X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piechociński o rezygnacji Rosjan z Jamału II: nic się nie stało

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 08:34
Janusz Piechociński nie przejmuje się decyzją Rosji o wycofaniu się z budowy w Polsce kolejnej nitki gazociągu jamalskiego. - Nie mamy powodów do zmartwień - mówi w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister gospodarki.
Audio
  • Wicepremier Janusz Piechociński nie przejmuje się rezygnacją Rosji z budowy gazociągu Jamał II (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Piechociński
Janusz PiechocińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jak wynika z doniesień rosyjskich mediów, Gazprom zrezygnował z realizacji projektu, gdyż Polska nie wyraziła zainteresowania zwiększeniem mocy przesyłowych rurociągu Jamał - Europa.
- Chcielibyśmy, żeby był Jamał II, ale taki, jaki był planowany, czyli żeby była druga, równoległa nitka aż do Berlina - wyjaśnia Janusz Piechociński w radiowej Jedynce . Podkreśla, że w interesie Polski jest, aby przystępować do kolejnych negocjacji z Gazpromem z mocniejszymi kartami. Stąd budowa Gazoportu w Świnoujściu, połączeń transgranicznych i zwiększenie wydobycia z własnych złóż, z których pozyskujemy niespełna 5 miliardów metrów sześciennych gazu. Z Rosji musimy więc kupować ok. 10 miliardów metrów.

Janusz Piechociński zapewnia w "Sygnałach dnia", że Polska realizuje swoje zadania dotyczące ograniczenia emisji gazów cieplarnianych nie poprzez zamykanie zakładów, ale poprzez ich modernizację. Zwraca uwagę, że Europa utraciła dużą część swoich przewag konkurencyjnych w przemyśle. Wicepremier podkreśla, że przy ambitnym celu ograniczenia emisji dwutlenku węgla nieuwzględnienie racji przemysłu, zwłaszcza tego bardziej energochłonnego, powoduje, że Europa staje się wielkim kontynentem bezrobocia. Gość radiowej Jedynki przypomina, ze Polska była osamotniona w walce o uwzględnienie racji tych, których gospodarka opiera się na wykorzystaniu węgla. Obecnie w Unii jest większe zrozumienie dla naszych argumentów.
Wicepremier mówi, że w najbliższym czasie trafi do Sejmu ustawa o odnawialnych źródłach energii. Janusz Piechociński zwraca przy tym uwagę, że energia ze źródeł odnawialnych jest droższa, niż z klasycznych. Dlatego Polska stawia na lokalne inwestycje w odnawialne źródła energii, dotowane przez państwo. Ale państwo będzie dotowało nie samą produkcję, a zakup i montaż urządzeń. Gość "Sygnałów dnia" zauważa, że wszyscy deklarują, iż popierają rozbudowę odnawialnych źródeł energii, ale gdy w jakimś miejscu ma powstać np. elektrownia wiatrowa, to zaczynają się protesty.
Rozmawiała Zuzanna Dąbrowska.
(ag/as)

>>>Zapis całej rozmowy

Komentarze1
aby dodać komentarz
duch2014-02-07 17:13 Zgłoś
PSL - daje za stanowiska

Czytaj także

Piechociński: W UE należy obniżać ceny energii

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 10:57
- Unijne porozumienie klimatyczne, należałoby rozszerzyć o dwa nowe cele - zwiększenie o minimum 20 proc. udziału przemysłu w PKB państw unijnych i obniżenie o 20 proc. ceny energii - uważa wicepremier Janusz Piechociński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Piechociński: wezwanie prezesa Kaczyńskiego do wojny przyjmuję z bólem

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 08:14
- Nie damy sobie narzucić tej narracji. Jarosław Kaczyński ciągle chce z kimś walczyć. To jest dramatyczne - mówił w Jedynce wicepremier i minister gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fabryka Volkswagena powstanie pod Poznaniem

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 12:16
Doniesienia na temat nowej fabryki Volkswagena w Polsce coraz bardziej wiarygodne. Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” podaje, że koncern zamierza wybudować nowy zakład pod Poznaniem.
rozwiń zwiń