X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister kultury: mamy problem z ustawą medialną

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 07:49
- Ustawa medialna nie trafiła do Sejmu. Pojawiły się problemy natury technicznej i politycznej - wyjaśniał w Jedynce Bogdan Zdrojewski.
Audio
  • minister kultury Bogdan Zdrojewsk o sytuacji mediów publicznych i stanie pracy nad ustawą medialną (Sygnały dnia/Jedynka)
Bogdan Zdrojewski w studiu radiowej Jedynki
Bogdan Zdrojewski w studiu radiowej JedynkiFoto: W. Kusiński/PR

Minister kultury ocenił też, że są kłopoty z właściwą realizacją misji publicznej.

Bogdan Zdrojewski otwarcie przyznaje, że jego największą porażką w ubiegłym roku był brak ustawy medialnej. Tymczasem pół roku temu minister zapowiadał w Polskim Radiu, że zakończono prace nad założeniami i we wrześniu miał być wybrany jeden z wariantów. Według tych planów, abonament ma być zastąpiony przez opłatę audiowizualną.

Gość "Sygnałów dnia" wyjaśniał, że nie chodziło o projekt ani nawet założenia ustawy medialnej, ale o projekt założeń. Minister stwierdził, że wprawdzie ten ostatni był zakończony, ale nie wszystkie elementy składające się na projekt zostały zaakceptowane czy zweryfikowane. Jak dodał, jest problem z przypisaniem zobowiązania (czyli opłaty audiowizualnej, red.) do konkretnego adresu lub urządzenia. Nie znaleziono na razie rozwiązania. Oprócz tego minister czeka wciąż na zgodę polityczną w sprawie swojego projektu, na konsensus co do finansowania radia i telewizji publicznych. Poinformował marszałek Ewę Kopacz o etapie prac, ale to nie oznacza, że projekt założeń trafia do procesu legislacyjnego. – Zależy mi na tym, aby stało się to jak najszybciej – zastrzegł Bogdan Zdrojewski.

Minister kultury ocenił, że wartość misji publicznej to około miliarda złotych. Pozostała część potrzeb może być jego zdaniem finansowana z innych środków, na przykład z reklam. Minister kultury zaznaczył, że z tym przesadzić nie można i ograniczenia dotyczące reklam powinny być powiększane, choć w oparciu o realne wyliczenia.

Bogdan Zdrojewski stwierdził, że media publiczne powinny podnosić poziom publicznej debaty i treści medialnych. - Nie ulega wątpliwości, że telewizja publiczna zawodzi, jeśli chodzi o realizację misji publicznej. Przeciwnicy opłat audiowizualnych mówią, że nie chcą oglądać tej telewizji - powiedział minister kultury. - Z misją (publiczną) mamy kłopot - stwierdził. Chciałby, aby środki z zebranych w przyszłości opłat audiowizualnych były dzielone z uwzględnieniem kryterium jakości.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

>>>Zapis całej rozmowy

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

agkm/asz

Komentarze2
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
wiechosta2014-01-21 18:20 Zgłoś
Z samym ministrem też mamy problem Chce nałożyć obowiązek abonamentowy tylko dlatego, że ktoś "ma możliwości " w dostępie do mediów publicznych. Ja w takim razie pytam czemu nie zostałem skazany za zgwałcenie skoro też mam możliwości ku temu.
Oberek2014-01-21 15:21 Zgłoś
"Z misją (publiczną) mamy kłopot" przyznał minister. - Ależ dlaczego? Poziom tej rozrywki przypomina czasem PUBLICZNY szalet, uwikłania ludzi mediów nawet inne PUBLICZNE przedsiębiorstwa... Tylko PUBLICZNEGO POŻYTKU jakoś brak.

Czytaj także

Polski protest przeciwko zamknięciu mediów publicznych w Grecji

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 20:12
Przedstawiciele polskich mediów publicznych przygotowują pismo do władz Grecji z żądaniem możliwie najszybszego przywrócenia nadawania radia i telewizji w Grecji. - To niesłychana decyzja, to fakt absolutnie bez precedensu - mówi prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski o zamknięciu przez grecki rząd publicznych mediów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Dworak: w mediach publicznych powinno być więcej poważnej debaty i mniej reklam

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 13:35
- Media publiczne powinny być bardziej misyjne. Nawet jeśli stracą trochę słuchaczy to zostaną ci, którzy chcą poważnie rozmawiać o Polsce - mówił w Jedynce Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okupacja siedziby greckich mediów publicznych zakończona po 5 miesiącach

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 07:59
Specjalne jednostki policji usunęły z budynku greckich mediów publicznych pracowników protestujących przeciwko zwolnieniom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Graboś: przyszłością radia jest cyfryzacja

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 16:41
- To nowa technologia, przed którą nie uciekniemy - tak o cyfryzacji radia mówił gość radiowej Jedynki Witold Graboś, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Polskie Radio jako pierwsze postawiło na nową technologię.
rozwiń zwiń