JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 04.03.2015 o godzinie 19:25

Tydzień  2 – 5.03. „W marcu jak w garncu”
Pogoda marcowa przeplata i ciepło, i zimno, słońce i opady. I my też w naszych audycjach przeplatać będziemy przeplatać różnorodne tematy : sprawdzimy jak wyglądała dawna Warszawa, będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Pisarza, posłuchamy opowieści z wyprawy na Antarktydę i … pobawimy się kolorami!
Lektura - wybrane fragmenty książki  „Ćwir” Joke van Leeuwena w tłumaczeniu Jadwigi Jędryas.Czyta Lidia Sadowa

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Zawód: Pisarz

Zawód: Pisarz

W jaki sposób zostaje się pisarzem? Czy każdy nim może być? Co w pisaniu jest najtrudniejsze i skąd się bierze pomysły na książki?

Ćwir

Ćwir

Ptakodziewczynka. Albo dziewczynoptak. Albo coś pomiędzy. Właściwie nie wiadomo kim jest Ptyś, którego znajduje Walter i zabiera do swojego domu.

W marcu jak w garncu

W marcu jak w garncu

Pogoda marcowa przeplata i ciepło, i zimno, słońce i opady. I my też w naszych audycjach będziemy przeplatać różnorodne tematy: sprawdzimy jak wyglądała dawna Warszawa, będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Pisarza, posłuchamy opowieści z wyprawy na Antarktydę i … pobawimy się kolorami!

Rodzinny Tor Przeszkód

Rodzinny Tor Przeszkód

W niedzielne wieczory zapraszamy wszystkich słuchaczy "Jedynki dzieciom", i tych najmłodszych, i tych starszych, do wzięcia udziału w niezwykłej zabawie.

Goście, goście

Goście, goście

Gościem audycji będzie Wojciech Mikołuszko, dziennikarz, autor książki "Z tatą w przyrodę".

Ptasie plotki

Ptasie plotki

Czy nasi skrzydlaci przyjaciele już czują zbliżającą się wiosnę? A jeśli tak, jak to okazują? Co słychać w ptasim świecie?

Pupy, ogonki, kuperki

Pupy, ogonki, kuperki

Czy hipopotam naprawdę ma TAM helikopterek? A pingwin armatę? Czemu psy stale się obwąchują, a koty ciągle się myją?

W świecie gryzoni

W świecie gryzoni

Czyli jak się zaprzyjaźnić ze szczurami, opiekować myszami i umieć rozpoznać, co chce nam przekazać mądry królik?

13:00 - 15:00MUZYCZNA JEDYNKASłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Koncerty dla dzieci