JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 21.09.2014 o godzinie 19:25

RODZINNY TOR PRZESZKÓD

Prowadzący

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Na owady nie ma rady...

Na owady nie ma rady...

Często nas denerwują i bywają uciążliwe. Bzyczą, latają tuż przed nosem, a czasem także boleśnie kąsają.

Dla każdego coś interesującego

Dla każdego coś interesującego

W tym tygodniu znajdzie się coś ciekawego i dla miłośników muzyki, i dla młodych przyrodników, i dla osób potrzebujących czyjegoś wsparcia i szukających go w dobrej książce lub odprężającym śmiechu! I oczywiście będziemy świętować … Dzień Przedszkolaka!

Rodzinny Tor Przeszkód

Rodzinny Tor Przeszkód

W niedzielne wieczory zapraszamy wszystkich słuchaczy "Jedynki Dzieciom", i tych najmłodszych, i tych starszych, do wzięcia udziału w niezwykłej zabawie.

Zgadnij kto?

Zgadnij kto?

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze o 19.25 witamy ... niezwykłego gościa!

Po co się śpi?

Po co się śpi?

Na pewno po to, żeby odpocząć. Ale może też po to, żeby coś się mogło przyśnić?

Czy wiecie, że...

Czy wiecie, że...

Ośmiornice to bardzo mądre zwierzęta? Gdyby chodziły do szkoły, prawdopodobnie byłyby prymusami.

13:00 - 16:00SOBOTA Z RADIOWĄ JEDYNKĄSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Teren mniej zabudowany

Koncerty dla dzieci

Argentyna - od tanga do pingwina

Argentyna  - od tanga do pingwina

Pierwszy w tym roku koncert dla dzieci na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego poświęcony był tangu. Cykl nosi nazwę "Podróże ponaddźwiękowe".