JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 01.10.2014 o godzinie 19:25

Prowadzący

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Opowiadamy, oglądamy i słuchamy

Opowiadamy, oglądamy i słuchamy

Naszymi gośćmi w tym tygodniu będą: autorka książki o egzotycznym Wietnamie, uczestnik biegu po pustyni i … ornitolog. Podpowiemy naszym słuchaczom jakie filmy warto obejrzeć i… w jakie gry zagrać z przyjaciółmi czy rodzeństwem.

Straszyć nie jest łatwo

Straszyć nie jest łatwo

Opuszczony od stu lat dworek zamieszkują sympatyczne duszki: Dziadek, Szurek, Dusia i Mały. W domostwie są też wilkołak, wampir i nimfa błotna.

Zgadnij kto

Zgadnij kto…

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze o 19.25 witamy ... NIEZWYKŁEGO GOŚCIA.

3D...

3D...

Może być kino, albo drukarka. Ale co to właściwie znaczy?

Na smuteczki i na troski zawsze mogą pomóc... noski

Na smuteczki i na troski zawsze mogą pomóc... noski!

Czerwone Noski. To grupa niezwykłych ludzi, którzy niosą uśmiech i radość tam, gdzie najbardziej ich brakuje. Odwiedzając małych pacjentów, sprawiają, że ich pobyt w szpitalu staje się choć odrobinę przyjemniejszy.

13:00 - 15:00MUZYCZNA JEDYNKASłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Był taki film

Koncerty dla dzieci

Argentyna - od tanga do pingwina

Argentyna  - od tanga do pingwina

Pierwszy w tym roku koncert dla dzieci na scenie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego poświęcony był tangu. Cykl nosi nazwę "Podróże ponaddźwiękowe".