38. Bieg Piastów. Takiej zimy nie pamięta nawet zwycięzca pierwszej edycji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:18
Mimo braku śniegu około tysiąca narciarzy wystartowało w piątek w biegu na 8 km stylem klasycznym. - Jak udało się te 8 kilometrów utrzymać, to temat na oddzielną rozmowę. Tegoroczny Bieg Piastów to raczej narciarstwo rekreacyjne, a nie wyczyn - donoszą dziennikarze radiowej Jedynki.
Audio
  • Daniel Wydrych i Krzysztof Grzesiowski są już na Polanie Jakuszyckiej. "Nie będzie królewskiej 50-ki stylem klasycznym" (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Krzysztof Grzesiowski rozmawia z Kingą Jaworek, wicekomandor Biegu Piastów (Z kraju i ze świata/Jedynka)
Organizatorzy 38. Biegu Piastów walczą o utrzymanie tras i przygotowanie ich w jak najlepszej jakości
Organizatorzy 38. Biegu Piastów walczą o utrzymanie tras i przygotowanie ich w jak najlepszej jakościFoto: bieg-piastow.pl.mat. promocyjne

Stanisław Michoń zwyciężył w Biegu Piastów w 1976 roku i - podobnie jak organizatorzy imprezy - nie pamięta, by na Polanie Jakuszyckiej zimą panowała niemal wiosna.

- Teraz na Polanie Jakuszyckiej mamy 1 stopień poniżej zera, jest wietrznie, mglisto, a w nocy śnieg niestety tylko prószył - podał Krzysztof Grzesiowski.

W pierwszym łączeniu z Polaną Jakuszycką Daniel Wydrych podał kilka praktycznych informacji dla startujących i kibiców, a na kolejną relację zapraszamy dziś po godz. 12.00.

38. Bieg Piastów - plan relacji na antenie radiowej Jedynki >>>

Z uwagi na brak śniegu dystanse, na których rozgrywane będą biegi, zostały znacznie skrócone. Nie ma także możliwości trenowania na trasie przed startem.

Wicekomandor Biegu Piastów Kinga Jaworek zapewniała Krzysztofa Grzesiowskiego, że organizatorzy zrobią wszystko, aby utrzymać trasę do jutra, mimo niesprzyjającej pogody. Wszystkie biegi odbędą się stylem klasycznym, bo na styl dowolny trasy muszą być szersze, a na to nie ma śniegu

Mapa
Mapa Polany Jakuszyckiej. Grafika: bieg-piastow.pl

Od 1976 roku Bieg Piastów odbywa się corocznie, poza jednym w okresie stanu wojennego. Bieg Piastów należy do Europejskiej Ligi Biegów Długodystansowych Euroloppet oraz Światowej Ligi Biegów Długodystansowych (Worldloppet Ski Federation). Corocznie na Polannie Jakuszyckiej pojawiają się tysiące zawodników kibiców.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polana Jakuszycka podbija Sejm. "Odnajdujemy polskie perełki"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 14:04
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz otworzyła w Sejmie wystawę fotografii "Góry Izerskie - Polana Jakuszycka" zorganizowaną przez Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny wraz z nadleśnictwem Świeradów. Zdaniem Juliana Gozdowskiego, komandora Biegu Piastów, to dobra okazja dla promocji regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg Piastów 2014 z Radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 11:00
W Jakuszycach w piątek rozpocznie się największy narciarski bieg masowy w Polsce, czyli 38. Bieg Piastów. Kilka tysięcy tysięcy osób będzie w ciągu trzech dni fetować święto nart w Górach Izerskich. Radiowa Jedynka jak co roku będzie relacjonowała zmagania.
rozwiń zwiń