskiego Radia w ramach akcji charytatywnej.
Praca nadesłana na akcje Choinki Jedynki 2012
Praca nadesłana na akcje Choinki Jedynki 2012

 - Mamy już wiele prac konkursowych i znowu dzieci zaskakują nas swoją wyobraźnią - powiedziała Małgorzata Kownacka, koordynator konkursu i charytatywnej akcji radiowej Jedynki. Magię świąt Bożego Narodzenia już pięknie rysują, malują, wyklejają uczniowie od lat 6 do 16. Niestety nie przyjmujemy prac przedszkolaków, choć niektóre z nich zasługują na uznanie.

Od 19 do 30 listopada dwa razy dziennie w "Czterech porach roku" i "Popołudniu z radiową Jedynką" nasi jurorzy będą oceniali nadesłane prace i wybierali te, które później trafią na aukcję. Również od 19 listopada obrazki zaczną pojawiać się na stronie internetowej akcji.

>>> Odwiedź stronę "Choinek Jedynki" i czytaj więcej o akcji radiowej Jedynki

Praca
Praca nadesłana na konkurs "Choinki Jedynki"

Prace w formacie od A-4 do A-0 prosimy przysyłać pod adresem: Polskie Radio, Al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa, z dopiskiem "Choinki Jedynki". Najpiękniejsze jurorzy wybiorą na aukcję.
Prosimy o staranne zapakowanie dzieł, ponieważ zniszczone w transporcie nie mogą być prezentowane jurorom. Prace przyjmujemy do 25 listopada 2012 roku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Komitet Obrony Robotników

Czytaj także

Anna Dymna o "Choinkach Jedynki": dajmy szansę talentom

24.10.2012 12:27
Świąteczna Akcja Charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia wystartowała już po raz jedenasty. Tegoroczny cel to pomoc podopiecznym Fundacji "Mimo wszystko”.
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk
Posłuchaj
12'28 "Choinki Jedynki 2012" wystartowały!
więcej

/

Pieniądze zebrane z licytacji rysunków, malowanek, wyklejanek, wydzieranek i kolaży wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka terapeutycznego "Dolina Słońca", który prowadzi właśnie fundacja Anny Dymnej.

- Budynki już stoją. Teraz wyposażamy poszczególne pracownie. Potrzeb jest bardzo, bardzo dużo i każda pomoc się przyda. Jestem szczęśliwa, że "Choinki Jedynki" są z nami i że razem możemy pomagać dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie - mówiła w "Czterech porach roku" Anna Dymna.

>>Tu znajdziesz szczegóły organizacyjne oraz regulamin konkursu "Choinki Jedynki 2012"

W ośrodku przebywa obecnie 30 podopiecznych, ale docelowo ma ich być znacznie więcej. Fundacja zamierza zorganizować dla nich warsztaty terapeutyczne, od krawieckich i komputerowych, po malarskie i teatralne.

- To jest takie miejsce, gdzie ci ludzie odnajdują sens życia, gdzie czują się potrzebni, gdzie mogą rozwijać swoje talenty. A ukryte są w nich talenty nieprawdopodobne. Mamy świetnych grafików; są dziewczyny, które pięknie haftują. Trzeba tylko dać im szansę - podkreślała Anna Dymna.

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka z szefową Fundacji "Mimo wszystko". W drugiej części audycji o szczegółach akcji "Choinki Jedynki 2012" mówiła Agnieszka Kunikowska, która jest głosem akcji. 

pg