JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 07.09.2014 o godzinie 19:25

RODZINNY TOR PRZESZKÓD

Prowadzący

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Podróż Ponaddźwiękowa

Podróż Ponaddźwiękowa!

"Flamenco – słoneczny skarb Hiszpanii" to kolejny koncert z cyklu "Podróży Ponaddźwiękowych". Zanim jednak powędrujemy do gorącej Andaluzji, w magiczny sposób przeniesiemy się do… Argentyny. Dlaczego?

Pierwszy dzień szkoły

Pierwszy dzień szkoły

Ten już za Wami. Ale czy wiecie, ze do szkoły chodzicie nie tylko Wy, ale także na przykład... drzewa?

Witamy, moc atrakcji dla Was mamy

Witamy, moc atrakcji dla Was mamy!

Szkoła to nie tylko nauka! To również spotkania z koleżankami i kolegami, dzielenie się wakacyjnymi wspomnieniami, wspólne wyprawy: do leśnej szkółki, na zawody latających psów czy do odwiedzenia Postaci z Bajek w dniu ich święta. Mamy też niezwykłą propozycję wzięcia udziału w kolejnej Podróży Ponaddźwiękowej.

Rodzinny Tor Przeszkód

Rodzinny Tor Przeszkód

W niedzielne wieczory zapraszamy wszystkich słuchaczy "Jedynki Dzieciom", i tych najmłodszych, i tych starszych, do wzięcia udziału w niezwykłej zabawie.

Zgadnij kto

Zgadnij kto…

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze witamy ... NIEZWYKŁEGO GOŚCIA.

Złota rybka?

Złota rybka?

Czy każda rybka jest złota? I czy każdą można poprosić o spełnienie trzech życzeń?

Wiosła w dłoń

Wiosła w dłoń!

Dziś wieczorem zapraszam Was na pełną emocji wyprawę po mazurskich jeziorach. Nie kajakiem. Ani żaglówką. Ani nawet nie na tratwie.

Nie ma go tylko biedronka. Podobno

Nie ma go tylko biedronka. Podobno

Każdy maluch dzisiaj słucha, bo to środa. A w środy są audycje dla malucha. Każdy maluch może też odwiedzić naszą przymierzalnię ogonów. Na jaki macie chęć?

Wielka księga. Czytam sobie

Wielka księga. Czytam sobie

To zbiór 6 opowiadań do samodzielnego czytania przez najmłodszych. Zagadka skarbu Arubaby, tajemnica walizki Hanumana czy trop detektywa Tytusa, to tylko część przygód, które czekają na początkującego czytelnika.

Cześć, wilki

Cześć, wilki!

Za osiedlem Cztery Wiatry rozciąga się kraina Dalej i Dalej. To tam jedenastoletni Filip śmiga na rowerze, gdy chce wyrwać się z domu i uciec od wakacyjnej nudy.

06:00 - 09:00SYGNAŁY DNIA Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Po pierwsze ekonomia

Koncerty dla dzieci

Argentyna - od tanga do pingwina

Argentyna  - od tanga do pingwina

Pierwszy w tym roku koncert dla dzieci na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego poświęcony był tangu. Cykl nosi nazwę "Podróże ponaddźwiękowe".