Wybierz głos II linii metra

Z Polski i ze świata

Otrzymują jabłka, a później je sprzedają, by kupić alkohol

Otrzymują jabłka, a później je sprzedają, by kupić alkohol

Bank Żywności prowadzony przez skierniewickie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich Ametyst rozdaje potrzebującym jabłka. Otrzyma je około półtora tysiąca rodzin. Ale ... niektórzy zaraz po odebraniu skrzynki z jabłkami idą na targowisko, by je sprzedać, często sadownikom handlującym owocami na rynku.

Biznes

Polska opóźniona energetycznie: prąd droższy od niemieckiego

Polska opóźniona energetycznie: prąd droższy od niemieckiego

Podczas szczytu energetyczno-klimatycznego w Brukseli ustalono, że Unia ograniczy do 2030 r. emisję dwutlenku węgla o 40 procent. Mniej zamożne kraje Unii, w tym Polska, mają być mniej obciążone kosztami dostosowania się do wyśrubowanych norm. Czy mimo to, wystarczy nam czasu na zmiany? A te są konieczne, gdyż już teraz opóźnienia Polski sprawiają, że mamy prąd droższy niż Niemcy.

Muzyka

Piosenka Dnia Jedynki. Irena Santor O przepraszaniu

Piosenka Dnia Jedynki. Irena Santor "O przepraszaniu"

Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w poniedziałek 27 października w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Czterech porach roku" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.

Kultura

Reportaże

Prawda i mity o łuszczycy. To nie jest trąd

Prawda i mity o łuszczycy. "To nie jest trąd"

Osoby chore na łuszczycę są wyrzucane z basenów, nie przyjmowane na zabiegi kosmetyczne, a czasami tracą nawet z tego powodu pracę. - Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Jest uwarunkowana genetycznie, wpływ mają też czynniki środowiskowe. Nie znamy dokładnie jej przyczyny - mówi prof. Lidia Rudnicka, dermatolog.

Dla dzieci

Słuchowiska radioweMatysiakowie
Jeziorany

Partnerzy


06:00 - 09:00SYGNAŁY DNIA Słuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Serwis informacyjny

Informacje z polskich dróg

Akcja charytatywna radiowej Jedynki - przyłącz się!