O audycji

"Jedynka Dzieciom" jest programem adresowanym do słuchaczy w wieku od 6 do 12 lat, chociaż miło nam czasem gościć na antenie i młodszych, i starszych odbiorców.

To spotkania właśnie z najmłodszymi, którym w ciekawy, nie narzucający sposób staramy się prezentować różne wiadomości ze wszystkich dziedzin nauki, kultury i życia codziennego. Młodzi odbiorcy traktują spotkania w "Jedynce Dzieciom" nie tylko jako okazję do wygrania nagród w konkursach, ale także jako możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami, opowiedzenia o sobie, swoich pasjach, zainteresowaniach oraz o swoim mieście i środowisku, w jakim żyją.

W programach zawsze odnosimy się do aktualnych wydarzeń : np. różnych świąt (zawsze przypominamy słuchaczom o Dniu Matki, Ojca, Babci, Dziadka czy Dniu Nauczyciela), imprez kulturalnych oraz cyklicznych zmian w przyrodzie.

Od poniedziałku do piątku włącznie prezentujemy również fragmenty najlepszej, najnowszej literatury przeznaczonej właśnie dla tej grupy wiekowej. Natomiast w weekendy słuchacze w każdym wieku o 19.30 mogą posłuchać znakomitych słuchowisk, pisanych z myślą o najmłodszych, ale niekiedy poruszających również sentymentalne nuty w sercach dorosłych. Sięgamy zarówno do adaptacji klasyki literatury dla dzieci, jak oryginalnych słuchowisk najlepszych polskich autorów.

Ostatnie audycje

Dla każdego coś interesującego

Dla każdego coś interesującego

Uwaga! Proponujemy: "rozgrzewanie mózgu" ( na zajęciach w CNK), rozweselanie "pechowego nosorożca" (na spektaklu w Teatrze Rampa), odwiedziny w domach różnych zwierząt i… opowieści pod intrygującym tytułem "cała Polska widzi szyszki".

Goście, goście

Goście, goście

Kim są nasi goście, czym się zajmują, dokąd nas zabiorą? O czym opowiedzą?

Komu słowo, komu, bo idę do domu?

Komu słowo, komu, bo idę do domu?!

Uwaga, uwaga, dziś ponownie otwieram Sklep ze Słowami! Zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę nabyć jakieś miłe, dźwięczne słówko. Albo bardzo trudne, długie słowo. Albo nawet cały bukiet słów.

Próba w teatrze

Próba w teatrze

Czy byliście kiedyś na próbie w teatrze? Żeby podejrzeć aktorów, którzy dopiero uczą się swoich ról i ćwiczą to, co ma się wydarzyć na scenie?

Ma srebrne włosy i złote serce

Ma srebrne włosy i złote serce

Uśmiechnięta i cierpliwa. Zawsze znajdzie czas, przytuli, opowie bajkę. I poczęstuje czymś pysznym. Babcia. Dziś jest Jej święto.

Panowie i panie, pora na bajanie

Panowie i panie, pora na bajanie!

Bajanie, czyli zmyślanie. Opowiadanie. Jak zbudować interesującą opowieść? Jak zaczarować słuchacza? Jakich słów użyć, by zatrzymać jego uwagę? Jakim głosem mówić, by nie znudzić?

Wieczorne rozmowy

Wieczorne rozmowy…

W zimowe ciemne i chłodne wieczory przenosić się będziemy w wyobraźni do jaśniejszych i cieplejszych miejsc. A w tych magicznych podróżach pomagać nam będą między innymi opowiadacz bajek i baśni, Miś i Margolcia oraz "Momotaro, czyli brzoskwiniowy chłopiec".

Rodzinny Tor Przeszkód

Rodzinny Tor Przeszkód

W niedzielne wieczory zapraszamy wszystkich słuchaczy "Jedynki Dzieciom", i tych najmłodszych, i tych starszych, do wzięcia udziału w niezwykłej zabawie.

10:00 - 12:00LENIWA NIEDZIELASłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Koncerty dla dzieci