JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 31.10.2014 o godzinie 19:25

Tydzień pod hasłem „Zapraszamy, zapraszamy…” ;
W ostatnim tygodniu października zaprosimy naszych słuchaczy na spotkanie z Jujją Wieslander, autorką wspaniałych książek dla dzieci i z Sonią - młodziutką autorką piosenek. Razem szukać będziemy duchów warszawskiej Starówki i sprawdzimy jak najmłodsi bawili się w stołecznym ZOO w Dniu Dyni, a w piątek odwiedzimy Powązki...

Lektura  od 27.10. do 14.11. - wybrane fragmenty książki Andrzeja Maleszki „Magiczne Drzewo. Cień Smoka” - czyta Lidia Sadowa.

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Strachy na lachy?

Strachy na lachy?

Kiedyś wierzono, że gdy zapada zmrok, na Starym Mieście pojawiają się duchy, zjawy, upiory... Co byście powiedzieli na to, gdybyśmy to dziś sprawdzili?

Uwaga Piosenka

Uwaga! Piosenka!

Długa i krótka, wesoła i smutna. Do wędrowania i podskakiwania. Albo po prostu do słuchania. I do śpiewania, oczywiście. Dziś w roli głównej PIOSENKA.

Czytacze, mole książkowe, książkomaniacy

Czytacze, mole książkowe, książkomaniacy!!!

Jesień w pełni, najwyższa pora zrobić zapasy na zimę! Zapasy książek, oczywiście! Do chrupania, pochłaniania, smakowania. Mam nadzieję, że dziś opowiecie mi jakie książki czekają na pożarcie w długie jesienne wieczory.

Magiczne drzewo. Cień smoka

Magiczne drzewo. Cień smoka

Smok i potężne stwory! Zamek na dnie morza i "cudowne dziecko"… A kolejna wielka przygoda zaczyna się, gdy nieostrożny czar wywołuje z głębin morskiego smoka wraz z armią groźnych stworów.

Zapraszamy, zapraszamy

Zapraszamy, zapraszamy…

Zapraszamy na spotkanie z Jujją Wieslander, autorką wspaniałych książek dla dzieci oraz Sonią - młodziutką autorką piosenek. Zaprosimy też na poszukiwanie duchów warszawskiej Starówki i na spacer po warszawskich Powązkach.

Rodzinny Tor Przeszkód

Rodzinny Tor Przeszkód

W niedzielne wieczory zapraszamy wszystkich słuchaczy "Jedynki Dzieciom", i tych najmłodszych, i tych starszych, do wzięcia udziału w niezwykłej zabawie.

Zgadnij kto

Zgadnij kto…

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze o 19.25 witamy ... NIEZWYKŁEGO GOŚCIA.

Kim są złodzieje gwiazd?

Kim są złodzieje gwiazd?

Skąd się wzięła Zorka? Dziewczynka z Gwiazd jest urocza, delikatna, z burzą śnieżnobiałych dredów na głowie.

06:00 - 09:00SYGNAŁY DNIA Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Koncerty dla dzieci

Argentyna - od tanga do pingwina

Argentyna  - od tanga do pingwina

Pierwszy w tym roku koncert dla dzieci na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego poświęcony był tangu. Cykl nosi nazwę "Podróże ponaddźwiękowe".