MUZYCZNA JEDYNKA Następny odcinek audycji dnia 22.04.2014 o godzinie 13:00

prow. Maria Szabłowska


14:15 - Maria Yaremchuk, reprezentantka Ukrainy w tegorocznym Konkursie Eurowizji


W tym m.innymi:
13.00 - Aktualności
13.05 - Radio Kierowców
13.06 - Pogoda
13.25 - Kalendarium muzyczne
14.00 - Aktualności
14.05 - Radio Kierowców
14.06 - Pogoda
14.30 - Kalendarium muzyczne

Prowadzący

O audycji

Oferta muzyczna Programu Pierwszego Polskiego Radia jest niezwykle różnorodna. Kierujemy ją do Słuchaczy, którzy cenią tradycję ale i we współczesnych propozycjach chcą znaleźć szlachetne brzmienia. Oferujemy więc na antenie Jedynki piosenki w różnych stylach, ale zawsze najwyższej jakości. U nas usłyszą Państwo zarówno Irenę Santor, Andrzeja Zauchę, czy Mieczysława Fogga, jak i Adele, Anię Rusowicz, Janusza Radka, czy Lanę Del Rey.

O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, "od zawsze" związani z Jedynką, jak Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Zbigniew Krajewski. Także "redakcyjna młodzież" - Iza Żukowska oraz Zbigniew Zegler - gwarantują, że Słuchacze każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w Muzycznej Jedynce usłyszą wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o goszczących w Jedynce artystach, a dzięki licznym konkursom wybiorą się na koncerty lub powiększą swoje kolekcje płytowe. 

Zapraszamy Państwa do spędzania czasu z muzyką w Jedynce, która skłania do refleksji, uspokaja i poprawia humor, o czym przekonują jej twórcy: Abba, Budka Suflera, Queen, Anna Jantar, Michael Jackson, Madonna, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Sting, The Beatles, Stevie Wonder, Kayah, Amy Winehouse, Lady Pank, Krzysztof Krawczyk, Selah Sue, Ania Dąbrowska, Joe Dassin, Czesław Śpiewa, Francis Lai i wielu innych.

Poza Muzyczną Jedynką polecamy Państwu audycje autorskie, w których najlepsi w Polsce eksperci prezentują specjalnie wyselekcjonowane nagrania z różnych nurtów. Dzięki nim przez całą dobę mogą Państwo obcować z muzyką przez duże "M". Na audycje przepełnione duchem słodkiego retro, rock and rolla, etno, country i rockabilly, zapraszają m.in.: legendarni Danuta Żelechowska i Jan Zagozda, laureat Paszportu Polityki Maciej Szajkowski, słynny śpiewak operowy Kazimierz Kowalski, tłumacz i aktywista Towarzystwa Ludzi Normalnych Roman Rogowiecki, żywa encyklopedia rock and rolla Dariusz Michalski, słynny propagator "obu muzyk" - country & western - Korneliusz Pacuda, czy zasłużony dla rocka, punka i ostrzejszych brzmień Marek Wiernik.

Do usłyszenia w Jedynce!Poprzednie audycje

Gaba Kulka kocha muzykę, ale kocha też radio

Gaba Kulka pochodzi z artystycznego domu, ale rodzice nie ingerowali w jej gust muzyczny i nie narzucali jej, czego ma słuchać. Dlatego słucha różnej muzyki, klasycznej również. I ma sentyment do radia, o czym mówi w radiowej Jedynce w specjalnym wydaniu programu "Bez Tajemnic" pt. "Baby Wielkanocne"

Marek Gaszyński - jego piosenki cieszą słuchaczy od 55 lat

Marek Gaszyński obchodzi 55-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się 17 kwietnia koncert, podczas którego zaśpiewali rodzinnie Andrzej i Jacek Zielińscy, Natalia i Paulina Przybysz oraz dwa pokolenia Miśkiewiczów.

Magda Umer i piosenki jej życia

W specjalnym wydaniu programu "Bez Tajemnic" pt. "Baby Wielkanocne" gościem radiowej Jedynki była piosenkarka, dziennikarka, scenarzystka, aktorka i autorka recitali Magda Umer.

Światowe gwiazdy jazzu tradycyjnego zagoszczą w Iławie

Na Złotej Tarce, czyli Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie wystąpią zespoły, które są historią dla tego gatunku muzycznego. Jakich atrakcji można się spodziewać na festiwalu, którym w tym roku będzie obchodził jubileusz?

Piosenka dnia Jedynki. Bo Saris "She’s on fire"

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki we wtorek 22 kwietnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.

Piosenka dnia Jedynki. Alicja Węgorzewska "Margherita"

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 18 kwietnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.

Festiwal Rock Stars: promujemy młodych muzyków już 12 lat

- Rock nam w duszach gra, ale festiwal gromadzi różne style, szeroko pojętą muzykę rozrywkową - powiedział w radiowej Jedynce Krzysztof Ferdyn, gitarzysta zespołu Niegrzeczni i współorganizator katowickiego Festiwal Rock Stars, którego radiowa Jedynka jest patronem medialnym.