X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Już w niedzielę 22. finał WOŚP. Licytacja serduszka w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 11:32
Na ratunek! - to hasło 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka chce wspomóc dziecięce oddziały ratunkowe w całym kraju, ale także planuje zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla polskiej geriatrii. Już w najbliższą niedzielę zagra największa orkiestra dobrych serc.
Audio
  • Przygotowania do 22. finału WOŚP (Sygnały dnia/Jedynka)
Jerzy Owsiak
Jerzy OwsiakFoto: PAP/Andrzej Grygiel

- Na ratunek!, czyli wsparcie dziecięcej medycyny ratunkowej, to temat bardzo szeroki, bo i problem bardzo poważny - mówi prof. Piotr Kaliciński z Centrum Zdrowia Dziecka. Podkreśla, że 1,5-2 tysiące dzieci ginie rocznie z powodu różnego rodzaju urazów. Kilkanaście tysięcy ma trwałe następstwa urazów. Aby ograniczyć te liczby potrzebna jest doskonała organizacja systemu niesienia pomocy, ale wsparta najnowocześniejszym sprzętem. - Jeśli skróci się drogę między miejscem zdarzenia a miejscem uzyskaniem optymalnej pomocy, to możemy uniknąć zarówno wielu zgonów, jak i wielu trwałych następstw - wyjaśnia lekarz.
Prof. Bogdan Maruszewski z CZD podkreśla, że każdy ośrodek musi być wyposażony w nowoczesny tomograf komputerowy, pozwalający ocenić skutki urazów wielonarządowych u dzieci. Potrzebne są również rentgeny przyłóżkowe, stacje diagnostyczne, skanery, które pozwalają sprawdzić, jakie są najważniejsze problemy dziecka - ofiary wypadku.
Ratunku potrzebuje również polska geriatria. W ubiegłym roku WOŚP zbierała pieniądze na potrzeby osób starszych, ale nadal potrzeby są ogromne. Jerzy Owsiak deklaruje, że jeżeli powstanie nowy oddział geriatryczny, a powinno takich powstać kilkanaście, to Fundacja WOŚP natychmiast wyposaży go w standardowy sprzęt. - To są łóżka, to są aparaty USG, sprzęt rehabilitacyjny, pompy infuzyjne, kardiomonitory. Sprzęt, który świetnie się sprawdza na tych oddziałach - precyzuje szef Orkiestry.
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera oczywiście Pierwszy Program Polskiego Radia. W niedzielę, przez cały dzień będziemy wspierać i relacjonować zbiórkę pieniędzy, także na naszej antenie odbędzie się licytacja złotego serduszka z numerem "22", bo przed nami 22. finał Orkiestry.

Przygotowała Dorota Świerczyńska.

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Owsiak zabiera szpitalowi sprzęt WOŚP

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 17:12
WOŚP odebrał szpitalowi w Pszczynie sprzęt rozdany po tegorocznym finale, w którym zbierano pieniądze na potrzeby seniorów i noworodków. Jerzy Owsiak wyjaśnia w radiowej Jedynce, dlaczego Orkiestra zdecydowała się na takie drastyczne posunięcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Owsiak: od 10 lat badamy słuch noworodków

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2013 18:37
- W ramach Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków przebadaliśmy już 4 006 374 dzieci - powiedział w Jedynce Jurek Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak spotyka Nelsona Mandelę

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2013 14:15
- Uścisk dłoni Nelsona Mandeli pamiętam po dziś dzień. To był człowiek, który cały czas się uśmiechał, tak jakby słyszał w głowie jakąś radosną muzykę - mówił w Jedynce Jerzy Owsiak o zmarłym niedawno legendarnym przywódcy RPA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc wobec dzieci. Owsiak: mamy prawo mówić o tym głośno

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 19:39
- To powinien być nasz temat codzienny, nie tylko wtedy, gdy się wydarzyła tragedia - powiedział w radiowej Jedynce szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. Wraz z Mirosławą Kątną wziął udział w debacie nt. zapobiegania przemocy.
rozwiń zwiń