Jedynka

"Choinki Jedynki" rozkręcają się

12.11.2012 20:00
Coraz więcej prac przychodzi na konkurs rysunkowy, organizowany po raz jedenasty przez Program Pierwszy Polskiego Radia w ramach akcji charytatywnej.
Praca nadesłana na akcje Choinki Jedynki 2012
Praca nadesłana na akcje Choinki Jedynki 2012

 - Mamy już wiele prac konkursowych i znowu dzieci zaskakują nas swoją wyobraźnią - powiedziała Małgorzata Kownacka, koordynator konkursu i charytatywnej akcji radiowej Jedynki. Magię świąt Bożego Narodzenia już pięknie rysują, malują, wyklejają uczniowie od lat 6 do 16. Niestety nie przyjmujemy prac przedszkolaków, choć niektóre z nich zasługują na uznanie.

Od 19 do 30 listopada dwa razy dziennie w "Czterech porach roku" i "Popołudniu z radiową Jedynką" nasi jurorzy będą oceniali nadesłane prace i wybierali te, które później trafią na aukcję. Również od 19 listopada obrazki zaczną pojawiać się na stronie internetowej akcji.

>>> Odwiedź stronę "Choinek Jedynki" i czytaj więcej o akcji radiowej Jedynki

Praca
Praca nadesłana na konkurs "Choinki Jedynki"

Prace w formacie od A-4 do A-0 prosimy przysyłać pod adresem: Polskie Radio, Al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa, z dopiskiem "Choinki Jedynki". Najpiękniejsze jurorzy wybiorą na aukcję.
Prosimy o staranne zapakowanie dzieł, ponieważ zniszczone w transporcie nie mogą być prezentowane jurorom. Prace przyjmujemy do 25 listopada 2012 roku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna o "Choinkach Jedynki": dajmy szansę talentom

24.10.2012 12:27
Świąteczna Akcja Charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia wystartowała już po raz jedenasty. Tegoroczny cel to pomoc podopiecznym Fundacji "Mimo wszystko”.
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk
Posłuchaj
12'28 "Choinki Jedynki 2012" wystartowały!
więcej

/

Pieniądze zebrane z licytacji rysunków, malowanek, wyklejanek, wydzieranek i kolaży wykonanych przez dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka terapeutycznego "Dolina Słońca", który prowadzi właśnie fundacja Anny Dymnej.

- Budynki już stoją. Teraz wyposażamy poszczególne pracownie. Potrzeb jest bardzo, bardzo dużo i każda pomoc się przyda. Jestem szczęśliwa, że "Choinki Jedynki" są z nami i że razem możemy pomagać dzieciom niepełnosprawnym intelektualnie - mówiła w "Czterech porach roku" Anna Dymna.

>>Tu znajdziesz szczegóły organizacyjne oraz regulamin konkursu "Choinki Jedynki 2012"

W ośrodku przebywa obecnie 30 podopiecznych, ale docelowo ma ich być znacznie więcej. Fundacja zamierza zorganizować dla nich warsztaty terapeutyczne, od krawieckich i komputerowych, po malarskie i teatralne.

- To jest takie miejsce, gdzie ci ludzie odnajdują sens życia, gdzie czują się potrzebni, gdzie mogą rozwijać swoje talenty. A ukryte są w nich talenty nieprawdopodobne. Mamy świetnych grafików; są dziewczyny, które pięknie haftują. Trzeba tylko dać im szansę - podkreślała Anna Dymna.

Posłuchaj całej rozmowy Romana Czejarka z szefową Fundacji "Mimo wszystko". W drugiej części audycji o szczegółach akcji "Choinki Jedynki 2012" mówiła Agnieszka Kunikowska, która jest głosem akcji. 

pg