JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 20.09.2014 o godzinie 19:25

Prowadzący

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Najsłynniejsza pszczoła świata

Właściwie pszczółka. Bystra, rezolutna, pracowita i zabawna. Jest bohaterką animowanego serialu, a piosenka o niej stała się przebojem. Ma wielu przyjaciół i nie mniej przygód.

Tajemnicza, piękna postać

Często jest bohaterką bajek i baśni. Niektórzy podobno słyszeli jej śpiew. Niektórzy twierdzą, że widzieli jej postać nad brzegiem morza.

Kowboje i ... konie

Kto był najlepszym przyjacielem kowboja? Oczywiście koń! Razem przemierzali stepy, razem usiłowali wydostać się z opresji...

Bulaj, koja, dziób

Żagle staw! Taką komendę usłyszycie na początku naszego spotkania. A potem popłyniemy w rejs... Rzecz jasna żaglowcem, na którym można odpocząć na koi. Poobserwować jak wygląda świat na bulajem. Albo oglądać gwiazdy siedząc na dziobie.

Wakacyjne podróże i spotkania

Zapraszamy na wyprawę pod żaglami i zwiedzanie wspaniałego Daru Pomorza. Na spotkania z kowbojami i… syrenkami. Na wspólną zabawę w muzeum i na spotkanie z… pszczołami.

Rodzinny Tor Przeszkód

W niedzielne wieczory zapraszamy wszystkich słuchaczy "Jedynki Dzieciom", i tych najmłodszych, i tych starszych, do wzięcia udziału w niezwykłej zabawie.

Wakacje grzecznego psa

Kto jest najgrzeczniejszym, najmądrzejszym i najrozsądniejszym psem pod słońcem? Pamiętacie? To znany wam z poprzednich części "Przygód grzecznego psa" Winter, alaskan malamut.

Zgadnij kto?

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze o 19.25 witamy ... niezwykłego gościa!

Niejeden język polski

Gdzie usłyszymy słowa "ryczka", "świętojanki" i "kejter"? W jakiej części Polski zamiast "morza" mamy "młerze", a "ceczer" służy do słodzenia? Gdzie na powitanie powiemy sobie "serwus", a do szkoły można pojechać "dzyndzajem"?

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Koncerty dla dzieci

Argentyna - od tanga do pingwina

Pierwszy w tym roku koncert dla dzieci na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego poświęcony był tangu. Cykl nosi nazwę "Podróże ponaddźwiękowe".