MUZYCZNA JEDYNKA Następny odcinek audycji dnia 20.10.2014 o godzinie 13:00

prow. Małgorzata Kościelniak


14.15 – gość - Maciej Werk - Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych „Soundedit  Festival”

Prowadzący

O audycji

O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, "od zawsze" związani z Jedynką, jak Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Zbigniew Krajewski.

W programie m.innymi:
13.00 - Aktualności
13.05 - Radio Kierowców
13.06 - Pogoda
13.25 - Kalendarium muzyczne
14.00 - Aktualności
14.05 - Radio Kierowców
14.06 - Pogoda
14.30 - Kalendarium muzyczne

O wybór najdoskonalszych utworów dbają nasi zasłużeni autorzy, "od zawsze" związani z Jedynką, jak Maria Szabłowska, Paweł Sztompke i Zbigniew Krajewski. Także Iza Żukowska, Malgorzata Kościelniak, Marcin Kusy, Adam Rozlach i Zbigniew Zegler gwarantują, że Słuchacze każdego dnia, od poniedziałku do piątku, w Muzycznej Jedynce usłyszą wartościową muzykę, z wywiadów dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o goszczących w Jedynce artystach, a dzięki licznym konkursom wybiorą się na koncerty lub powiększą swoje kolekcje płytowe.

Zapraszamy Państwa do spędzania czasu z muzyką w Jedynce, która skłania do refleksji, uspokaja i poprawia humor, o czym przekonują jej twórcy: Abba, Budka Suflera, Queen, Anna Jantar, Michael Jackson, Madonna, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Sting, The Beatles, Stevie Wonder, Kayah, Amy Winehouse, Lady Pank, Krzysztof Krawczyk, Selah Sue, Ania Dąbrowska, Joe Dassin, Czesław Śpiewa, Francis Lai i wielu innych.

Poza Muzyczną Jedynką polecamy Państwu audycje autorskie, w których najlepsi w Polsce eksperci prezentują specjalnie wyselekcjonowane nagrania z różnych nurtów. Dzięki nim przez całą dobę mogą Państwo obcować z muzyką przez duże "M". Na audycje przepełnione duchem słodkiego retro, rock and rolla, etno, country i rockabilly, zapraszają m.in.: legendarni Danuta Żelechowska i Jan Zagozda, laureat Paszportu Polityki Maciej Szajkowski, słynny śpiewak operowy Kazimierz Kowalski, tłumacz i aktywista Towarzystwa Ludzi Normalnych Roman Rogowiecki, żywa encyklopedia rock and rolla Dariusz Michalski czy słynny propagator "obu muzyk" - country & western - Korneliusz Pacuda.

Do usłyszenia w Jedynce!

Poprzednie audycje

Ostatnie takie tango Budki Suflera

Ostatnie takie tango Budki Suflera

Zespół zapowiedział, że koncert w katowickim spodku w niedzielę 19 będzie ich ostatnim telewizyjnym koncertem. Budka Suflera zagra oczywiście swój wielki przebój "Takie tango".

Ewa Błaszczyk: potrzebny jest też Budzik dla dorosłych

Ewa Błaszczyk: potrzebny jest też "Budzik" dla dorosłych

- Mam nadzieję, że powstanie klinika dla osób powyżej 18 roku życia. Potrzeba jest zwłaszcza ze względu na kierowców i motocyklistów, którzy zapadli w śpiączki - mówiła w Jedynce aktorka Ewa Błaszczyk, która stoi na czele Fundacji "Akogo?"

Piosenka dnia Jedynki. Asaf Avidan Over My Head

Piosenka dnia Jedynki. Asaf Avidan "Over My Head"

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 20 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.

Piosenka dnia Jedynki. Carla Bruni Le Pingouin

Piosenka dnia Jedynki. Carla Bruni "Le Pingouin"

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 17 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.

Koncert Dalekie wybrzeża ciszy. Kukuła: chcemy przypomnieć poezję Jana Pawła II

Koncert "Dalekie wybrzeża ciszy". Kukuła: chcemy przypomnieć poezję Jana Pawła II

- Chcąc poznać osobowość Jana Pawła II, trzeba czytać jego wiersze. Zawarte w nich jest głębokie przesłanie, nie tylko w sensie wiary, ale również spojrzenia na świat. To całościowa wizja świata człowieka, który choć czuje się osamotniony, to jednak szuka wspólnoty - mówił w Jedynce Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

SuperSTARcie Moniki Borzym: utożsamiam się rockandrollowcami

SuperSTARcie Moniki Borzym: utożsamiam się rockandrollowcami

- Mają bardzo wiele wspólnego z jazzmanami, których miłość do muzyki również nie narodziła się na salonach. Powstała z potrzeby wolności i buntu - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Monika Borzym, która w pierwszym odcinku SuperSTARcia wykonała utwór zespołu Steppenwolf pt. "Born to be Wild".

Piosenka dnia Jedynki. Mrozu Poza logiką

Piosenka dnia Jedynki. Mrozu "Poza logiką"

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w czwartek 16 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.