JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 24.10.2014 o godzinie 19:25

Tydzień pt.  „Spotkania pełne pytań i odpowiedzi”;

Kto może zostać nurkiem? O czym mówią zielony i czerwony ludzik na sygnalizatorze? Co późną jesienią i zimą dzieje się z pająkami, motylami i pszczołami? Dlaczego kochamy kundelki? Na te pytania odpowiadać będziemy w kolejne wieczory.

Lektura:  20 - 24 bm.:  Anna Cieślak czyta wybrane fragmenty książki Jujji i Tomasa Wieslander  pt. „Kajtek i miś” w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk z Wydawnictwa Zakamarki.

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Kim są złodzieje gwiazd?

Kim są złodzieje gwiazd?

Skąd się wzięła Zorka? Dziewczynka z Gwiazd jest urocza, delikatna, z burzą śnieżnobiałych dredów na głowie.

Czerwony, żółty, zielony

Czerwony, żółty, zielony

Czy wiecie gdzie te kolory się spotykają? Czy wiecie co leży na ulicy i ma paski? Czy wiecie po co są odblaski?

Panowie i panie Dzisiaj nurkowanie

Panowie i panie! Dzisiaj nurkowanie!

Mówicie że za zimno? Że Wam się nie chce? Zapewniam Was, że słuchając dzisiejszej audycji nie nabierzecie wody w usta, lecz ochoty na zgłębianie tajemnic podwodnego świata!

Kajtek i Miś

Kajtek i Miś

Każdego wieczora przed zaśnięciem Kajtek opowiada Misiowi o tym, co się wydarzyło w ciągu dnia. O tym, jak nauczył się pływać, jak próbował wbiec na drzewo i jak bawił się w pustynię w środku zimy.

Spotkania pełne pytań i odpowiedzi

Spotkania pełne pytań i odpowiedzi

Kto może zostać nurkiem? O czym mówią zielony i czerwony ludzik na sygnalizatorze? Co późną jesienią i zimą dzieje się z pająkami, motylami i pszczołami? Dlaczego kochamy kundelki?

Ucieczka fortepianów

Ucieczka fortepianów

W niedzielny wieczór zapraszamy do wysłuchania słuchowiska Marcina Pałasza "Goniąc fortepiany".

Zgadnij kto

Zgadnij kto…

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze witamy ... NIEZWYKŁEGO GOŚCIA.

Ski alpinizm

Ski alpinizm

Jak myślicie co mogą oznaczać te dwa wyrazy? I jak można zostać rekordzistą świata w ski alpinizmie?

13:00 - 15:00MUZYCZNA JEDYNKASłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Kalendarium muzyczne

Koncerty dla dzieci

Argentyna - od tanga do pingwina

Argentyna  - od tanga do pingwina

Pierwszy w tym roku koncert dla dzieci na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego poświęcony był tangu. Cykl nosi nazwę "Podróże ponaddźwiękowe".