Kasia Stasiak wychodzi z drugiego rzędu

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2013 16:43
Do tej pory śpiewała w chórkach Mariki, Ani Wyszkoni, czy zespołu Zakopower. – Ale pomysłów na swoje śpiewanie mam już tak dużo, że czas na solową płytę – powiedziała w studiu Jedynki.
Audio
Kasia Stasiak - Stashka w studiu Jedynki
Kasia Stasiak - Stashka w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Wokalistka znana także pod pseudonimem Stashka przyznaje, że od dziecka marzyła, by stanąć solo na scenie. - Ułożyło mi się tak, że miałam okazję popracować z innymi artystami i zebrać spore doświadczenie. Natomiast sama też komponuję i piszę teksty. Blisko rok temu stwierdziłam, że już tak dużo pomysłów przychodzi mi do głowy, że chyba los daje mi znaki i mówi: "idź już, rób te swoje piosenki" – śmiała się wokalistka.

 

Utwory na jej pierwszą solową płytę są już napisane. – Ale też cały czas powstają nowe i jeszcze je podmieniam. Ponieważ to będzie mój pierwszy krążek, muszę być bardzo z niego zadowolona. I muszę być go pewna. Dlatego razem z moimi muzykami cały czas coś dogrywamy, działamy – opowiadała Stashka.

Jaka będzie pierwsza płyta Kasi Stasiak? - Skupiam się na tym, by była przyjemna w odbiorze. Lubię naturalne instrumenty, więc sporo będzie akustycznego brzmienia, ale z lekką domieszką elektroniki – zdradziła wokalistka w "Muzycznej Jedynce".

Stashka
Stashka i Zbigniew Zegler w studiu Jedynki

Z Kasią Stasiak rozmawiał Zbigniew Zegler. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

ei

Zobacz więcej na temat: Ania Wyszkoni dzieci Zakopower

Czytaj także

Marika: koniec z wystrzeliwaniem tęczy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 17:26
Jej najnowsza płyta "Momenty", nagrana wspólnie z formacją SpokoArmia, różni się od dwóch poprzednich. Mniej tu beztroski i lekkiego przekazu, a więcej refleksji i zaangażowanych tekstów.
rozwiń zwiń