Lato z Radiem gościło w Świnoujściu (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2011 18:00
Tym razem najpopularniejszy letni program radiowy rozbił obóz w nadmorskiej krainie 44 wysp… czyli w Świnoujściu. Wystąpili Piasek, Blue Cafe i Enej.

Świnoujście to jedyne Polskie miasto położone na kilkudziesięciu wyspach. To sprawia, że miejscowość ma wyjątkowe walory turystyczno-wypoczynkowe. Świnoujskie kąpielisko i marina systematycznie wyróżniane są międzynarodowym ekologicznym znakiem jakości - Błękitną Flagą. Miasto ma najszerszą, najpiękniejszą plażę na polskim wybrzeżu i najcieplejsze wody morskie.

To również wymarzone miejsce do uprawiania sportów wodnych, zarówno na wodach morskich, jak i śródlądowych (żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing, kitesurfing). Miasto ma nowoczesną marinę z całą niezbędną infrastrukturą, która jednorazowo może przyjąć kilkaset jachtów. Dla rowerzystów stworzono sieć ponad 100 km szlaków i ścieżek rowerowych.

/

Świnoujście to również twierdza na wyspach. Trzy odrestaurowane forty (Gerharda, Zachodni i Anioła) przenoszą turystę w świat XIX-wiecznych manewrów wojskowych i architektury militarnej. Panoramę miasta i okolicy najlepiej podziwiać ze szczytu najwyższej w Polsce i jednej z najwyższych w Europie latarni morskich (68 m).

Dodatkową atrakcją Świnoujścia jest jego transgraniczne położenie. Bliskość niemieckich kurortów Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin oraz połączenia promowe ze Skandynawią – to dodatkowy, niezaprzeczalny atut. W pobliżu miasta znajdują się także dwa porty lotnicze – w Goleniowie (ok. 60 km) i Heringsdorfie (Niemcy, ok. 12 km).

Świnoujście słynie ze świetnych imprez kulturalnych, m.in. Karuzeli Cooltury z gwiazdorską obsadą, zlotu żaglowców Sail Świnoujście, szantowego Wiatraka i studenckiej FAMY.

W ten weekend wszystkim, którzy pojawią się w Świnoujściu, dodatkowe atrakcje zapewniło "Lato z Radiem", które właśnie tam postanowiło zagrać jeden ze swoich koncertów. Na scenie pojawiły się największe gwiazdy polskiej estrady: Blue Cafe, ENEJ i Piasek.

Dla najmłodszych słuchaczy wystąpiło Centrum Uśmiechu. A koncert poprowadzili Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Podczas swojej wakacyjnej trasy "Lato z Radiem" w każdym mieście rozbija swój obóz na dwa dni. W jednym z namiotów organizuje studio Polskiego Radia, którym opiekuje się jedna z gwiazd "Lata z Radiem" - Sława Bieńczycka. Właśnie tam, każdy ze słuchaczy może poznać pracę radia od kulis. Wytłumaczymy Państwu zasady działania nowoczesnego studia, pokażemy, jak działa komputerowy montaż nagrań i nauczymy, jak zostać radiowym reporterem "Lata z Radiem"!

Sława

Każdy będzie mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić miniwywiad. Wszystko będzie rejestrowane, a na zakończenie każdy z gości studia otrzyma pamiątkową płytę z własnym nagraniem.

Tegorocznej edycji "Lata z Radiem" patronuje hasło: "zdrowie". I tak, na każdej imprezie będziecie mieli okazję obejrzeć specjalny pokaz kulinarny oraz skosztować pysznego, zdrowego jedzenia przygotowanego przez mistrza kulinarnego Roberta Sowę.

Każdy

Ciekawe atrakcje przygotowali także partnerzy "Lata z Radiem". Ministerstwo Zdrowia zaprasza wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz umożliwi paniom dyskretne przeprowadzenie darmowych badań mamograficznych. Chętni będą mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który będzie towarzyszył ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury w zabawny sposób będzie propagować zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie zachęcać gości "Lata z Radiem" do poznania dobrej polskiej żywności. Naszym celem jest pokazanie najlepszych i najzdrowszych krajowych produktów. O tym będziemy też opowiadać na antenie.

Tym, którym nie udało sie wybrać na koncert do Świnoujścia , radzimy sprawdzić plan tegorocznej trasy "Lata z Radiem", gdyż w każdą sobotę gramy w innym mieście. Warto! Tego lata grają razem z nami m.in. Stachursky, Andrzej Piaseczny, KOMBII, Patrycja Markowska, Wanda i Banda, IRA i Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Papa D, Blue Cafe, Zakopower, Muniek Staszczyk, Enej, Chemia i Pectus.

Najciekawsze koncerty będą transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia w wakacyjne soboty i niedziele.

(mb)


 *** Zapraszamy także do słuchania audycji "Lata z Radiem", która na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 12.00 przez całe wakacje aż do 3 września. ***