JEDYNKA DZIECIOM Następny odcinek audycji dnia 23.11.2014 o godzinie 19:25

Rodzinny Tor Przeszkód,  czyli zmagania wielopokoleniowych drużyn

prow. Agnieszka Kunikowska

O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Zgadnij kto?

Zgadnij kto…?

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze o 19.25 witamy ... niezwykłego gościa!

Chciałbym być...

Chciałbym być...

Piłkarzem..., koszykarzem..., kierowcą rajdowym..., albo może sprawozdawcą sportowym. Czy można to wszystko zrobić mając na przykład 10 lat?

Co najbardziej lubicie robić w szkole?

Co najbardziej lubicie robić w szkole?

Oczywiście poza przerwami. Może szkoła jest miejscem, gdzie można odkryć dla siebie niezwykłe hobby? Może zacząć coś zbierać, albo czymś się interesować?

Słodkie co nieco...

Słodkie co nieco...

Czyli dziś u nas święto słodyczy i czekolady. Kto się czuję łasuchem i łakomczuchem, tego szczególnie zapraszam na nasze wieczorne spotkanie.

Cierpienia sięciolatka

Cierpienia sięciolatka

Sięciolatek (Conradus sentiolatex) żyje w trudnych warunkach. Przedstawiciel tego gatunku osiąga dojrzałość w chwili założenia konta na portalu społecznościowym (choć według rodziców następuje to wtedy, kiedy przestaje gubić swoje rzeczy).

Zgadnij kto...?

Zgadnij kto...?

W sobotnie wieczory w "Jedynce Dzieciom" zawsze o 19.25 witamy ... niezwykłego gościa.

15:00 - 20:00NIEDZIELA Z JEDYNKĄ Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Koncerty dla dzieci

Polska, czyli o berku i oberku

Polska, czyli o berku i oberku

Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza 16. listopada o godz. 11.00 na kolejny koncert z cyklu „Podróże ponaddźwiękowe”.