JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 23.12.2014 o godzinie 19:25

Tradycje związane z choinką- rozmowa z etnografem

Zaprasza Joanna Ficińska

Lektura: 22-26.12.14 - wybrane fragmenty „Historia Miksa, Maksa i Meks” Luisa Sepulvedy. Czyta Szymon Kuśmider

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Historia Miksa, Maksa i Meks

Historia Miksa, Maksa i Meks

Kot Miks i mysz Meks po niespodziewanym spotkaniu dają sobie nawzajem wszystko, co mają najlepszego, tworząc w ten sposób swoisty dekalog prawdziwej przyjaźni.

Dookoła choinki

Dookoła choinki

Na ten tydzień czekaliśmy wszyscy przez cały rok. Spędzimy go przy choince, przy świetle zapalonych lampek, przy dźwiękach kolęd. Posłuchamy opowieści o tym, jak święta spędzają podróżnicy, jak wyglądały ozdoby choinkowe sto i dwieście lat temu. Świątecznie pomuzykujemy, pokolędujemy, powspominamy - wszystkim życząc Wesołych Świąt.

Zgadnij co?

Zgadnij co?

Zgadnij co jest dziś przedmiotem naszej zagadki i jednocześnie tematem spotkania?

Kto nastrój Świąt czuje, ten chętnie rymuje

Kto nastrój Świąt czuje, ten chętnie rymuje!

I choć śniegu brak, wszyscy są na tak! A może inaczej: Każda buzia uśmiechnięta, bo niedługo będą Święta! Moi drodzy, dziś zapraszam na wielkie przedświąteczne... nie, nie, nie sprzątanie, ale rymowanie!

Co może złota rybka?

Co może złota rybka?

I czy jest rekordzistką w spełnianiu życzeń? A może wśród ryb, niekoniecznie złotych, są jacyś inni rekordziści.

A psik

A psik!

Jesień i zima to pory roku, w których najczęściej kichamy.

Prezentów czas

Prezentów czas

Ale jak sprawić, żeby prezent był niezapomniany i wyjątkowy? Może zrobić go samodzielnie?

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Koncerty dla dzieci