Jedynka Dzieciom Następny odcinek audycji dnia 02.04.2015 o godzinie 19:25

Tydzień  pt.:  Z czym kojarzy się początek wiosny...

Wiosna to nie tylko kolory przyrody, to również barwy nadchodzących Świąt, prima- aprilisowe psikusy, swoista mądrość domowego ptactwa i spotkanie z Dunią – bohaterką książek Rose Lagercrantz. To również przygotowania do Świąt Wielkanocnych. A więc i chwile refleksji, które odnajdziemy w opowiadaniach księdza Jana Twardowskiego.

Lektura: Fragmenty antologii „Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania” czyta Szymon Kuśmider.

KSIĄŻKA NA CZTERY PORY ROKU NIE TYLKO DLA DZIECI

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Psik, psik, psikus

Psik, psik, psikus!!!

Lubicie psocić, Przedszkolaki? Komu i jakie psikusy robicie najczęściej? Lubicie się śmiać? Mam nadzieję!

Ksiądz Twardowski dzieciom

Ksiądz Twardowski dzieciom

W roku 2015 obchodzimy setną rocznicę urodzin najpogodniejszego polskiego poety i księdza - księdza Jana Twardowskiego.

Z czym kojarzy się początek wiosny?

Z czym kojarzy się początek wiosny?

Wiosna to nie tylko kolory przyrody, to również barwy nadchodzących Świąt, prima- aprilisowe psikusy, swoista mądrość domowego ptactwa i spotkanie z Dunią - bohaterką książek Rose Lagercrantz.

Goście, goście

Goście, goście

Kim są nasi goście, czym się zajmują, dokąd nas zabiorą? O czym opowiedzą?

Tajemniczy ogród

Tajemniczy ogród

Kryje się w nim mnóstwo wiosennych tajemnic. Dzisiaj będziemy je odkrywać w Jedynce dzieciom.

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Koncerty dla dzieci