Gospodarka dla każdego

Słuchaj nas codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Radiowej Jedynki - "Aktualności - Ekonomiczne ABC ok 7.40 i "Gospodarczy temat dnia" ok. 16.25.

14:05 - 15:00Muzyczna JedynkaSłuchaj na żywo
Oglądaj na żywo

Informacje gospodarcze

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Podłęża

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Podłęża

Ruszyła budowa kolejnej obwodnicy. Dziś rozpoczęły się prace przy trasie omijającej miejscowość Podłęż w gminie Niepołomice w Małopolsce. W uroczystości związanej z rozpoczęciem budowy wziął udział między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, a także parlamentarzyści i samorządowcy.

Nowe dane GUS o wrześniowej koniunkturze w gospodarce

Nowe dane GUS o wrześniowej koniunkturze w gospodarce

We wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki utrzymuje się na zbliżonym poziomie lub jest lepszy niż w sierpniu - podał GUS w komunikacie dot. Koniunktury w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu i usługach.

Gospodarka dla każdego w poprzednich edycjach

Większa składka do budżetu Unii

Do budżetu UE w 2013 r. wpłacić mamy – wedle wstępnego projektu – 17,8 mld zł. Składka rośnie z roku na rok, ale jesteśmy na dużym plusie, bo dostaniemy 81 mld zł

Unijny nadzór bankowy z Polską czy bez?

Komisja Europejska jutro ma przedstawić propozycję poddania banków strefy euro kontroli jednej instytucji i ma to być sposób na uchronienie systemu banowego przed kolejnymi kryzysami.