Muzyka

InoRos - muzyka góralska, jakiej jeszcze nie było

- Czerpiemy głównie z klimatów karpackich i podhalańskich, jak również z Bałkanów. Sięgamy po różne inspiracje, kombinujemy, chcemy pokazać, że można jeszcze stworzyć w muzyce coś nowego - mówił w Jedynce Kamil Kowalcze, wokalista zespołu InoRos.

Gawliński, stan wojenny i wampir w Operze

- Po rozpadzie zespołu Gniew część z nas postanowiła nie rezygnować z muzyki. Zafascynowani filmem Romana Polańskiego powołaliśmy skład Nieustraszeni Łowcy Wampirów. Ale to raczej one łowiły nas, bo był to już początek stanu wojennego - o swojej muzycznej drodze opowiadał w Jedynce Robert Gawliński, wokalista Wilków.

Kultura

Dziewczyny z Powstania. Losy bohaterek Warszawy

- Powstanie Warszawskie to finał wychowania Polski podziemnej, to wielki egzamin krwi i życia. Wierzyliśmy, że jest to walka o wolność i przyszłość - mówiła druhna Urszula Katarzyńska - łączniczka podczas Powstania, której słowa przytacza Barbara Wachowicz, autorka książki "Bohaterki powstańczej Warszawy".

Dla dzieci

Reportaże

Słuchowiska radioweMatysiakowie
Jeziorany

Biznes

Hodowcy oceniają szanse eksportowe polskiej wieprzowiny

W Polsce hodowanych jest dzisiaj ok. 11 mln sztuk trzody chlewnej. Krajowa produkcja żywca wieprzowego w ubiegłym roku wyniosła niecałe 2 mln ton i było to o 12% mniej niż w 2012 roku. Nie są to wyniki imponujące, biorąc pod uwagę, że w roku 2011 pogłowie trzody wynosiło ok. 13 mln sztuk.

Przedsiębiorczość

Nowy program dla wszystkich, którzy chcą być kowalami własnego losu

- Realizując Program Kierunków Zamawianych nie do końca udało nam się zapewnić to, o czym mówią przedsiębiorcy, a więc absolwentów zdolnych do myślenia zespołowego i pracy projektowej. Teraz chcemy zadbać także o kompetencje - mówił w Jedynce dr hab. Jacek Guliński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Partnerzy


19:00 - 23:59WIECZORNE ROZMAITOŚCISłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo
Wkrótce: Po pierwsze ekonomia

Serwis informacyjny

Informacje z polskich dróg