DAJĘ SŁOWO Następny odcinek audycji dnia 17.04.2014 o godzinie 23:10

Prowadzący

O audycji

Poprzednie audycje

"Selma" kluczy w Kanale Beagle. "To po prostu przygoda!"

Po przepłynięciu 500 mil morskich "Selma Expeditions" zbliża się do finału rejsu wokół przylądka Horn. - Jesteśmy w Kanale Magdaleny, mamy około 70 mil do Punta Arenas, a 25 do Ciesniny Magellana - opowiada Krzysztof Jasica.

MEN chce ukrócić internetowe kursy na wakacyjnych opiekunów dzieci

Okazuje się, że można zostać kolonijnym wychowawcą, nie mając wcześniej żadnych doświadczeń w kontaktach z dziećmi. Wszystko przez archaiczne przepisy nienadążające za nowoczesnymi metodami nauczania, które bywają wykorzystywane przez sprytnych organizatorów szkoleń.

Jedynka na Horn: lodowce Ziemi Ognistej

Jacht, na którym reporter radiowej Jedynki opłynął Przylądek Horn, pływa po fiordach najbardziej na południe wysuniętego terytorium Ameryki. Prosto do oceanu spływają tam lodowce.

Adam Struzik: nie podam się do dymisji

Zdaniem gościa "Sygnałów dnia” taka decyzja nie wchodzi w grę. - Nie mam żadnych powodów by podawać się do dymisji i tego nie zrobię - powiedział marszałek województwa mazowieckiego.

Wiceminister pracy: sytuacja na rynku pracy powinna się poprawiać

Maleje bezrobocie, przybywa miejsc pracy. - Dobra koniunktura powinna pomóc we wdrażaniu zmian w instytucjonalnej sferze rynku pracy - powiedział w Jedynce Jacek Męcina, wiceminister pracy i polityki społecznej. Ustawa reformująca urzędy pracy czeka na podpis prezydenta.

Mariusz Kamiński: bezradność UE rozzuchwala Putina

- Rząd Ukrainy nie kontroluje sytuacji na wschodzie, nie kontroluje też sytuacji w resortach siłowych. To może się dla Ukrainy źle skończyć - mówi w radiowej Jedynce wiceprezes PiS Mariusz Kamiński. Jego zdaniem, sankcje wobec Rosji budzą tam śmiech i pogardę.

19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: MAGAZYN REPORTERÓW - "Bez...

Informacje gospodarcze

Rynek telekomunikacyjny pod lupą UOKiK

Urząd chce przyjrzeć się współpracy operatorów, dlatego, że sieci Orange i T-mobile razem rozbudowują zasięg, co nie podoba się konkurentom. Kontrola odbywa się w przeddzień aukcji nowych częstotliwości LTE.

Najnowsze informacje