Prezydent Krakowa: polskie piekiełko! Większość chce igrzysk

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 09:17
Jacek Majchrowski mówił w radiowej Jedynce, że w sprawie organizacji zimowych igrzysk olimpijskich potrzebne jest referendum. Prezydent Krakowa jest jednak spokojny o jego wynik. - Uważam, że to będzie przypieczętowanie decyzji na "tak" - zaznaczył.
Audio
  • Jacek Majchrowski o organizacji igrzysk w Krakowie (Sygnały dnia/Jedynka)
Rynek Główny z widokiem na kościoły Mariacki i Świętego Wojciecha w Krakowie
Rynek Główny z widokiem na kościoły Mariacki i Świętego Wojciecha w KrakowieFoto: Ludwig Schneider/Wikimedia Commons

Jacek Majchrowski tłumaczył w "Sygnałach dnia", że organizacja olimpiady w 2022 roku jest realna. - Uważam, że powinny być igrzyska i że większość krakowian jest za igrzyskami. Natomiast zrobiło się takie polskie piekiełko. (…) Nikt o tym teraz nie mówi, ale w przypadku Euro 2012 koszty były kilkakrotnie większe - zaznaczył prezydent Krakowa.

Jacek Majchrowski przekonywał, że miasto stać na taką imprezę. - Koszty będą rozbite na Polskę, Słowację i MKOl. Rozbite na osiem lat. Większość inwestycji sportowych, które są potrzebne na igrzyska, jest gotowa, więc cały dowcip polega na tym, żeby położyć nacisk na infrastrukturę drogową, kolejową, lotniczą. Zrobić lepsze połączenia Małopolski i Krakowa ze światem i o to tutaj chodzi - podkreślił gość radiowej Jedynki.

Według prezydenta Krakowa, badania wykazały, że 70 procent mieszkańców miasta popiera organizację igrzysk zimowych. Natomiast raport firmy eksperckiej pozytywnie ocenia aplikację stolicy Małopolski.

Jacek Majchrowski mówił w audycji także o terminie ewentualnego referendum. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Rozmawiał Krzysztof Rzyman.

(aj, pg)

Czytaj także

Kraków pokazał logo igrzysk. Kosztowało 80 tysięcy złotych

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 13:00
Symbol krakowskiego Rynku Głównego oraz jeden z najbardziej charakterystycznych elementów stroju góralskiego - parzenica, składają się na logotyp Krakowa jako "Miasta Zgłaszającego się " do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków 2022: będzie referendum w sprawie igrzysk olimpijskich?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 16:18
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski nie chce, aby - zgodnie z propozycją miejskich radnych - w referendum lokalnym pytać mieszkańców pytać jednocześnie o kilka spraw, w tym o organizację w stolicy Małopolski zimowych igrzysk w 2022 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowe igrzyska w Polsce? Politycy mają wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 18:24
- Czy zorganizowanie igrzysk w Krakowie i Zakopanym opłaca się całemu społeczeństwu? - pytał w "Pulsie Trójki" Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski. Wątpliwości ma też Leszek Jastrzębski z PO.
rozwiń zwiń