The Rolling Stones przyjadą do Polski. Zagrają... piosenkę Rodowicz

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 12:09
Informacje o koncercie Stonesów na Stadionie Narodowym w Warszawie z okazji 25-lecia wyborów 4 czerwca 1989 roku potwierdził w rozmowie z radiową Jedynką menadżer zespołu. - Robimy to na osobistą prośbę prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego - powiedział.
Audio
  • Manadżer Rolling Stones o warszawskim koncercie zespołu 4 czerwca 2014 roku (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Koncert The Rolling Stones prima aprilisowym żartem (Sygnały dnia/Jedynka)
Koncert Rollig Stones
Koncert Rollig StonesFoto: PAP/EPA/ALEX HOFFORD

Ta sensacyjna wiadomość podana na antenie Jedynki we wtorkowy ranek okazała się... żartem z okazji prima aprilis. Wszystkich zawiedzionych słuchaczy prosimy o wyrozumiałość, ale ten jeden dzień w roku nie mogliśmy sobie darować...

Wróćmy jednak do naszej (zmyślonej) historii.

Stonesi chcą dać - informowaliśmy w "Sygnałach dniach" - koncert podobny do tego, który zagrał zespół U2 w Berlinie z okazji rocznicy zjednoczenia Niemiec. - Wiemy, że 4 czerwca to ważna data dla Polaków, choć nie do końca zdajemy sobie sprawę, co się wtedy stało -  przyznał menadżer The Rolling Stones.

Z okazji koncertu Stonesi przygotowują niespodziankę. - Na pewno zagramy utwór, który znają wszyscy Polacy "Niech żyje bal” z repertuaru waszej gwiazdy Maryli Rodowicz - dodał. Nie wykluczył, że usłyszymy też inną polską piosenkę w wykonaniu Stonesów. Na razie nie wiadomo jednak jaką. - Na pewno macie w Polsce mocne rockowe kawałki, które mógłby zaśpiewać Mick Jagger - tłumaczył.

Zobacz serwis specjalny Sierpień '80 >>>

Menadżer przyznał, że Stonesi pamiętają swój koncert w Warszawie z 1967 roku. - Pamiętają duży budynek, pałac. Było dużo ludzi i było naprawdę gorąco. Pamiętają też dziwne posągi przy tym pałacu. Czy on cały czas stoi? Z chęcią znów byśmy go odwiedzili - zapewnił.

Przeciwko występowi The Rolling Stones 4 czerwca 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie zaprotestowali niektórzy polscy muzycy. Napisali w tej sprawie list do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Zajrzyj na stronę serwisu - Radia Wolności >>>

"Chcemy stanowczo zaprotestować przeciwko kolejnej w ostatnich latach inicjatywie kulturalnej władz państwowych, której efektem będzie przekazanie znacznych środków finansowych artystom zagranicznym" - czytamy w ich liście. Artyści twierdzą, że ważna data, jaką jest 4 czerwca, nie powinna być okazją do drenażu niezwykle skromnych funduszy państwowych przeznaczonych na kulturę. "Uczczenie naszego narodowego zwycięstwa sprzed ćwierćwiecza powinno być okazją do wszechstronnej i dobrze wypromowanej w skali globalnej prezentacji dorobku polskiej muzyki we wszystkich jej odmianach stylistycznych" - czytamy w liście do Komorowskiego, pod którym podpisali m.in. Krystyna Prońko i Robert Chojnacki. W swoim liście protestujący nazywają też The Rolling Stones "importowanym podmiotem wykonawczym".

Czas na epilog.

The Rolling Stones na pewno nie wystąpią w Polsce 4 czerwca. Organizatorzy koncertu starają się o jakąś inną zagraniczną gwiazdę. Czy jej nazwisko również wywoła protest części polskich muzyków?

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj, pg

Czytaj także

Koncert Madonny na Stadionie Narodowym. Ministerstwo Sportu straciło 5 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 14:50
Ministerstwo Sportu dofinansowało koncert gwiazdy kwotą ponad 6 mln zł. Pieniądze miały się zwrócić. Ostatecznie resort stracił prawie 5 mln zł - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli, na który powołuje się "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie chcą 5 mln zł na koncert od minister Muchy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 06:33
Sprawa minister Muchy i koncertu Madonny zainspirowała część posłów do urządzenia kolejnego koncertu na Stadionie Narodowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zarządcy Stadionu Narodowego zadowoleni z Orange Warsaw Festival

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 21:11
W ciągu dwóch dni festiwalu, którego gwiazdą była amerykańska artystka Beyonce, na terenie obiektu pojawiło się ponad 90 tys. widzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stonesi zagrają na Narodowym? Protest polskich artystów

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 15:03
Polscy artyści zaprotestowali przeciwko uświetnieniu 25-lecia wyborów 4 czerwca 1989 r. koncertem zespołu The Rolling Stones.
rozwiń zwiń