JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 07.09.2014 o godzinie 19:25

RODZINNY TOR PRZESZKÓD

Prowadzący

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Nie ma go tylko biedronka. Podobno

Nie ma go tylko biedronka. Podobno

Każdy maluch dzisiaj słucha, bo to środa. A w środy są audycje dla malucha. Każdy maluch może też odwiedzić naszą przymierzalnię ogonów. Na jaki macie chęć?

Wielka księga. Czytam sobie

Wielka księga. Czytam sobie

To zbiór 6 opowiadań do samodzielnego czytania przez najmłodszych. Zagadka skarbu Arubaby, tajemnica walizki Hanumana czy trop detektywa Tytusa, to tylko część przygód, które czekają na początkującego czytelnika.

Cześć, wilki

Cześć, wilki!

Za osiedlem Cztery Wiatry rozciąga się kraina Dalej i Dalej. To tam jedenastoletni Filip śmiga na rowerze, gdy chce wyrwać się z domu i uciec od wakacyjnej nudy.

Nie odrobiłem lekcji, bo...

Nie odrobiłem lekcji, bo...

Samolot pełen małp, najazd wikingów czy zabłąkany pingwin… Gdy trzeba wytłumaczyć brak pracy domowej, dziecięca inwencja nie zna granic, a niesamowite historie mnożą się jak szalone. Ale uwaga! Każda wymówka działa tylko raz!

Każda strona wyobrażona

Każda strona wyobrażona

Jak wyglądają muriny? Co się stanie, jeśli sąsiadom rozbiegną się pancerniki? I czy w ręczniku można znaleźć natchnienie?

Waran z Komodo

Waran z Komodo

I inne smoki... Nie tylko są bohaterami bajek i legend. Czasem można je zobaczyć na własne oczy. Albo usłyszeć o nich w Jedynce dzieciom.

Wieczorne opowieści

Wieczorne opowieści

Sierpniowe wieczory to wspaniały czas na snucie opowiadań: wspomnień z rodzinnych wypraw na ryby, opowieści o bohaterach ulubionych lektur i o… potworach!

Rodzinny Tor Przeszkód

Rodzinny Tor Przeszkód

W niedzielne wieczory zapraszamy wszystkich słuchaczy "Jedynki Dzieciom", i tych najmłodszych, i tych starszych, do wzięcia udziału w niezwykłej zabawie.

Na tropach leśnych zwierząt

Na tropach leśnych zwierząt

Najczęściej pojawiają się na leśnych dróżkach bardzo wczesnym rankiem. Może dlatego, że chcą być tam przed nami? Może dlatego, że spokojnie chcą znaleźć miejsce kryjówki i stamtąd obserwować nas: ludzi, kiedy pojawiamy się na spacerach...

00:00 - 03:00MUZYKA NOCĄSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: TAK TO BYWAŁO

Koncerty dla dzieci

Argentyna - od tanga do pingwina

Argentyna  - od tanga do pingwina

Pierwszy w tym roku koncert dla dzieci na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego poświęcony był tangu. Cykl nosi nazwę "Podróże ponaddźwiękowe".