DAJĘ SŁOWO

Prowadzący

O audycji

Poprzednie audycje

Historia w smartfonie. Nauka nie musi być nudna!

Do nauczania historii powinno podchodzić się problemowo. Wówczas historia staje się nauką o polityce i społeczeństwie, z której można wyciągnąć analogie do dzisiejszych wydarzeń - uważa Rober Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.

Szturm na budynek YMCA. Pomógł wybuch bomby

2 września 1944 roku, gdy upadło już wiele dzielnic żołnierze batalionu "Miłosz” zdobyli budynek YMCA (z ang. Young Men's Christian Association - Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Męskiej) - powiedział dr Szymon Niedziela z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Prudential. Nad Warszawą znów powiewała polska flaga

- Pamiętam jak wykurzaliśmy Niemców z kawiarni, która była na dole. Bronili się jak mogli, a potem starali się nam odebrać budynek z powrotem. Nasze ataki jednak się udały, Niemcy zostali wygnani z Prudentialu - wspomina Danuta Kaszkur-Paszkowska ps. "Młoda".

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: POLSKA I ŚWIAT

Informacje gospodarcze

Mrożonki: polska specjalność

Polska ma bardzo dobre perspektywy rozwoju rynku mrożonek dr Bożena Nosecka, ekspertka z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Bankructwo SKOK Wspólnota: klienci mają 5 lat na odzyskanie pieniędzy

Rozpoczęła się wypłata depozytów członkom Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Wspólnota, której zarząd komisaryczny złożył kilka dni temu wniosek o upadłość. Klienci odzyskają depozyty do równowartości 100 tys. euro, tj. około 415 tys. zł. Nie dotyczy to jednak udziałów i wkładów członkowskich. KNF jednocześnie uspokaja – Kasa Kasie nierówna, taka sytuacja nie musi się przydarzyć innym.

Rosja grozi embargiem na polskie jabłka

To może być bardzo bolesny cios w polskich rolników i sadowników - Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może w ciągu tygodnia-dwóch wprowadzić zakaz lub ograniczenie importu owoców z niektórych państw UE, w tym z Polski - poinformowała w poniedziałek agencja ITAR-TASS.

Najnowsze informacje