X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Wieczór z historią

Następny odcinek audycji dnia 24.02.2020 o godzinie 23:05 Zobacz w ramówce
Section07
O audycji

Historia jest najważniejszą skarbnicą wiedzy o tym, co nas wkrótce czeka. Ludzie nie zmieniają się, doskonalą się jedynie „środki rażenia siły żywej przeciwnika”. <br> Znając dobrze przeszłość można dziś z dużym przybliżeniem przewidzieć, co spotka nas w nieodległej przyszłości. I dzięki temu próbować zapobiec nadchodzącym zagrożeniom.

Dla mnie historia jawi się jako sensacyjny film kostiumowy, tworzony wg scenariusza pisanego przez samo życie. To niezwykle prawdziwa i atrakcyjna opowieść.

Dlatego do audycji „Wieczór z historią” zapraszam (oprócz ekspertów i świadków historii) ludzi sztuki, tworzących dla Polaków i o Polsce: autorów, reżyserów, malarzy, muzyków itp.
I staram się zarazić słuchaczy ich pasją. Nasze rozmowy ubarwiają patriotyczno-historyczne piosenki wykonawców „sformatowanych” na tradycję i rodzime wartości.
Rozrzut stylistyczny ogromny: od ballad bardów, przez folk, pop, rock po patriotyczny rap.

Edukacja i misja nie muszą być nudne. Nawet nie powinny…

Lech Makowiecki