X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

38. Bieg Piastów. Realizowanie rzeczy niemożliwych jest tu na porządku dziennym

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 10:37
Wszelkimi możliwymi narzędziami i sposobami ekipa Biegu Piastów utrzymuje trasy narciarskie. - Z 9 dni Festiwalu Narciarstwa Biegowego odwołaliśmy tylko jeden start. Świadczy to o tym, że Julian Gozdowski wiedział co robi, gdy 40 lat temu wybierał Polanę Jakuszycką - powiedział w Jedynce komandor biegu Dariusz Serafin.
Audio
  • Julian Gozdowski o zmianach i przebiegu konkursów 38. Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) o 38. Biegu Piastów (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin o walce z pogodą i odbywających się biegach (Sygnały dnia/Jedynka)
Julian Gozdowski (C), Daniel Wydrych (L) i Krzysztof Grzesiowski na Polanie Jakuszyckiej. Trwa 38. Bieg Piastów
Julian Gozdowski (C), Daniel Wydrych (L) i Krzysztof Grzesiowski na Polanie Jakuszyckiej. Trwa 38. Bieg PiastówFoto: Polskie Radio

Dziś w biegu na 50 km - który z uwagi na warunki pogodowe został skrócony do 8 628 m - stylem klasycznym startuje około tysiąca zawodników. Trudne warunki pogodowe wymagają nie tylko doskonałego przygotowania technicznego sprzętu, ale i determinacji zawodników. - To jest najgorszy bieg i najładniejszy, najbrzydszy i najpiękniejszy , dlatego że ludzie pokazali co znaczy przywiązanie do wydarzenia. I ten bieg jest wydarzeniem, spotkaniem tych, którzy są prawdziwymi właścicielami Biegu Piastów - mówił  Julian Gozdowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów.

Mimo że dystans został skrócony, to główny konkurs Biegu Piastów kwalifikowany jest do Worldloppet, czyli Światowej Ligi Biegów Długodystansowych. - Takich biegów jest szesnaście, a zawodnicy muszą zdobyć dziesięć pieczątek ze świata, by mogli otrzymać medal Worldloppet Masters - wyjaśnił w "Sygnałach dnia".

38. Bieg Piastów - relacje w Jedynce >>>

Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin podkreślał, że nocą przed sobotnim startem niektórzy nie zmrużyli oka. - Nie używamy tu żadnych armatek, śnieg jest naturalny, zwozimy go z wyższych partii - mówił w rozmowie z Danielem Wydrychem i Krzysztofem Grzesiowskim. Podkreślił, że nikt na Polanie nie zadawał sobie pytania czy odwołać zawody, a jedynie "jak to zrobić".

>>>Zapis rozmowy z Dariuszem Serafinem

Jak wyjaśnili pracownicy Polany Jakuszyckiej, do utrzymywania tras używają "łopat, scyzoryków, łyżek, rąk, wszystkiego, co mają". Brak śniegu pokrzyżował plany nie tylko organizatorom Biegu Piastów. Także Czechy i Estonia odwołały biegi długodystansowe, a wiele z pozostałych zostało bardzo skróconych. Ale jak zaznacza prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów z dwojga złego gorszy jest nadmiar śniegu, który trzeba usuwać. Najważniejsze, że biegi się odbywają! - Mamy taki zwyczaj, że na dwie minuty przed startem Biegu Piastów jest całkowita cisza, by można było słyszeć śpiew biegowych nart - mówił przed sobotnimi startami Julian Gozdowski.

Naprawa
Naprawa tras na Polanie Jakuszyckiej Fot. Polskie Radio

W jakich okolicznościach Julian Gozdowski usłyszał od szwedzkiej królowej "To jest Polska" i gdzie wystąpił w czapce z nutrii?

>>>Zapis rozmowy z Julianem Gozdowskim

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asz)

Komentarze1
aby dodać komentarz
A-marek22152014-03-01 18:45 Zgłoś
OGROMNE GRATULACJE dla p. Juliana Gozdowskiego i całego zespołu za to, że bieg mógł odbyć się w tak trudnych warunkach. To WIELKA SPRAWA. Wspaniała praca - popularyzowanie narciarstwa biegowego. Dzięki Waszej pracy wzrasta zainteresowanie narciarstwem biegowym. Czuję to jako prowadzący sklep z nartami biegowymi - Biegówki - Lepsza Strona Zimy w Warszawie

Czytaj także

Polana Jakuszycka to fajne miejsce do biegania

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 09:27
W gmach Sejmu w południe zostanie otwarta wystawa Góry Izerskie - Polana Jakuszycka. Trudno to sobie wyobrazić, ale jeszcze 30 lat temu były tam jedynie łyse połacie gór. - Nie było drzew, nie było zwierząt, a i ludzi było niewielu - mówią goście Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polana Jakuszycka podbija Sejm. "Odnajdujemy polskie perełki"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 14:04
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz otworzyła w Sejmie wystawę fotografii "Góry Izerskie - Polana Jakuszycka" zorganizowaną przez Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny wraz z nadleśnictwem Świeradów. Zdaniem Juliana Gozdowskiego, komandora Biegu Piastów, to dobra okazja dla promocji regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieg Piastów 2014 z Radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 11:00
W Jakuszycach w piątek rozpocznie się największy narciarski bieg masowy w Polsce, czyli 38. Bieg Piastów. Kilka tysięcy tysięcy osób będzie w ciągu trzech dni fetować święto nart w Górach Izerskich. Radiowa Jedynka jak co roku będzie relacjonowała zmagania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

38. Bieg Piastów. Takiej zimy nie pamięta nawet zwycięzca pierwszej edycji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 11:18
Mimo braku śniegu około tysiąca narciarzy wystartowało w piątek w biegu na 8 km stylem klasycznym. - Jak udało się te 8 kilometrów utrzymać, to temat na oddzielną rozmowę. Tegoroczny Bieg Piastów to raczej narciarstwo rekreacyjne, a nie wyczyn - donoszą dziennikarze radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

38. Bieg Piastów. Koronny dystans skrócony, ale mimo to niepewny

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 16:58
Nie tradycyjne 50 km, a 10 km wyniesie dystans najważniejszego biegu w ramach 38. Biegu Piastów. - Musiał zostać skrócony ze względów pogodowych. Mam nadzieję, że uda się rozegrać chociaż tyle - mówił w Jedynce Marek Operacz, kierownik tras podczas tegorocznej imprezy na Polanie Jakuszyckiej.
rozwiń zwiń