JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 29.11.2014 o godzinie 19:25

ZGADNIJ KTO...

Zaprasza Joanna Ficińska

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Harfa, koniczynka i zieleń

Harfa, koniczynka i zieleń

To z pewnością znaki szczególne tego kraju. Mówi się o nim, że jest Zieloną Wyspą, a jego mieszkańcy uwielbiają śpiew, taniec i opowieści. Ten kraj to oczywiście Irlandia.

Co po lekcjach?

Co po lekcjach?

Jeśli czasem nudzisz się po lekcjach i nie wiesz zupełnie jak wypełnić wolny czas, mamy dla Ciebie propozycje!

Ale kino

Ale kino!

To festiwal filmów zorganizowany specjalnie dla Was. Odbywa sie co roku w Poznaniu i zaczyna się za kilka dni.

Nie ma dzieci, są ludzie

"Nie ma dzieci, są ludzie"

Tak powiedział kiedyś Janusz Korczak. Mówił też, że "dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały...”. I że jak każdy człowiek, dziecko ma swoje prawa. Jakie?

Zapraszamy, ważne informacje dla Was mamy

Zapraszamy, ważne informacje dla Was mamy

A rozmawiać będziemy o prawach (i obowiązkach) każdego dziecka, o blogu, na którym znaleźć można informacje o książkach polecanych rówieśnikom i o "małym wielkim gotowaniu".

Rodzinny Tor Przeszkód

Rodzinny Tor Przeszkód

W niedzielne wieczory o 19.25 zapraszamy wszystkich słuchaczy "Jedynki Dzieciom" - i tych najmłodszych, i tych starszych - do wzięcia udziału w niezwykłej zabawie.

Zgadnij kto?

Zgadnij kto…?

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze o 19.25 witamy ... niezwykłego gościa!

Chciałbym być...

Chciałbym być...

Piłkarzem..., koszykarzem..., kierowcą rajdowym..., albo może sprawozdawcą sportowym. Czy można to wszystko zrobić mając na przykład 10 lat?

Co najbardziej lubicie robić w szkole?

Co najbardziej lubicie robić w szkole?

Oczywiście poza przerwami. Może szkoła jest miejscem, gdzie można odkryć dla siebie niezwykłe hobby? Może zacząć coś zbierać, albo czymś się interesować?

03:00 - 05:00TAK TO BYŁO Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Koncerty dla dzieci

Polska, czyli o berku i oberku

Polska, czyli o berku i oberku

Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 16. listopada o godz. 11.00 na kolejny koncert z cyklu „Podróże ponaddźwiękowe”.