JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 21.10.2014 o godzinie 19:25

Tydzień pt.  „Spotkania pełne pytań i odpowiedzi”;

Kto może zostać nurkiem? O czym mówią zielony i czerwony ludzik na sygnalizatorze? Co późną jesienią i zimą dzieje się z pająkami, motylami i pszczołami? Dlaczego kochamy kundelki? Na te pytania odpowiadać będziemy w kolejne wieczory.

Lektura:  20 - 24 bm.:  Anna Cieślak czyta wybrane fragmenty książki Jujji i Tomasa Wieslander  pt. „Kajtek i miś” w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk z Wydawnictwa Zakamarki.

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Panowie i panie Dzisiaj nurkowanie

Panowie i panie! Dzisiaj nurkowanie!

Mówicie że za zimno? Że Wam się nie chce? Zapewniam Was, że słuchając dzisiejszej audycji nie nabierzecie wody w usta, lecz ochoty na zgłębianie tajemnic podwodnego świata!

Kajtek i Miś

Kajtek i Miś

Każdego wieczora przed zaśnięciem Kajtek opowiada Misiowi o tym, co się wydarzyło w ciągu dnia. O tym, jak nauczył się pływać, jak próbował wbiec na drzewo i jak bawił się w pustynię w środku zimy.

Spotkania pełne pytań i odpowiedzi

Spotkania pełne pytań i odpowiedzi

Kto może zostać nurkiem? O czym mówią zielony i czerwony ludzik na sygnalizatorze? Co późną jesienią i zimą dzieje się z pająkami, motylami i pszczołami? Dlaczego kochamy kundelki?

Ucieczka fortepianów

Ucieczka fortepianów

W niedzielny wieczór zapraszamy do wysłuchania słuchowiska Marcina Pałasza "Goniąc fortepiany".

Zgadnij kto

Zgadnij kto…

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze witamy ... NIEZWYKŁEGO GOŚCIA.

Ski alpinizm

Ski alpinizm

Jak myślicie co mogą oznaczać te dwa wyrazy? I jak można zostać rekordzistą świata w ski alpinizmie?

Szkoła marzeń

Szkoła marzeń

Czy taka istnieje? A może to Wy powinniście ją wymyślić? Jak powinny wyglądać lekcje w takiej szkole?

15:00 - 19:00POPOŁUDNIE Z JEDYNKĄ Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Koncerty dla dzieci

Argentyna - od tanga do pingwina

Argentyna  - od tanga do pingwina

Pierwszy w tym roku koncert dla dzieci na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego poświęcony był tangu. Cykl nosi nazwę "Podróże ponaddźwiękowe".