DAJĘ SŁOWO

Prowadzący

O audycji

Poprzednie audycje

Prudential. Nad Warszawą znów powiewała polska flaga

- Pamiętam jak wykurzaliśmy Niemców z kawiarni, która była na dole. Bronili się jak mogli, a potem starali się nam odebrać budynek z powrotem. Nasze ataki jednak się udały, Niemcy zostali wygnani z Prudentialu - wspomina Danuta Kaszkur-Paszkowska ps. "Młoda".

Sawicki: nie spodziewam się zbyt wiele po Prokuratorze Generalnym

Andrzej Seremet przedstawi dziś w Sejmie informację na temat przeszukań u szefa klubu PSL. Marek Sawicki, poseł Stronnictwa, mówi w radiowej Jedynce, że prokuratorzy prowadzący śledztwo działają na własną rękę, dlatego wystąpienie ich szefa nie będzie przełomowe.

Wola - miejsce, gdzie dokonało się ludobójstwo

Okolice skrzyżowania ulic Wolskiej i Płockiej w Warszawie wyglądały w czasie wojny inaczej niż obecnie. Tam właśnie Niemcy dokonali rzezi mieszkańców Woli. Szacuje się, że zostało zamordowanych kilkadziesiąt tysięcy cywilów.

09:00 - 13:00LATO Z RADIEMSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: ŚWIAT W RADIOWEJ JEDYNCE

Informacje gospodarcze

Pracownicy lepiej chronieni. Nowe przepisy weszły w życie

W sobotę weszły w życie zmiany w prawie, które mają poprawić sytuację pracowników upadłych firm. Teraz pracownicy będą chronieni, gdy zagraniczny sąd wszczął postępowanie upadłościowe, a ponowne postępowanie ogłosił sąd w Polsce. Wcześniej nie mieli oni takiej ochrony.

Najnowsze informacje